اگر یک دراپ‌شیپر هستید، مطمئناً افزایش فروش یکی از اهداف اصلی شماست. فرقی ندارد که کسب‌وکارتان کوچک باشد، یا صاحب یک کسب‌وکار بزرگ باشید. همه بیزینس‌ها از یک فروشگاه اینترنتی کوچک گرفته تا شرکت‌های بزرگی مثل آمازون و علی‌بابا، به‌دنبال راه‌های جدیدی هستند تا افزایش فروش محصولات اینترنتی را برای خود رقم بزنند. در این مقاله قصد داریم به این سوال بپردازیم که روش های فروش اینترنتی موفق شامل چه مواردی می‌شوند؟

اگر یک دراپ‌ شیپر هستید و دوست دارید راه‌های افزایش فروش محصولات دراپ‌ شیپینگ را بدانید، پیشنهاد می‌دهیم به وب‌سایت مجموعه myfxzone مراجعه کنید. این مجموعه زیرنظر مستقیم سینا سینری، اولین دراپ‌ شیپر ایرانی مدیریت می‌شود. سینا سینری با کسب‌وکار دراپ‌ شیپینگ خود توانست به درآمد میلیون دلاری برسد. او به تمام چالش‌های این نوع بیزینس آشنایی دارد و می‌تواند تجربیات ارزشمندی را منتقل کند.

آیا راهی برای افزایش فروش محصولات اینترنتی وجود دارد؟

خوشبختانه برای شمایی که یک دراپ‌ شیپر هستید، راه‌های زیادی برای افزایش فروش محصولات اینترنتی وجود دارد. فضای اینترنت بستر مناسبی برای معرفی محصولات و کسب اطلاعات بیش‌تر فراهم کرده است. اما قبل از این‌که تصمیم بگیرید این راه‌ها را پیدا کنید، باید امکانات کسب‌وکار دراپ‌ شیپینگ خود را به خوبی بررسی کنید و سپس استراتژی و راه‌کار درستی را برای اهداف تجاری خود انتخاب کنید.

دراپ‌شیپینگ چیست؟

دراپ‌ شیپینگ یک روش خرده‌فروشی است که در آن، خرده‌فروش نیازی به نگه‌داری کالا در انبار ندارد. او فقط سفارش مشتری را به تأمین‌کننده یا همان سازنده انتقال می‌دهد و از او می‌خواهد که کالا را مستقیماً به دست خریدار برساند. به این ترتیب، خرده‌فروش فقط واسطه بین مشتری و تأمین‌کننده است و از تفاوت قیمت خریدوفروش کالا سود می‌برد.

دراپ‌شیپرها فقط واسطه بین مشتری و تأمین‌کننده است و از تفاوت قیمت خریدوفروش کالا سود می‌برد.
دراپ‌شیپرها فقط واسطه بین مشتری و تأمین‌کننده است و از تفاوت قیمت خریدوفروش کالا سود می‌برد.

روش‌های مفید برای افزایش فروش چیست؟

در بیش‌تر منابع، روش‌های متفاوتی برای افزایش فروش محصولات اینترنتی گفته می‌شود. واقعیت این است که هیچ فرمول جادویی برای فروش بیش‌تر این نوع وب‌سایت‌ها وجود ندارد. اگر شما یک دراپ‌ شیپر هستید، باید این را بدانید که برای فروش بیش‌تر باید در قدم نخست، ویژگی‌های محصول و نیاز مشتری‌هایتان را درک کنید. در ادامه با روش‌های افزایش فروش محصولات به‌صورت آنلاین آشنا می‌شوید.

هویت کسب‌وکار خودتان را تعریف کنید

به این موضوع توجه داشته‌باشید که هر کسب‌وکاری، قبل از این‌که بتواند خدمات و محصولات خود را ارائه دهد و فروش پر سودی را شروع کند، باید ویژگی‌های ذاتی بیزینس خود و مشتریانش را به‌خوبی درک کند. شما به‌عنوان یک دراپ‌ شیپر، باید شناخت خود را در دسته‌بندی‌های زیر خلاصه کنید.

شناخت ارزش پیشنهادی

تاجران باتجربه این را می‌دانند که در دنیای امروز، مشتریان دیگر به‌دنبال خرید محصول نیستند. همه آن‌ها به‌دنبال خریدن تجربیات متفاوت و جدید هستند. دراپ‌ شیپرها و تمام تاجران باید سعی کنند تا لیستی از مزایا و ارزش‌های پیشنهادی که می‌توانند ارائه دهند را تهیه کنند. مشتریان، بعد از استفاده از محصولات، چه حس و حالی خواهند داشت؟ چه تجربه‌ منحصر به‌فردی را کسب می‌کنند؟ آیا محصولات دراپ‌ شیپینگ واقعاً این حس و ارزش را فراهم می‌کند یا خیر؟ همیشه لیستی برنده است که بتواند جواب این سوالات را به خوبی بدهد.

افزایش فروش محصولات اینترنتی با شناخت کامل مشتریان

به‌عنوان یک فروشنده باید مشخص کنید که چه افرادی دوست دارند تا از محصولات شما خریداری کنند. در هر کسب‌وکاری، شناخت پرسونای مشتری در اولویت قرار دارد. اگر دوست دارید مشتریان خود و نیازهایشان را به خوبی بشناسید، باید به پرسش‌های زیر پاسخ دهید.

  • مشتریان چند ساله هستند؟
  • این مشتریان بیش‌تر خانم هستند یا آقا؟
  • مجرد هستند یا متاهل؟
  • چقدر درآمد ماهیانه دارند؟
شناسایی پرسونای مشتری، نقش موثری در افزایش فروش محصولات اینترنتی دارد.
شناسایی پرسونای مشتری، نقش موثری در افزایش فروش محصولات اینترنتی دارد.

در جایگاه یک فروشنده حرفه‌ای، باید سعی کنید فکر، سلایق، نیازها و علاقه‌مندی‌های مشتریان خود را به‌صورت کامل بشناسید تا متناسب با آن خدمات و محصولات مورد انتظار آن‌ها را ارائه دهید. شناسایی پرسونای مشتری، نقش موثری در افزایش فروش محصولات اینترنتی دارد.

شناسایی مشکل و ارائه راه‌حل

این مهم است که بدانید مشتریانتان چه دغدغه یا نیازی دارند و شما چگونه می‌توانید با کمک کسب‌وکارتان این مشکلات را حل کنید. اگر رفتار و شخصیت مشتریان خود را به خوبی بشناسید، می‌توانید محصولات و خدمات مورد نیاز آن‌ها را تامین کنید.

ایجاد مزیت رقابتی

ایجاد مزیت رقابتی نسبت به رقبا در کسب‌وکارهای آنلاین و دراپ‌ شیپینگ در اولویت قرار دارد. ایجاد مزیت رقابتی کمک می‌کند تا در ادامه مسیر با چالش‌های کم‌تری روبرو شوید و شانس موفقیت خود را بالا ببرید. این فاکتور بیان می‌کند که چرا مشتریان هدف باید به سراغ محصول شما بیایند و محصولی که عرضه می‌کنید، چه مزیتی نسبت به سایر محصولات مشابه دارد. به‌طور کلی برای افزایش فروش محصولات اینترنتی باید احساسات مشتریان را هدف قرار دهید و با ارائه محصول خود، آن‌ها را چنان غرق در احساسات کنید که از طرفداران پر و پا قرص شما شوند.

بیشتر بخوانید: ایده فروش محصول آنلاین

خدمات خوب به مشتریان، پایه و اساس محکم کسب‌وکار

قطعاً برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان نقش سازنده‌ای در شناخت نقاط قوت و ضعف آن‌ها دارد‌. خدمات مشتریان یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک کسب‌وکار دراپ‌ شیپینگ با تجربه است. اگر بتوانید برای وب‌سایت خود بخشی را به‌عنوان خدمات مشتریان طراحی کنید، می‌توانید بهترین خدمات ممکن را به مشتریان جدید ارائه دهید و با گوش دادن به انتقادات و پیشنهادات آن‌ها، مشکلات کسب‌وکار خود را حل کنید. این راه‌کار کمک می‌کند تا قدمی موثر در جذب مشتریان جدید و افزایش فروش محصولات اینترنتی بردارید.

اگر بتوانید برای وب‌سایت خود بخشی را به‌عنوان خدمات مشتریان طراحی کنید، می‌توانید بهترین خدمات ممکن را به مشتریان جدید ارائه دهید.
اگر بتوانید برای وب‌سایت خود بخشی را به‌عنوان خدمات مشتریان طراحی کنید، می‌توانید بهترین خدمات ممکن را به مشتریان جدید ارائه دهید.

گزینه‌های خود را محدود کنید و در جهت مخالف رودخانه شنا کنید

بسیاری از دراپ‌ شیپرها بر این باورند که ارائه و انتخاب محصولات بیش‌تر همیشه منجربه فروش بیش‌تر می‌شود. اما باید این را بدانند که همیشه این‌طور نیست. گاهی اوقات تصمیم‌گیری برای مشتریان سخت می‌شود، زمانی که می‌بینند دراپ‌ شیپرها خدمات و محصولات متنوعی را عرضه می‌کنند. در چنین حالتی، حتی ممکن است منجر به از دست دادن مشتریان آن‌ها شود.

شاید به‌عنوان یک دراپ‌ شیپر تنوع طلب نگران این موضوع شوید، اما برای این مشکل هم راه‌حلی وجود دارد.

اگر قصد دارید محصولات زیادی را برای عرضه در وب‌سایت خود قرار دهید، همیشه سعی کنید به‌دنبال بهترین اجناس برای فروش اینترنتی باشید. از سوی دیگر سعی کنید ساختار وب‌سایت و صفحات محصول خود را طوری طراحی کنید تا کم‌ترین انتخاب ممکن را به بازدیدکنندگان ارائه دهند. این روش کمک می‌کند تا از احتمال غرق شدن بازدیدکنندگان در انبوهی از محصولات شما جلوگیری کند. همچنین اگر خدمات متنوعی دارید، می‌توانید دسته‌بندی‌های بیش‌تری ایجاد کنید تا مشتریان بتوانند به دسته‌بندی صحیح مورد نیاز خود هدایت شوند.

روش‌های پرداخت را بهینه کنید

اگر به‌دنبال افزایش فروش محصولات اینترنتی هستید، باید به روش‌های خرید اضافی و روش‌های پرداخت متنوع و بهینه هم فکر کنید. به‌کار گیری این روش باعث می‌شود تا کار مشتری را آسان‌تر کرده و تجربه خرید آسان و لذت‌بخشی را برای او فراهم کنید. این روزها همه ترجیح می‌دهند بسیاری از کالاهای مورد نیاز خود را به‌صورت آنلاین بخرند و هزینه آن‌را از طریق گوشی پرداخت کنند.

برای افزایش فروش محصولات اینترنتی، باید به روش‌های خرید اضافی و روش‌های پرداخت متنوع و بهینه فکر کنید.
برای افزایش فروش محصولات اینترنتی، باید به روش‌های خرید اضافی و روش‌های پرداخت متنوع و بهینه فکر کنید.

درک روان‌شناسی قیمت‌گذاری

زمانی که به یک رستوران می‌روید، به احتمال زیاد، به‌جای این‌که گزینه‌های خیلی ارزان یا خیلی گران را انتخاب کنید، به سراغ یک غذای با قیمت متوسط ​​می‌روید. این عادت همیشه در موقعیت‌های مختلف اتفاق می‌افتد. در فروشگاه، اکثر محصولات در سه سایز مختلف عرضه می‌شوند که اکثر ما سایز متوسط ​​را با قیمت متعادل انتخاب می‌کنیم. ترفندی که به ما امکان می‌دهد بین سه گزینه، یکی را انتخاب کنیم؛ اما در واقع ما را تشویق به انتخاب گزینه خاص می‌کند. درک و مطالعه انواع ترفندهای قیمت‌گذاری که ارتباط تنگاتنگی با روانشناسی دارند، در نهایت می‌تواند منجر به ارائه قیمت بهتر و به‌دنبال آن، افزایش فروش محصولات اینترنتی شود.

ارائه یک دوره آزمایشی، فرصتی برای جلب اعتماد است

یکی از بهترین راه‌ها برای جلب اعتماد مشتریان جدید این است که به آن‌ها اجازه دهید خدمات یا محصولات شما را برای مدت کوتاهی به‌صورت رایگان امتحان کنند. ارائه یک دوره آزمایشی برای خدمات آنلاین، یکی از روش‌های محبوب و موفق برای جذب مشتریان جدید است. مثلاً می‌توانید در مناسبت‌های مختلف، طرح‌های رایگان خود را به‌صورت هدیه به مشتریان جدید عرضه کنید.

بهتر است مشتریان فعلی خود را در اولویت قرار دهید

اولویت اول اکثر کسب‌وکارهای دراپ‌ شیپینگ برای افزایش فروش محصولات اینترنتی، حفظ مشتریان وفادار فعلی است؛ زیرا آن‌ها قبلا نشان داده‌اند که حاضرند برای محصول یا خدمات شما هزینه کنند و از قبل به شما اعتماد دارند.

عمل‌کرد رقبایتان را ارزیابی کنید

بررسی عمل‌کرد رقبا همیشه فرصت‌ها و درهای جدیدی را برای بیزینس شما باز می‌کند. شناسایی نقاط قوت و ضعف رقبا به‌طور مستقیم بر برنامه‌های کسب‌وکار دراپ‌ شیپینگ شما تأثیر می‌گذارد. شما باید سعی کنید از نقاط ضعف رقبای خود برای فروش بیش‌تر استفاده کنید و از نقاط قوت آن‌ها بیاموزید.

آیا وب‌سایت شما توانایی افزایش فروش محصولات اینترنتی را دارد؟

در آینده نزدیک، کسب‌وکارها به دو دسته تقسیم می‌شوند، آن‌هایی که به‌صورت آنلاین فعالیت می‌‌کنند و محصولات خود را به‌صورت آنلاین می‌فروشند و آن‌هایی که دیگر وجود ندارند. اینترنت بخش بزرگی از جهان ما را پوشش داده است و هیچ راه گریزی از آن نیست. اما چگونه می‌توانید فروش شاپیفای بهتری داشته‌باشید که بتواند افزایش فروش محصولات اینترنتی را برای شما به ارمغان بیاورد؟ در ادامه با روش‌های فروش اینترنتی موفق در این وب‌سایت‌ها آشنا می‌شوید.

شاپیفای پلت‌فرم فروشگاه‌ساز آنلاین است که می‌توانید بدون نیاز به دانش برنامه‌نویسی و در کم‌ترین زمان ممکن، وب‌سایت فروشگاهی حرفه‌ای بسازید.
شاپیفای پلت‌فرم فروشگاه‌ساز آنلاین است که می‌توانید بدون نیاز به دانش برنامه‌نویسی و در کم‌ترین زمان ممکن، وب‌سایت فروشگاهی حرفه‌ای بسازید.

داشتن یک وب‌سایت فروشگاهی شاپیفای را فراموش نکنید

فعال بودن در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، تیک تاک، اینستاگرام و دیگر پلت‌فرم‌ها برای تولید محتوا و جذب مشتری در دنیای آنلاین خوب است، اما کافی نیست. داشتن یک وب‌سایت فروشگاهی شاپیفای، مانند داشتن یک خانه با سند به نام شما است و فعال بودن در شبکه‌های اجتماعی مانند زندگی در یک خانه اجاره‌ای است. در حال حاضر بیش‌تر شبکه‌های اجتماعی به‌طور مداوم در حال اضافه کردن ویژگی‌ها و فعالیت‌های جدید هستند، اما چه کسی می‌داند فردا چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بنابراین بر هر دراپ‌ شیپری لازم است تا توجه زیادی بر روی ساخت یک وب‌سایت فروشگاهی شاپیفای داشته باشد.

شاپیفای پلت‌فرم فروشگاه‌ساز آنلاین است که می‌توانید بدون نیاز به دانش برنامه‌نویسی و در کم‌ترین زمان ممکن، وب‌سایت فروشگاهی حرفه‌ای بسازید. البته این پلت‌فرم هزینه‌ای است و طرح‌های مختلفی دارد.

وب‌سایت شاپیفای خود را برای گوشی‌های هوشمند سازگار کنید

هر روز کاربران بیش‌تری با استفاده از تلفن همراه خود خرید آنلاین می‌کنند و از وب‌سایت‌های مختلف بازدید می‌کنند. هنگام طراحی وب‌سایت فروشگاهی خود، فراموش نکنید که رابط کاربری مناسب برای کاربران موبایل را در نظر داشته باشید تا در هنگام استفاده از وب‌سایت شما با مشکل مواجه نشوند و بتوانند خرید خود را به آسانی انجام دهند.

این موضوع را در نظر بگیرید که سازگاری وب‌سایت شاپیفای شما با گوشی‌های هوشمند، می‌تواند در افزایش فروش محصولات اینترنتی شما موثر باشد.

در رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت شاپیفای خود را تبلیغ کنید

سرمایه‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی به معنای ایجاد یک صفحه در فیسبوک، تیک تاک، اینستاگرام و یوتیوب است. مطمئن باشید که سرمایه‌گذاری و تمرکز روی این پلت‌فرم‌ها، می‌تواند مناسب‌ترین راهکار افزایش فروش محصولات اینترنتی شمرده شود.

مطمئن باشید که سرمایه‌گذاری و تمرکز روی این پلت‌فرم‌های اجتماعی، مناسب‌ترین راهکار افزایش فروش محصولات اینترنتی شمرده می‌شود.
مطمئن باشید که سرمایه‌گذاری و تمرکز روی این پلت‌فرم‌های اجتماعی، مناسب‌ترین راهکار افزایش فروش محصولات اینترنتی شمرده می‌شود.

تصور کنید یک لباس زیبا در یک بسته‌بندی کثیف و بدون ظرافت برای شما ارسال می‌شود. حالا همین لباس زیبا را با بسته‌بندی جذاب و رنگارنگ و زیبا تصور کنید. محتوای رسانه‌های اجتماعی نیز همین‌طور است. در صورت امکان، از محصولات خود به‌صورت حرفه‌ای عکس بگیرید. برای طراحی محتوای خود از یک طراح گرافیک کمک بگیرید تا پست‌های تبلیغاتی حرفه‌ای بسازید و مانند حرفه‌ای‌ها عمل کنید.

بیشتر بخوانید: متن تبلیغ فروشگاه اینترنتی

بازاریابی ایمیلی را جدی بگیرید

ممکن است ایمیل مارکتینگ یک روش بازاریابی آنلاین قدیمی باشد، اما نباید در قدرت این کانال بازاریابی شک کرد. بازاریابی ایمیلی برای وب‌سایت فروشگاهی، یک روش بازاریابی است که با استفاده از ایمیل، محصولات و خدمات وب‌سایت را به مشتریان معرفی می‌کند. بازاریابی ایمیلی می‌تواند به افزایش آگاهی، ترافیک، فروش و وفاداری مشتریان کمک کند. برای انجام بازاریابی ایمیلی برای وب‌سایت فروشگاهی، باید مراحل زیر را طی کنید.

  • لیست ایمیل مشتریان و مخاطبان هدف را جمع‌آوری و بخش‌بندی کنید.
  • اهداف و استراتژی‌های بازاریابی ایمیلی خود را تعیین کنید.
  • ایمیل‌های جذاب و متناسب با نیاز و علاقه مخاطبان خود بنویسید و ارسال کنید.
  • نتایج و عمل‌کرد ایمیل‌های خود را رصد و اندازه‌گیری کنید و در صورت لزوم بهبود بخشید.
بازاریابی ایمیلی می‌تواند به افزایش آگاهی، ترافیک، فروش و وفاداری مشتریان کمک کند.
بازاریابی ایمیلی می‌تواند به افزایش آگاهی، ترافیک، فروش و وفاداری مشتریان کمک کند.

خدمات myfxzone

myfxzone یک گروه پویا در زمینه‌های Web 3.0 ،NFT ،Blockchain ،Dropshipping ،Ecommerce ، اخبار تکنولوژیکی و برگذار کننده ورکشاپ دراپ شیپینگ است که از شروع کار خود تا کنون، جدیدترین و مفیدترین راه‌های کسب درآمد و نکاتی برای موفقیت در دنیای دیجیتال را ارائه داده است. این مجموعه زیرنظر مستقیم سینا سینری، اولین دراپ‌شیپر ایرانی، مدیریت می‌شود و می‌تواند به علاقه‌مندان دنیای دیجیتال و کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ، راهنمایی‌های ارزشمندی را منتقل کند.

تصور کنید که در یک خیابان پر از فروشگاه‌ قدم می‌زنید. یکی از آن‌ها به نظر جذاب می‌آید و شما وسوسه می‌شوید که بروید داخلش. اگر محصولاتش هم مطابق با سلیقه‌ شما باشد، احتمالاً از آن‌جا خرید خواهید کرد. همین اتفاق در مورد فروشگاه‌های اینترنتی هم می‌افتد و به خاطر رقابت زیاد، این موضوع بیش‌تر به چشم می‌خورد.اگر می‌خواهید در وب‌سایت فروشگاهی خود افزایش فروش محصولات اینترنتی را تجربه کنید، بهتر است ویژگی‌های یک فروشگاه اینترنتی حرفه‌ای را به‌دست آورید.

منبع ++

چرا باید محصولات را به‌صورت اینترنتی بفروشیم؟

فروش آنلاین داشتن، مزایای زیادی دارد. برخی از این مزایا عبارتند از:
+ دسترسی به بازار بزرگ‌تر و مخاطبان بیش‌تر
+ کاهش هزینه‌های نگه‌داری و اجاره فروشگاه فیزیکی
+ افزایش سرعت و راحتی خرید و فروش
+ امکان ارائه خدمات
+ افزایش شناخت و اعتبار برند و محصولات

چت‌بات چیست و چگونه می‌توانیم در وب‌سایت خود آن‌را فعال کنیم؟

چت‌بات ابزاری است که باعث افزایش تعامل بین شما و مشتریان و منجر به فروش بیش‌تر می‌شود. برای نصب یک چت‌بات برای کمک به مشتریان در یافتن محصولات مورد نظرشان، به چند مرحله نیاز دارید.
+ ابتدا باید یک پلت‌فرم چت‌بات را انتخاب کنید. پلت‌فرم چت‌بات یک سرویس است که به شما امکان می‌دهد یک چت‌بات را برای وب‌سایت خود بسازید و مدیریت کنید.
+ سپس باید یک هدف و سناریو برای چت‌بات خود تعریف کنید. هدف چت‌بات بیان می‌کند که چت‌بات قصد دارد چه کاری برای کاربران انجام دهد.
+ در نهایت باید چت‌بات خود را با استفاده از پلت‌فرم انتخابی بسازید و آموزش دهید.

آیا بعد از فروش اینترنتی باید مشتری خود را فراموش کنیم؟

خیر! بعد از فروش اینترنتی نباید مشتری خود را فراموش کنید. برای حفظ و افزایش وفاداری مشتریان، باید با آن‌ها در ارتباط باشید و از خدمات پس از فروش، تخفیف‌ها، پیشنهادها و محتوای مفید استفاده کنید. مشتریان راضی می‌توانند سفیران برند شما باشند و شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنند. از این طریق می‌توانید افزایش فروش محصولات اینترنتی را به خوبی تجربه کنید.