علی اکسپرس بهتر است یا علی بابا کدام بهتر است؟!

علی اکسپرس بهتر است یا علی بابا
فهـــرست موضوعــــــــات

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید یک کسب‌وکار آنلاین راه بیندازید، ولی نگران هزینه‌های مربوط به خرید، نگهداری، بسته‌بندی و ارسال محصولات باشید. اگر اینطور است، دراپ شیپینگ می‌تواند یک راه‌حل عالی برای شما باشد؛ اما چگونه می‌توانید یک تامین‌کننده خوب برای دراپ‌شیپینگ پیدا کنید؟ یکی از راه‌های ساده و موثر، استفاده از پلتفرم‌های معروف و قابل‌اعتمادی مانند علی اکسپرس و علی‌بابا هستند؛ اما علی اکسپرس بهتر است یا علی بابا؟

چه تفاوت‌هایی بین آن‌ها وجود دارد؟ چه نکاتی را برای انتخاب درست باید مدنظر داشته باشید؟ در این مقاله، ما به موضوع علی اکسپرس بهتر است یا علی بابا و مزایا و معایب هر کدام در دراپ‌شیپینگ پرداخته‌ایم و شما را در تصمیم‌گیری هوشمندانه برای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود راهنمایی می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

دو پلتفرم علی بابا و علی اکسپرس

در سال ۱۹۹۹، «جک ما» یک پیشتاز در حوزه تجارت آنلاین، گروه علی بابا را تشکیل داد. این گروه چینی دو پلتفرم برای خریدوفروش محصولات از طریق اینترنت راه‌اندازی کرد؛ علی بابا و علی اکسپرس. این دو پلتفرم به خریداران و فروشندگان از نقاط مختلف جهان این امکان را می‌دهند که با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و محصولات متنوع را از چین و کشورهای دیگر خریداری و عرضه کنند.

علی بابا یکی از بزرگ‌ترین بازارهای آنلاین جهان است. علی بابا به‌عنوان یک پلتفرم B2B (کسب‌وکار به کسب‌وکار) عمل می‌کند؛ به این معنی که فروشندگان و تولیدکنندگان محصولات خود را به‌صورت عمده به خریداران دیگر می‎‌فروشند. این پلتفرم به شما این امکان را می‌دهد که با فروشندگان از سراسر جهان ارتباط برقرار کنید، نمونه‌های محصول را بررسی کرده و برای قیمت و شرایط حمل‌ونقل مذاکره کنید. علی بابا همچنین سایت‌های دیگری را در زمینه‌های مختلف تجارت الکترونیک اداره می‌کند، مانند تائو بائو، تی مال و علی اکسپرس.

علی اکسپرس به‌عنوان یک پلتفرم B2C (کسب‌وکار به مشتری) عمل می‌کند؛ به این معنی که فروشندگان چینی محصولات خود را به‌صورت مستقیم به خریداران خارجی می‌فروشند. این پلتفرم شبیه به «ای‌بی» (eBay) است که فروشندگان می‌توانند شرکت یا افراد باشند. علی اکسپرس محصولات را با قیمت‌های خرده‌فروشی ارائه می‌دهد و برای خریدوفروش محصولات آماده و استاندارد طراحی شده است. شما نمی‌توانید تغییرات زیادی در محصول ایجاد کنید؛ اما می‌توانید از گزینه‌های مختلف رنگ، سایز و مدل سفارش دهید.

علی اکسپرس و علی بابا به خریداران و فروشندگان از نقاط مختلف جهان این امکان را می‌دهند که با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و محصولات متنوع را از چین و کشورهای دیگر خریداری و عرضه کنند.
علی اکسپرس و علی بابا به خریداران و فروشندگان از نقاط مختلف جهان این امکان را می‌دهند که با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و محصولات متنوع را از چین و کشورهای دیگر خریداری و عرضه کنند.

برای خرید، علی اکسپرس بهتر است یا علی بابا؟

علی ‌بابا و علی اکسپرس دو سایت خرید از چین هستند که برای اهداف مختلف مناسب‌اند. علی ‌بابا یک پلتفرم تجارت الکترونیک، برای خرید عمده از تولیدکنندگان چینی است؛ اما علی اکسپرس یک پلتفرم برای خرید خرده‌فروشی از فروشندگان چینی است. شما می‌توانید بر اساس کسب‌وکار دراپ شیپینگ خود انتخاب کنید که کدام یک مناسب هستند.

دو عامل اساسی در انتخاب یک تامین‌کننده معتبر و قانونی وجود دارند که باید به آنها توجه کنید؛ چون ممکن است برای هر کالا صدها تامین‌کننده مختلف وجود داشته باشد. عامل اول، تجربه فروش تامین‌کننده از کالای موردنظر شما است که باید حداقل ۳۵۰ یا ۴۰۰ بار فروش را ثبت کرده باشد. عامل دوم، پذیرش درخواست ارسال نمونه محصول برای شما است. اگر تامین‌کننده این درخواست را قبول نکند، یعنی او نه یک تولیدکننده، بلکه یک واسطه است. در ادامه به برخی از تفاوت‌های اصلی بین این دو سایت اشاره می‌کنیم:

قیمت علی اکسپرس بهتر است یا علی بابا

اگر به‌دنبال خرید ارزان از علی بابا هستید، شانس خوبی دارید. علی بابا برای فروشندگانی که می‌خواهند به‌صورت عمده خرید کنند، قیمت‌های مناسبی ارائه می‌دهد. شما هم می‌توانید با استفاده از روش چانه‌زدن، قیمت را به نفع خود تغییر دهید؛ اما اگر از علی اکسپرس خرید می‌کنید، قیمت‌ها قابل‌تغییر نیستند و تخفیفی نخواهید گرفت.

حداقل سفارش

در ادامه سؤال علی اکسپرس بهتر است یا علی بابا، باید گفت که یکی از تفاوت‌های علی بابا و علی اکسپرس در مقدار سفارش است. علی بابا برای فروش محصولات خود یک حداقل تعداد مشخص می‌کند که ممکن است از ۱۰ تا ۵۰۰ عدد متفاوت باشد؛ اما علی اکسپرس به شما این امکان را می‌دهد که فقط یک عدد از هر محصول را انتخاب کنید.

نوع محصول علی اکسپرس بهتر است یا علی بابا

علی بابا و علی اکسپرس دو سایت خرید آنلاین با محصولات متفاوت هستند. اگر شما برای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ، محصولی را با جزئیات خاص خود می‌خواهید، می‌توانید با فروشنده در علی بابا تماس بگیرید و محصول سفارشی خود را دریافت کنید؛ اما اگر شما محصولی را با استانداردهای عمومی می‌پسندید، می‌توانید سفارش خود را در علی اکسپرس ثبت کرده و بدون نیاز به تغییرات، محصول آماده را تحویل بگیرید.

اگر شما محصولی را با استانداردهای عمومی می‌پسندید، می‌توانید سفارش خود را در علی اکسپرس ثبت کرده و بدون نیاز به تغییرات، محصول آماده را تحویل بگیرید.
اگر شما محصولی را با استانداردهای عمومی می‌پسندید، می‌توانید سفارش خود را در علی اکسپرس ثبت کرده و بدون نیاز به تغییرات، محصول آماده را تحویل بگیرید.

حمل‌ونقل

هزینه حمل‌ونقل در علی ‌بابا و علی اکسپرس متفاوت است. در علی‌ بابا شما باید هزینه حمل‌ونقل را به‌صورت جداگانه پرداخت کرده و یک شرکت حمل‌ونقل مناسب انتخاب کنید. در علی اکسپرس شما نیازی به این کار ندارید و هزینه حمل‌ونقل در قیمت کل محصول لحاظ شده است. همچنین علی اکسپرس گاهی اوقات حمل‌ونقل را به‌صورت رایگان یا با تخفیف به شما ارائه می‌دهد.

زمان تحویل علی اکسپرس بهتر است یا علی بابا

زمان تحویل در علی‌ بابا و علی اکسپرس متناسب با نوع محصول متفاوت است. در علی بابا شما باید صبر کنید تا محصول شما ساخته یا بررسی شود. در علی اکسپرس شما می‌توانید محصول خود را سریع‌تر دریافت کنید، چون محصول از پیش آماده است.

کیفیت

کیفیت محصولات در علی ‌بابا و علی اکسپرس به شیوه خرید شما بستگی دارد. در علی بابا شما می‌توانید از امکاناتی مانند بررسی نمونه‌ها یا استفاده از یک شرکت ثالث برای تضمین کیفیت بهره ببرید. در علی اکسپرس شما چنین امکاناتی ندارید و ممکن است باکیفیت پایین‌تری روبرو شوید.

پرداخت امن و تضمین تجارت

شما می‌توانید با خیال راحت از علی بابا خرید کنید، زیرا این سایت دو سرویس مهم برای تامین امنیت شما دارد: «پرداخت امن» و «تضمین تجارت». با پرداخت امن، پول شما توسط علی‌پی (Alipay) نگهداری می‌شود و فقط زمانی به فروشنده می‌رسد که شما محصول خود را دریافت کرده باشید. با تضمین تجارت، شما می‌توانید اگر از محصول خود راضی نبودید یا مشخصات آن متفاوت بود، شکایت کنید و پول خود را برگردانید. البته باید توجه داشت که همه فروشندگان علی بابا از این دو سرویس پشتیبانی نمی‌کنند. علی اکسپرس هم سیستمی دارد که از پول شما تا زمان تحویل و تأیید محصول محافظت می‌کند.

معایب و مزایای علی اکسپرس

علی اکسپرس یک بازار آنلاین جهانی است که امکان خرید محصولات از تامین‌کنندگان چینی را فراهم می‌کند. این سایت برای تجارت الکترونیک و دراپ‌شیپینگ محبوب است؛ اما چالش‌ها و مشکلاتی را نیز دارد. برخی از معایب علی اکسپرس، عبارت‌اند از:

علی اکسپرس یک بازار آنلاین جهانی است که امکان خرید محصولات از تامین‌کنندگان چینی را فراهم می‌کند. این سایت برای تجارت الکترونیک و دراپ‌شیپینگ محبوب است
علی اکسپرس یک بازار آنلاین جهانی است که امکان خرید محصولات از تامین‌کنندگان چینی را فراهم می‌کند.
 • زمان تحویل بسیار طولانی است. ممکن است محصولات بین ۳۰ تا ۶۰ روز طول بکشد تا به دست مشتری برسند. این می‌تواند باعث نارضایتی مشتریان و کاهش فروش شما شود؛
 • گاهی اوقات محصولاتی که در سایت مشاهده می‌کنید، با آنچه در واقعیت هستند، فرق می‌کنند. این می‌تواند باعث شود که مشتریان احساس کنند با خرید از دراپ‌شیپینگ شما سرشان کلاه رفته است؛
 • ارتباط با فروشندگان یا پشتیبانی سایت می‌تواند دشوار یا نامفهوم باشد. برخی از فروشندگان ممکن است انگلیسی صحبت نکنند یا به پیام‌ها پاسخ ندهند؛
 • اگر مشتری بخواهد کالا را بازگرداند، باید هزینه حمل‌ونقل را بپردازد و مدت‌زمان زیادی صبر کند. این می‌تواند باعث کاهش رضایت مشتری و عدم اعتماد به نام تجاری دراپ‌شیپینگ شما شود.

علی اکسپرس خالی از مزایا نیست. در ادامه مقاله علی اکسپرس بهتر است یا علی بابا، به مزایای این سایت می‌پردازیم:

 • اگر از کالای دریافتی خود رضایت نداشته باشید یا کالایی که برای شما ارسال شده با آن چیزی که شما سفارش داده بودید فرق کند، علی اکسپرس تضمین می‌کند که وجه شما را برگرداند.
 • شما می‌توانید تعداد دلخواهی از محصولات را بدون محدودیت «حداقل سفارش» خریداری کنید. شما می‌توانید از محصولات تکی به‌صورت جداگانه یا در قالب یک سبد خرید سفارش دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا از تنوع بالای محصولات علی اکسپرس بهره ببرید و هزینه‌های خرید خود را کم کنید؛
 • کالاهای موردنظر خود را با هزینه ارسال پایین یا حتی رایگان دریافت کنید. علی اکسپرس با بیش از ۲۰۰ کشور همکاری دارد و از روش‌های مختلف حمل‌ونقل برای ارسال کالاها استفاده می‌کند. شما می‌توانید در هنگام خرید، روش ارسال موردنظر خود را انتخاب کرده و زمان تحویل تقریبی را مشاهده کنید؛
 • شما می‌توانید با فروشنده در ارتباط باشید. می‌توانید با واردکردن شماره سفارش و آدرس ایمیل خود در سایت علی اکسپرس، وضعیت سفارش خود را مشاهده کنید و ببینید کالای شما کجا قرار دارد و چه زمانی به دست شما می‌رسد.

معایب و مزایای علی بابا در دراپ‌شیپینگ

اگر می‌خواهید از تولیدکنندگان چینی کالا بخرید، علی بابا می‌تواند یک گزینه باشد؛ اما قبل از خرید، باید باتوجه‌به نوع دراپ‌شیپینگ خود، به معایب این پلتفرم آگاه باشید. در ادامه مقاله علی اکسپرس بهتر است یا علی بابا، به این موضوع می‌پردازیم:

 • برخی از تامین‌کنندگان ممکن است کلاهبردار باشند و محصولات بی‌کیفیت یا تقلبی ارائه دهند. برای پیشگیری از اینکه به دام کلاهبردارها نیفتید، باید به‌دقت تامین‌کنندگان را بررسی کنید و از سرویس‌های محافظت خریدار، مانند تضمین تجارت بهره ببرید؛
 • برخی از تامین‌کنندگان در علی بابا فقط به فروش محصولات به‌صورت عمده می‌پردازند و حداقل میزان سفارش آن‌ها ممکن است صدها یا هزاران عدد باشد. این برای خریدارانی که می‌خواهند تنها چند عدد از یک محصول را خریداری کنند، مناسب نیست؛
 • اگر از علی بابا خرید کنید، ممکن است برای واردکردن کالا به کشور خود هزینه‌هایی مانند هزینه‌های گمرکی، مالیاتی و حمل‌ونقل را پرداخت کنید. این هزینه‌ها ممکن است قیمت نهایی محصول را بالا ببرند و سود شما را کاهش دهند؛
 • ممکن است برای دریافت کالا، مدت‌زمان زیادی را منتظر بمانید. بسته به روش حمل‌ونقل و مقصد شما، ممکن است برای تحویل کالا چند هفته یا چند ماه صبر کنید. این ممکن است برای خریدارانی که نیاز فوری به کالا دارند، مناسب نباشد.
در علی بابا شما می‌توانید بهترین قیمت‌ها را برای خریدهای بزرگ بگیرید و هزینه‌های خود را کاهش دهید.
در علی بابا شما می‌توانید بهترین قیمت‌ها را برای خریدهای بزرگ بگیرید و هزینه‌های خود را کاهش دهید.

اما استفاده از علی بابا در دراپ‌شیپینگ، مزایای زیادی دارد که در ادامه آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

 • بازار بزرگی از مشتریان در سراسر دنیا منتظر شما هستند؛
 • محصولات را با طرحی که خودتان می‌خواهید، انتخاب می‌کنید؛
 • بهترین قیمت‌ها را برای خریدهای بزرگ بگیرید و هزینه‌های خود را کاهش دهید؛
 • در برابر تهدیدات امنیتی و نقض حقوق مالکیت محافظت می‌شوید؛

برای دراپ‌شیپینگ علی اکسپرس بهتر است یا علی بابا؟

دراپ‌شیپینگ یک روش فروش محصولات بدون نیاز به داشتن محصول است. در این قسمت به مقایسه دو پلتفرم آنلاین علی بابا و علی اکسپرس برای این کسب‌وکار می‌پردازیم.

 • علی بابا مناسب برای خریداران عمده، فروشندگان، توزیع‌کنندگان و برندها است؛ اما علی اکسپرس بیشتر برای کسب‌وکارهای کوچک و دراپ‌شیپرها مورداستفاده قرار می‌گیرد.
 • پیداکردن تأمین‌کنندگان در علی اکسپرس، راحت‌تر از علی بابا است؛ به‌خصوص برای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ.
 • قیمت محصولات در علی بابا کمتر از علی اکسپرس است؛ اما باید به‌صورت عمده خریداری شوند. محصولات در علی اکسپرس با قیمت بیشتری از علی بابا به فروش می‎رسند، ولی می‌توان به‌صورت تکی خریداری کرد.
 • در علی بابا می‌توانید با تامین‌کنندگان گفتگو کنید و قیمت و شرایط را مطابق با نیازهای خود تنظیم کنید. در علی اکسپرس، قیمت‌ها قطعی هستند و هیچ فضایی برای گفت‌وگو بر سر قیمت وجود ندارد.
 • در علی بابا می‌توان از خدمات برچسب‌گذاری خصوصی (Private Labeling) استفاده کرد و برند خود را روی محصولات چاپ کنید. علی اکسپرس این خدمت را ارائه نمی‌دهد.

بنابراین، برای دراپ‌شیپینگ، علی اکسپرس گزینه بهتری است. این پلتفرم بیشتر بر فروش به مشتری تمرکز دارد و تعداد بیشتری از تامین‌کنندگان آماده همکاری با شغل دراپ‌شیپینگ هستند. همچنین، نیازی به خرید مقدار زیادی از محصولات قبل از فروش نیست و می‌توان به‌صورت تکی سفارش داد.

چگونه بهترین تامین‌کنندگان را برای دراپ‌شیپینگ پیدا کنیم؟

دراپ‌شیپینگ کسب‌وکاری است که شما بدون داشتن محصول خود، از تامین‌کنندگان دیگر سفارش می‌دهید و به مشتریان خود ارسال می‌کنید؛ اما این روش نیاز به‌دقت و احتیاط دارد؛ چرا که اگر محصولات باکیفیت پایین یا با تاخیر به دست مشتری برسند، مشتریان ناراضی خواهند شد و این نارضایتی به برند شما لطمه خواهد زد. پس چگونه می‌توانیم تامین‌کنندگان مطمئن و معتبر را شناسایی کنیم؟ یکی از راه‌های تشخیص، مقایسه است. کدام بهترند؟ تامین‌کنندگان علی اکسپرس بهتر است یا علی بابا؟

مثل سایت علی بابا، علی اکسپرس هم برای هر فروشگاه و فروشنده یک صفحه دارد که اطلاعات لازم درباره فروشنده را ارائه می‌دهد.
مثل سایت علی بابا، علی اکسپرس هم برای هر فروشگاه و فروشنده یک صفحه دارد که اطلاعات لازم درباره فروشنده را ارائه می‌دهد.

در پلتفرم علی بابا، شما می‌توانید صفحه فروشگاه تامین‌کننده را بررسی کنید که این کار اطلاعات زیادی را در مورد فروشنده به شما ارائه می‌دهد. از جمله این اطلاعات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سال‌هایی که آن‌ها با علی بابا همکاری کرده‌اند؛
 • چه تعداد سفارش در زمان مقرر به دست مشتری رسانده‌اند؛
 • میزان معاملاتی که در زمان کاری خود انجام داده‌اند؛
 • نشان «تامین‌کننده تایید شده» را دارند یا نه.

شما با بررسی این بولت‌ها می‌توانید متوجه قابل‌اطمینان بودن تامین‌کننده خود شوید.

مثل سایت علی بابا، علی اکسپرس هم برای هر فروشگاه و فروشنده یک صفحه دارد که اطلاعات لازم درباره فروشنده را ارائه می‌دهد. برخی از این موارد را در ادامه بررسی می‌کنیم:

 • نظرات اصلی مشتریان در مورد کالاها چیست؛
 • فروشنده چقدر به سوالات پاسخ می‌دهد؛
 • سرعت ارسال کالا توسط تامین‌کننده چقدر است؛
 • نشان تامین‌کننده مورد تایید را دارد یا نه؛
 • مجوز تجاری تامین‌کننده را چک کنید.

ارتباط برقرارکردن با تامین‌کنندگان در دراپ‌شیپینگ

دراپ‌شیپینگ یک کسب‌وکار مدرن و پرطرف‌دار است؛ اما نیاز به هماهنگی با تامین‌کنندگان دارد. شما باید پس از انتخاب چند تامین‌کننده مناسب، با آن‌ها تماس بگیرید و از پاسخ‌گویی و همکاری آن‌ها مطمئن شوید. می‌توانید از آن‌ها بپرسید که آیا تجربه دراپ‌شیپینگ دارند؟ آیا قادر به انجام برخی از خدمات موردنیاز شما هستند؟ این سؤال را از همه تأمین‌کنندگانی که قصد دارید با آن‌ها همکاری کنید، بپرسید. بسیاری از آن‌ها مایل به دراپ‌شیپینگ هستند؛ اما شما باید از شرایط و قوانین آن‌ها آگاه باشید که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

تبلیغات و فاکتور

در دراپ‌شیپینگ، ما همیشه روی همه چیز کنترل نداریم. در موضوع علی اکسپرس بهتر است یا علی بابا، گاهی اوقات تامین‌کنندگان همراه با ارسال محصولات موردنظر مشتریان ما، کاغذهای تبلیغاتی برای تبلیغ سایت و محصول خودشان می‌فرستند. این کار ممکن است باعث گیج شدن مشتریان شود و فکر کنند که شما نه فروشنده، بلکه واسطه هستید. بعضی از تامین‌کنندگان هم فاکتور سفارش را با قیمت اصلی محصول ارسال می‌کنند که مشتریان را ناراحت می‌کند. این کار ممکن است به اعتبار کسب‌وکار شما لطمه بزند و باعث کاهش فروش شما شود.

برگشت کالا

برگشت کالا یکی از موارد اجتناب‌ناپذیر در هر کسب‌وکاری، از جمله دراپ‌شیپینگ به شمار می‌رود. یکی از چالش‌های این شغل، برگشت کالا توسط مشتریان ناراضی است. برای جلوگیری از این مسئله، شما باید با تامین‌کنندگان خود ارتباط برقرار کرده و از کیفیت و سرعت ارسال محصولات آن‌ها اطمینان حاصل کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا با اعتمادبه‌نفس بیشتری کسب‌وکار خود را اداره کرده و رضایت مشتریان خود را افزایش دهید.

خدمات myfxzone

myfxzone یک تیم حرفه‌ای و فعال در زمینه‌های E-Commerce، Dropshipping، Blockchain و Web 3.0 است که با ارائه آموزش‌ها و خدمات متنوع، شما را در راه‌اندازی و ارتقای کسب‌وکار آنلاین خود یاری می‌دهد.

ورکشاپ صفر تا صد دراپ‌شیپینگ، یک دوره کامل و جامع است که توسط سینا سینری، یکی از برترین منتورهای دراپ‌شیپینگ در ایران، ارائه می‌شود. سینا سینری باسابقه فروش بالای یک میلیون دلار در این حوزه، تمامی رازها و ترفندهای این کسب‌وکار را با شما به اشتراک می‌گذارد.

در این ورکشاپ، شما نه‌تنها مهارت‌های فنی و بازاریابی لازم برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین موفق را یاد می‌گیرید، بلکه به کامیونیتی گرویتی نیز ملحق می‌شوید. کامیونیتی گرویتی، یک جامعه متشکل از فروشندگان دراپ‌شیپینگ است که با ارائه پشتیبانی ویژه، دسترسی به کالاهای ترند و ابزارهای کاربردی، شما را در رشد و توسعه کسب‌وکار خود همراهی می‌کند.

در این مقاله، ما برخی از ویژگی‌ها، مزایا و معایب علی اکسپرس و علی بابا را برای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ مورد بررسی قرار دادیم. هر دو پلتفرم مزایای خود را دارند و بسته به نوع محصولات، بازار هدف، بودجه و اهداف، می‌توانید یکی را انتخاب کنید؛ اما به‌طورکلی، علی اکسپرس برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط که به‌دنبال قیمت‌های پایین، تنوع محصولات و زمان حمل‌ونقل کوتاه‌تر هستند، مناسب‌تر است. علی بابا برای کسب‌وکارهای بزرگ و حرفه‌ای که به‌دنبال کیفیت بالا، تخفیف‌های عمده و برندسازی هستند، گزینه بهتری است. در نهایت، شما باید باتوجه‌به نیازها و اولویت‌های خود، تصمیم بگیرید که کدام پلتفرم را برای دراپ‌شیپینگ انتخاب کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

منبع: +++

برای دراپ‌شیپینگ، علی اکسپرس بهتر است یا علی بابا؟

علی اکسپرس برای دراپ‌شیپینگ مناسب‌تر است، چون می‌توانید محصولات را به‌صورت خرده و بدون نیاز به داشتن انبار به فروش برسانید؛ البته باز هم بستگی به نوع کسب‌وکار شما دارد.

کدام یک برای دراپ‌شیپینگ زمان ارسال کمتری دارد؟

به‌طورکلی، علی اکسپرس برای دراپ‌شیپینگ زمان ارسال کمتری دارد؛ چون محصولات را به‌صورت تکی و آماده فروش ارائه می‌دهد. علی ‌بابا برای خریدوفروش عمده‌ مناسب‌تر است؛ ولی ممکن است فرآیند ارسال طولانی باشد.

کدام یک را برای شروع کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ انتخاب کنیم؟

برای شروع کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ، علی اکسپرس به علی بابا ترجیح دارد. علی اکسپرس به شما این امکان را می‌دهد که محصولات را به‌صورت تکی و با قیمت پایین‌تر از تامین‌کنندگان مختلف در سراسر جهان خریدوفروش کنید.

اشتراک گذاری:
Picture of مای اف اکس زون
مای اف اکس زون
مسیر اصولی کسب درآمد دلاری آنلاین و ورود به دنیای تجارت الکترونیک و موضوعاتی چون دراپ‌شیپینگ، شاپیفای، بلاک‌چین و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *