بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام را چگونه تشخیص دهیم؟

بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام
فهـــرست موضوعــــــــات

در دنیای پرتلاطم اینستاگرام، کشف زمان طلایی برای به اشتراک گذاشتن محتوا می‌تواند تفاوت بین یک پست معمولی و یک پست پرطرفدار را رقم بزند. به‌صورت هوشمندانه پست‌ها و استوری‌های خود را در لحظاتی که دیده شدن آن‌ها بیش‌ترین اثر را دارد، به نمایش بگذارید و شاهد افزایش چشمگیر تعامل، لایک‌ها و نظرات باشید. اینستاگرام نه تنها یک صحنه نمایش است، بلکه یک صحنه نمایش استراتژیک است که در آن زمان‌بندی همه چیز است. دراپ‌شیپرها می‌توانند برای معرفی کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود از اینستاگرام کمک بگیرند. در این مقاله می‌خواهیم بدانیم که بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام چه موقع است.

مجموعه myfxzone زیرنظر مستقیم سینا سینری، اولین دراپ‌شیپر ایرانی مدیریت می‌شود. سینا سینری با تمام چالش‌های مسیر دراپ‌شیپر شدن آشنایی دارد. اگر شما نیز می‌خواهید مسیر موفقیت را بپیماید و به یک دراپ‌شیپر حرفه‌ای تبدیل شوید، دوره آموزشی دراپ‌ شیپینگ تیم myfxzone مناسب شماست.

بهترین زمان برای پست گذاشتن در پلت‌فرم اینستاگرام چه زمانی است؟

دانستن بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام می‌تواند تفاوت بین دیده شدن یا نادیده گرفته شدن را برای کسب‌وکارهای دراپ ‌شیپینگ ایجاد کند. مطالعات نشان می‌دهد کاربران اینستاگرام در هر ساعتی از شبانه‌روز و هر روزی از هفته فعال هستند، اما روزهای دوشنبه، شاهد افزایش مشارکت است، در‌حالی که پس از تعطیلات، فعالیت‌ در آن کاهش می‌یابد.

دانستن بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام می‌تواند تفاوت بین دیده شدن یا نادیده گرفته شدن را برای کسب‌وکارهای دراپ ‌شیپینگ ایجاد کند.
دانستن بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام می‌تواند تفاوت بین دیده شدن یا نادیده گرفته شدن را برای کسب‌وکارهای دراپ ‌شیپینگ ایجاد کند.

کاربران چه زمانی به اینستاگرام روی می‌آورند؟

بیش‌تر کارشناسان بر این باورند که کاربران بیش‌تر در اوقات فراغت خود به اینستاگرام روی می‌آورند. بنابراین، این زمان‌ها می‌توانند فرصت‌های طلایی برای ارسال پست باشند. همچنین کارشناسان فضای مجازی، تأیید می‌کند که دوشنبه‌ها برای ارسال پست‌ها ایده‌آل هستند، اما با توجه به فعالیت مداوم کاربران، هر ساعتی از روز می‌تواند فرصتی برای به اشتراک‌گذاری باشد.

ساعات مناسب در شبانه‌روز

با این‌حال، بین ساعات 3 تا 4 بعدازظهر، فعالیت کاربران کمی کاهش می‌یابد. طبق تحقیقات، ساعات 2 بعدازظهر و 5 عصر، بهترین زمان‌ها برای ارسال پست شناخته می‌شوند، در‌حالی که ساعت 7 عصر روز چهارشنبه به‌عنوان اوج فعالیت‌ها شناخته شده است.

کارشناسان توصیه می‌کنند بهترین زمان برای به اشتراک گذاشتن ویدیوها بین ساعات 9 شب تا 8 صبح است. دراپ‌شیپرهایی که از اینستاگرام برای معرفی محصول خود استفاده می‌کنند، می‌توانند از این پلت‌فرم نهایت بهره را ببرند.

روزهای مناسب در هفته

در نهایت، هر روز هفته می‌تواند برای ارسال پست‌ها مناسب باشد، اما دوشنبه‌ها و پنج‌شنبه‌ها شاهد افزایش فعالیت دراپ‌شیپرها هستند. هدف همه صاحبان کسب‌وکارها، چه حرفه‌ای و چه تازه‌کار، دریافت بازخورد بیش‌تر برای پست‌هایشان است. پست‌هایی که بیش‌تر دیده و لایک می‌شوند، رضایت‌مندی بیش‌تری برای دراپ‌شیپرها به‌همراه دارند و باعث فروش بیش‌تر می‌شوند.

 پست‌هایی که بیش‌تر دیده و لایک می‌شوند، رضایت‌مندی بیش‌تری برای دراپ‌شیپرها به‌همراه دارند و باعث فروش بیش‌تر می‌شوند.
پست‌هایی که بیش‌تر دیده و لایک می‌شوند، رضایت‌مندی بیش‌تری برای دراپ‌شیپرها به‌همراه دارند و باعث فروش بیش‌تر می‌شوند.

زمان انتشار پست اینستاگرام چه اهمیتی دارد؟

برای دراپ‌شیپرهایی که به‌دنبال رونق در کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود هستند، بهترین زمان انتشار پست‌ اینستاگرام برایشان اهمیت دارد. این موضوع به تعامل کاربران، نرخ تبدیل و دیده شدن پست‌ها تاثیر می‌گذارد. در ادامه، به برخی از دلایل اهمیت زمان انتشار پست در اینستاگرام می‌پردازیم.

 • لایک و کامنت بیش‌تر: انتشار پست در زمان مناسب، باعث می‌شود پست‌های شما بیش‌ترین تعامل را دریافت کنند. لایک‌ها و کامنت‌ها به پست‌هایتان اعتبار می‌دهند و باعث جذب نظرات بیش‌تر می‌شوند.
 • نرخ تعامل و reach بالا: الگوریتم اینستاگرام بر مبنای نمایش پست‌های جدیدتر فعالیت می‌کند. پست‌هایی که در زمان مناسب منتشر شوند، بهترین فرصت را برای دیده شدن دارند.
 • زمینه برای رفتن به اکسپلور: انتشار پست در زمان مناسب، باعث می‌شود پیج شما به اکسپلور اینستاگرام برود. این بازه زمانی، فرصتی است تا پست‌هایتان به کاربران جدید نمایش داده شود.
 • پیج بیش‌تر دیده شود: با انتشار پست‌ها در زمان مناسب، پیجتان بیش‌تر دیده می‌شود و مسیر رسیدن به خواسته‌هایتان هموارتر می‌شود.
انتشار پست در زمان مناسب، باعث می‌شود پیج شما به اکسپلور اینستاگرام برود.
انتشار پست در زمان مناسب، باعث می‌شود پیج شما به اکسپلور اینستاگرام برود.

به‌طور کلی، انتخاب بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام، به بهبود نرخ تعامل، دیده شدن پیج و افزایش فروش محصولات دراپ‌شیپینگ شما کمک می‌کند. از تجربه و آزمون و خطا نیز استفاده کنید تا به بهترین زمان برای پست‌های خود برسید.

چگونه بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام را تعیین کنیم؟

به‌عنوان یک دراپ‌شیپر بهتر است بدانید که بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام می‌تواند تاثیر بزرگی روی تعامل کاربران با محتوای کسب‌وکار شما داشته‌باشد. در ادامه، به برخی از راه‌ها برای تعیین بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام آشنا می‌شوید.

شناسایی پرسونای مخاطبان

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام، به شدت وابسته به مخاطبان و محتوای صفحه‌ شما است. ابتدا ویژگی‌های مخاطبان خود را شناسایی کنید. بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند، به چه محتواهایی علاقه دارند، در چه ساعت‌ها و روزهایی فعالیت بیش‌تری می‌کنند. پرسونای مشتری، به‌معنای شناسایی شخصیت و کاراکتر کاربران است. بدانید که مخاطبانتان چه چیزی از صفحه اینستاگرامتان می‌خواهند و در چه ساعاتی به آن مراجعه می‌کنند.

بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام، به شدت وابسته به مخاطبان و محتوای صفحه‌ شما است.
بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام، به شدت وابسته به مخاطبان و محتوای صفحه‌ شما است.

محتوای پیج

برای کسب بازخورد بیش‌تر در اینستاگرام، زمان‌بندی انتشار پست‌ها اهمیت زیادی دارد. زمان مناسب برای پست کردن متناسب با محتوای آن است. برای مثال، زمانی که مردم پس از یک روز کاری به خانه بازمی‌گردند و به‌دنبال استراحت هستند، انتشار محتوای سرگرم‌کننده می‌تواند بازخورد بالایی داشته‌باشد، چرا که در این ساعات، تمایل به مشاهده محتوایی که خستگی روزانه را فراموش کنند، بیش‌تر است. دراپ‌شیپرها می‌توانند در این ساعات، محتواهایی را منتشر کنند که علاوه‌بر جنبه تبلیغاتی، جنبه سرگرمی و فان نیز داشته‌باشد.

آزمون و خطا

برای تشخیص بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام با استفاده از آزمون و خطا، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

 • تعیین اهداف: ابتدا باید هدف خود از انتشار پست‌ها را مشخص کنید. آیا هدف افزایش تعامل است، افزایش دنبال‌کنند‌گان، یا افزایش ترافیک به وب‌سایت؟
 • آزمایش با زمان‌های مختلف: پست‌های خود را در زمان‌های مختلفی از روز و هفته منتشر کرده و نتایج را یادداشت کنید.
 • ارزیابی نتایج: پس از مدتی، داده‌های جمع‌آوری شده را بررسی کنید تا بتوانید از آن‌ها الگوهای مهمی استخراج کنید.
 • تنظیم استراتژی: بر اساس داده‌های به‌دست آمده، یک برنامه زمان‌بندی برای انتشار پست‌ها تنظیم کنید.
 • تکرار فرآیند: بازار و رفتار مخاطبان ممکن است تغییر کند. بنابراین بهتر است این فرآیند را به‌صورت دوره‌ای تکرار کنید تا همیشه به‌روز باشید.
تنظیم یک برنامه زمان‌بندی برای انتشار پست‌ها می‌تواند به میزان بازدید شما کمک کند.
تنظیم یک برنامه زمان‌بندی برای انتشار پست‌ها می‌تواند به میزان بازدید شما کمک کند.

تحلیل استراتژیک صفحات رقبا

یکی از تکنیک‌های کلیدی برای یافتن بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام، تحلیل دقیق صفحات رقبا است. این کار به شما امکان می‌دهد با بررسی صفحات پرقدرت در حوزه تخصصی خود، زمان‌بندی مناسب برای پست‌هایتان را کشف کنید. باید زمانی را برای مطالعه و تجزیه‌وتحلیل این صفحات اختصاص دهید تا بتوانید الگوهای انتشار محتوا و همچنین ساعاتی که پست‌های آن‌ها بیش‌ترین تعاملات را دارند، شناسایی کنید.

استفاده از ابزارهای آنالیز

استفاده از ابزارهای آنالیز اینستاگرام می‌تواند به شما کمک کند بهترین زمان برای انتشار پست‌های مربوط به کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود را پیدا کنید. این ابزارها اطلاعات مفیدی در مورد الگوهای تعامل کاربران با پیج شما، زمان‌هایی که بیش‌ترین فعالیت را دارند و نوع محتوایی که بیش‌ترین واکنش را دریافت می‌کند، ارائه می‌دهند.

به‌عنوان مثال، با آنالیز پیج اینستاگرام خود، می‌توانید تعداد کامنت‌ها و لایک‌ها در هر پست، تعداد ایمپرشن‌ها و ریچ‌ها در استوری‌ها و تعداد فالوورهای فیک را تشخیص دهید. این اطلاعات به شما امکان می‌دهد تا استراتژی محتوایی خود را بهینه‌سازی کنید و پست‌های مربوط به بیزینس دراپ‌شیپینگ خود را در زمان‌هایی که احتمال دیده شدن آن‌ها بیش‌تر است، منتشر کنید.

علاوه‌بر این، با شناسایی نقاط قوت و ضعف پیج خود و رقبا، می‌توانید به افزایش تعامل و ایمپرشن کمک کنید که این امر به‌نوبه خود می‌تواند به بهبود کسب‌وکار شما و افزایش فروش دراپ‌شیپینگ کمک کند. ابزارهای آنالیز می‌توانند شما را در شناخت بهتر رقبا و الگوهای موفقیت آن‌ها یاری دهند، که این امر می‌تواند به روند درآمدزایی شما سرعت ببخشد.

استفاده از ابزارهای آنالیز اینستاگرام می‌تواند به شما کمک کند بهترین زمان برای انتشار پست‌های مربوط به کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود را پیدا کنید.
استفاده از ابزارهای آنالیز اینستاگرام می‌تواند به شما کمک کند بهترین زمان برای انتشار پست‌های مربوط به کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود را پیدا کنید.

بهترین بازه‌های زمانی برای انتشار پست‌ها در اینستاگرام چه موقع است؟

بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام می‌تواند بر اساس عوامل مختلفی مانند مخاطبان، محتوای پیج و رفتار کاربران تغییر کند. اما برخی از بازه‌های زمانی کلی وجود دارد که می‌تواند به‌عنوان نقطه شروع خوبی محسوب شود.

 • صبح‌ها بین ساعت 7 تا 9: افراد معمولاً صبح‌ها پس از بیدار شدن اینستاگرام خود را چک می‌کنند.
 • ظهرها بین ساعت 11 تا 14: این زمان می‌تواند زمان ناهار و استراحت کوتاه باشد که کاربران فرصت چک کردن اینستاگرام را دارند.
 • عصرها بین ساعت 5 تا 7: این زمان که افراد از کار یا مدرسه برمی‌گردند، ممکن است زمان مناسبی برای چک کردن اینستاگرام باشد.
 • شب‌ها بین ساعت 9 تا 1 بامداد: این زمان که افراد در‌حال استراحت هستند، می‌تواند بالاترین بازدید را داشته‌باشد.
شب‌ها بین ساعت 9 تا 1 بامداد افراد در‌حال استراحت هستند، بنابراین می‌تواند بالاترین بازدید را داشته‌باشد.
شب‌ها بین ساعت 9 تا 1 بامداد افراد در‌حال استراحت هستند، بنابراین می‌تواند بالاترین بازدید را داشته‌باشد.

بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام بر اساس موضوع کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ چه موقع است؟

پیج فروش پوشاک

برای یک کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ لباس، بهترین زمان برای پست کردن در اینستاگرام می‌تواند بر اساس عوامل مختلفی، از جمله مکان و عادات مخاطب هدف، متفاوت باشد. این زمان‌ها بر اساس مطالعات انجام شده به منطقه زمانی بستگی دارد. برای نتایج بهتر، توصیه می‌شود بارگذاری پست‌ها را با مناطق زمانی مخاطبان مورد نظرتان تنظیم کنید. علاوه‌بر این، استفاده از پلت‌فرم‌های بازاریابی اینفلوئنسر برای همکاری با اینفلوئنسرها می‌تواند به تقویت پیام برند شما در این زمان‌های بهینه کمک کند. البته بهتر است بدانید بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام می‌تواند تحت تأثیر رویدادها یا فصول خاص مربوط به مد و خرید باشد. بنابراین انعطاف‌پذیر ماندن و آزمایش زمان‌های مختلف برای شناسایی مخاطبان کلیدی است.

بهترین زمان برای فروش لباس می‌تواند بر اساس عوامل مختلفی، از جمله مکان و عادات مخاطب هدف، متفاوت باشد.
بهترین زمان برای فروش لباس می‌تواند بر اساس عوامل مختلفی، از جمله مکان و عادات مخاطب هدف، متفاوت باشد.

پیج فروش لوازم خانگی

بهترین زمان برای انتشار پست‌های اینستاگرام برای صفحه فروش لوازم خانگی می‌تواند بر اساس مخاطبان خاص شما و عادات آنلاین آن‌ها متفاوت باشد. بهترین زمان قطعاً موقعی است که افراد در زمان استراحت یا اوقات فراغت اینستاگرام خود را چک می‌کنند. هنگام برنامه‌ریزی پست‌های خود، مهم است منطقه زمانی اکثر فالوورهای خود را در نظر بگیرید.

در مورد پارامترهای موثر در این زمان‌ها، روی موارد زیر تمرکز کنید:

 • محتوای بصری با کیفیت بالا: مطمئن شوید تصاویر محصول شما واضح، روشن و از نظر بصری جذاب هستند.
 • زیرنویس‌های جذاب: از توضیحات تکمیلی برای ارائه جزئیات در مورد محصولات خود استفاده کنید. این توضیحات می‌تواند شامل کال تو اکشن‌های مختلف مانند بازدید از پیوند موجود در بیو، تگ کردن دوستان یا ارسال پیام مستقیم برای دریافت جزئیات بیش‌تر باشد.
 • هشتگ: سعی کنید از هشتگ‌های مرتبط و مناسب برای افزایش دیده شدن و گرفتن ویوی پست‌های خود استفاده کنید.
 • محتوای تولید شده توسط کاربر:عکس‌ها و نظرات مشتریان را به اشتراک بگذارید تا برای کسب‌وکار خود اعتماد ایجاد کنید.
سعی کنید از هشتگ‌های مرتبط و مناسب برای افزایش دیده شدن و گرفتن ویوی پست‌های خود استفاده کنید.
سعی کنید از هشتگ‌های مرتبط و مناسب برای افزایش دیده شدن و گرفتن ویوی پست‌های خود استفاده کنید.

پیج غذا و نوشیدنی

بهترین زمان برای انتشار پست‌های پیج‌های غذا و نوشیدنی در اینستاگرام برای صاحبان این پیج‌ها بسیار مهم است. هر روز هفته، افراد به‌دنبال یافتن بهترین دستورهای غذایی هستند. بنابراین بیش‌تر پیج‌های آشپزی روزهای تعطیل و روز جمعه را به‌عنوان زمان مناسب برای انتشار پست‌ها در نظر می‌گیرند. بهترین ساعت برای انتشار پست‌ها در این پیج‌ها، ساعاتی قبل از صبحانه، ناهار و شام است. در این ساعت‌ها، فالوورهایی وجود دارند که برای وعده غذایی خود نمی‌دانند چه چیزی درست کنند و به‌دنبال ایده‌های جدید هستند. به‌عنوان مثال، پست مربوط به صبحانه را در ساعت 7 صبح و پست مربوط به ناهار را در ساعت 10 تا 12 ظهر بگذارند. اگر دراپ‌شیپری هستید که در بخش مواد غذایی فعالیت می‌کنید، بهتر است به این زمان‌ها توجه کنید.

پیج آرایشی و زیبایی

پیج‌های آرایشی و بهداشتی در ساعات پایانی کار و همین طور روزهای آخر هفته در کشورهای مورد نظر بیش‌ترین بازخورد را داشته‌اند. پیج‌های اینستاگرامی معروفی که در حوزه آرایشی بهداشتی فعالیت می‌کنند و بیش‌تر ساختار پیجشان فروش محصول است، زمانی را برای انتشار پست انتخاب می‌کنند که کاربران توانایی خرید آن‌را داشته‌باشند.

بهترین زمان انتشار ریلز

بهترین زمان برای انتشار ریلز در اینستاگرام به مخاطبان هدف شما بستگی دارد. با ظهور اپلیکیشن ریلز Reels در اینستاگرام، این قابلیت در اختیار شما قرار داده شده تا ویدیوهای کوتاه و جذاب را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید. بهترین زمان برای انتشار ریلز اینستاگرام به منطقه جغرافیایی بستگی دارد که محصولات دراپ‌شیپینگ خود را به ساکنان آن‌جا عرضه می‌کنید.

بهترین زمان برای انتشار ریلز اینستاگرام جهت فروش محصولات دراپ شیپینگ به منطقه جغرافیایی مخاطبان هدف بستگی دارد.
بهترین زمان برای انتشار ریلز اینستاگرام جهت فروش محصولات دراپ شیپینگ به منطقه جغرافیایی مخاطبان هدف بستگی دارد.

مزایای انتشار پست در اینستاگرام چیست؟

انتشار پست در اینستاگرام مزایای متعددی دارد که می‌تواند برای دراپ‌شیپرها مفید باشد. در این‌جا به چند مورد از مزایای انتشار پست در اینستاگرام اشاره می‌کنیم.

 • افزایش دیده شدن: پست‌های اینستاگرام می‌توانند به افزایش بازدید از پیج کمک کنند و شما را در اکسپلور نمایش دهند.
 • افزایش تعامل:با انتشار محتوای جذاب و مرتبط، می‌توانید تعامل کاربران با پیج خود را افزایش دهید.
 • گسترش مخاطب: انتشار پست‌ها به شما کمک می‌کند مخاطبان جدیدی جذب کنید و دنبال‌کنندگان خود را افزایش دهید.
 • معرفی محصولات و خدمات: اینستاگرام فرصتی عالی برای معرفی محصولات و خدمات شما به مخاطبان است.
 • کاهش هزینه‌های تبلیغاتی: اینستاگرام می‌تواند یک ابزار تبلیغاتی مقرون‌به‌صرفه باشد؛ به‌ویژه اگر از قابلیت‌های رایگان آن مانند پست‌های معمولی و استوری‌ها استفاده کنید.
اینستاگرام ابزاری تبلیغاتی مقرون‌به‌صرفه برای معرفی محصولات و خدمات شما به مخاطبان است.
اینستاگرام ابزاری تبلیغاتی مقرون‌به‌صرفه برای معرفی محصولات و خدمات شما به مخاطبان است.

خدمات myfxzone

تیم myfxzone یکی از پیشگامان دراپ‌شیپینگ در ایران و در بین فارسی زبانان است. این مجموعه کاربلد، زیرنظر مستقیم سینا سینری، اولین دراپ‌شیپر ایرانی مدیریت می‌شود. سینا سینری تجربه ارزشمندی در دراپ‌شیپینگ دارد و می‌تواند تجربیات خود را در اختیار علاقه‌مندان دراپ‌شیپینگ قرار دهد.

زمان بهینه برای ارسال پست در اینستاگرام، بسته به مخاطب خاص شما می‌تواند متفاوت باشد، اما روندهای عمومی نشان می‌دهد اواسط روز در طول هفته بهترین زمان برای انتشار پست اینستاگرام است. طبق نتایج اخیر، 11 صبح چهارشنبه بهترین زمان جهانی برای پست گذاشتن برای لایک، نظر و اشتراک‌گذاری در نظر گرفته می‌شود. با این‌حال، مهم است رفتار مخاطبان خود را تجزیه‌وتحلیل کنید و بهترین زمان انتشار پست اینستاگرام را بیابید.

منبع ++

آیا باید هر روز در ساعت مشخصی پست بگذاریم؟

خیر! بهتر است زمان ارسال پست خود را بر اساس زمان فعال بودن مخاطبان خود تغییر دهید.

الگوریتم اینستاگرام چگونه بر زمان ارسال پست تاثیر می‌گذارد؟

الگوریتم به تازگی محتوا اولویت می‌دهد. بنابراین ارسال پست زمانی که مخاطبان شما آنلاین هستند، بسیار مهم است.

اشتراک گذاری:
Picture of مای اف اکس زون
مای اف اکس زون
مسیر اصولی کسب درآمد دلاری آنلاین و ورود به دنیای تجارت الکترونیک و موضوعاتی چون دراپ‌شیپینگ، شاپیفای، بلاک‌چین و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *