درآمد آنلاین شاپ لوازم آرایشی چقدر است؟

درامد آنلاین شاپ لوازم آرایشی
فهـــرست موضوعــــــــات

خانم‌ها زیبا هستند و از زیباتر شدن لذت می‎‌برند. به‌همین دلیل، لوازم آرایشی در بالای فهرست خرید ماهانه یا حتی هفتگی آن‌ها قرار دارد. همین موضوع باعث شده است که راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی به یکی از پردرآمدترین کسب‌و‌کارها در ایران و جهان تبدیل شود. حالا سوال اصلی این است که وقتی از درآمد بالای این کسب‌و‌کار حرف می‌زنیم، منظورمان چه مقداری است و درآمد آنلاین شاپ لوازم آرایشی تا چه مقدار قابلیت رشد دارد؟ در این مقاله می‌خواهیم شما را با واقعیت درامد آنلاین شاپ آرایشی آشنا کنیم، عوامل افزایش‌دهنده این درآمد را برایتان توضیح دهیم و نکته‌هایی که در موفقیت کسب‌و‌کار و آموزش دراپ‌ شیپینگ شما اثرگذار هستند را رمزگشایی ‌کنیم. با ما همراه باشید.

درآمد فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی حداقل چقدر است؟

درامد آنلاین شاپ لوازم آرایشی مقدار ثابتی ندارد و می‌تواند با توجه‌به عوامل گوناگون کم‌وزیاد شود. ازاین‌دست عوامل می‌توانیم به میزان سرمایه‌گذاری، نوع استراتژی بازاریابی به‌کاررفته، میزان محبوب بودن محصولات عرضه شده در فروشگاه و حجم تقاضای بازار برای آن محصولات اشاره کنیم. در نهایت، مقدار تقریبی این درآمد می‌تواند از 10 تا چند صد میلیون تومان باشد.

راه‌های افزایش درامد آنلاین شاپ لوازم آرایشی

برای‌آنکه بتوانید درامد آنلاین شاپ آرایشی خود را بالا ببرید، باید مجموعه‌ای از کارها را انجام دهید. پیشنهاد ما این است که کارها را فازبندی کرده و بعد از تمام‌کردن یک فاز وارد بخش بعدی شوید. این کار به شما کمک می‌کند تا با تمرکز روی یک فرایند، آن را با موفقیت بیشتری به سرانجام برسانید. در ادامه، راهکارهایی که در افزایش فروش فروشگاهتان کمک‌کننده هستند را با شما در میان می‌گذاریم.

اگر برنامه‌ای بلندمدت دارید، روی راه‌اندازی وب‌‎سایت تمرکز کنید تا دیگر با مشکلاتی مانند فیش‌های جعلی یا پاسخ به پرسش‌های بی‌ربط روبرو نشوید.
اگر برنامه‌ای بلندمدت دارید، روی راه‌اندازی وب‌‎سایت تمرکز کنید تا دیگر با مشکلاتی مانند فیش‌های جعلی یا پاسخ به پرسش‌های بی‌ربط روبرو نشوید.

یک وب‌سایت برای فروشگاهتان راه‌اندازی کنید

شما در حالت کلی می‌توانید از دو راه به فروش آنلاین مشغول شوید. راه اول، راه‌اندازی یک وب‌سایت فروشگاهی و راه دوم، افتتاح این فروشگاه در بستر شبکه‌های اجتماعی مهم و پر مخاطب در ایران، مانند اینستاگرام است. اگر برای کسب‌و‌کارتان برنامه‌ای بلندمدت دارید و می‌خواهید فروشگاه آنلاینتان را به درآمد اول خودتان مبدل سازید، بهتر است تمرکز خود را روی راه‌اندازی وب‌‎سایت بگذارید. با این کار می‌توانید یک پایگاه واقعی برای فروش خود ایجاد کرده و هزاران مشتری را به سمت خود بکشانید؛ آن هم بدون اینکه لازم باشد به تک تکشان پاسخ دهید یا سفارششان را به‌صورت دستی ثبت کنید. از طرف دیگر، با مشکلاتی مانند فیش‌های جعلی یا پاسخ به پرسش‌های بی‌ربط هم درگیر نخواهید شد.

روی قدرت دیجیتال مارکتینگ حساب کنید

دیجیتال مارکتینگ (Digital marketing) مجموعه‌ای از کارها است که با هدف بهینه‌سازی کسب‌‌وکار شما در بستر وب انجام می‌شود. انجام درست بازاریابی دیجیتال، یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های فروشگاه‌های اینترنتی موفق و ناموفق به شمار می‌رود و نقش مستقیمی در درامد آنلاین شاپ لوازم آرایشی شما دارد. دیجیتال مارکتینگ، فرصت‌های فراوانی را برای جذب مشتری و دیده‌شدن برند در اختیارتان می‌گذارد. شما با انجام تبلیغات آنلاین، بهینه‌سازی فروشگاهتان برای موتورهای جستجو، تحلیل داده‌های به‌دست‌آمده، فعالیت جدی در شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوای هدفمند، دیجیتال مارکتینگ را روی کسب‌و‌کارتان پیاده می‌کنید.

برای افزایش درامد آنلاین شاپ لوازم آرایشی خدمات پشتیبانی از مشتریان را جدی بگیرید

مشتری‌ها هنگام خرید اینترنتی نمی‌توانند محصول را لمس کرده یا با شما چشم در چشم سخن بگویند. آن‌ها باتوجه‌به اطلاعاتی که در فروشگاه قرار داده‌اید، محصولی را که فکر می‌کنند برایشان مناسب است خریداری کرده و پول را به حساب شما می‌ریزند. به‌همین دلیل، اگر احساس کنند که در این فرایند، آن‌ها را همراهی می‌کنید و برای پاسخگویی به پرسش‌ها یا پیگیری مشکلاتی که در مورد محصول وجود دارد آماده هستید، احساس بهتری در مورد فروشگاه اینترنتی شما به‌دست می‌آورند. این موضوع به‌خودی‌خود می‌تواند روی افزایش اعتماد آن‌ها به شما، اعتبار برند و درامد آنلاین شاپ آرایشی تاثیر بسیار مثبتی بگذارد.

با فروش تخصصی کالاهای آرایشی، یک مزیت رقابتی قابل‌قبول را برای کسب‌و‌کار آنلاینتان به وجود می‌آورید که باعث افزایش درامد شما می‌شوید.
با فروش تخصصی کالاهای آرایشی، یک مزیت رقابتی قابل‌قبول را برای کسب‌و‌کار آنلاینتان به وجود می‌آورید که باعث افزایش درامد شما می‌شوید.

برای افزایش درامد آنلاین شاپ لوازم آرایشی همه چیز را به‌همه‌کس نفروشید

دوران تنوع بیش از اندازه محصولات در یک فروشگاه اینترنتی آرایشی، جای خود را به فروش تخصصی‌تر کالاها داده است. البته اشتباه نکنید. موضوع این نیست که راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار با محصولات متنوع اشتباه است. چون همین حالا هم در کشور خودمان سایتی مثل دیجی‌کالا را داریم که تنوع قابل‌قبولی از محصولات را به مشتریانش ارائه می‌دهد. مشکل هم دقیقا همین‌جا است. فروشگاه اینترنتی شما زمانی می‌تواند سود خود را به‌صورت پایدار و پلکانی افزایش دهد که به‌جای فروختن همه چیز به‌همه‌کس، دست خود را روی گوشه‌ای مشخص از بازار بگذارد و روی آن متمرکز شود. این کاری است که فروشگاه‌های بزرگی مانند آمازون نمی‌توانند انجام دهند، ولی شما قادر به انجام آن هستید.

 به‌عنوان‌مثال، در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی، می‌توانید تمرکز خود را فقط روی بخشی مشخص از لوازم آرایشی مانند محصولات آرایشی چشم یا محصولات بهداشتی مانند انواع سرم‌های مراقبت از پوست بگذارید. با این کار، یک مزیت رقابتی قابل‌قبول را برای کسب‌و‌کار آنلاینتان به وجود می‌آورید و باعث افزایش درامد آنلاین شاپ لوازم آرایشی خود می‌شوید.

 با تحلیل داده‌هایتان می‌توانید از خودتان یاد بگیرید، اشتباه‌ها را درست کرده و مسیر پیش رویتان را هموار سازید.
با تحلیل داده‌هایتان می‌توانید از خودتان یاد بگیرید، اشتباه‌ها را درست کرده و مسیر پیش رویتان را هموار سازید.

داده‌های حاصل از مشتریانتان را تحلیل کنید

اگر به‌خاطر داشته باشید کمی قبل در مورد دیجیتال مارکتینگ و تحلیل داده‌ها برایتان گفتیم. نکته جالبی که در این زمینه وجود دارد این است که شما می‌توانید با چند کلیک بفهمید که مشتری‌تان از چه شهر یا کشوری با چه ابزاری (گوشی موبایل یا لپ‌تاپ)، در چه روزی از هفته و چه ساعتی به سراغ کدام‌یک از محصولات شما رفته و چه واکنشی به بخش‌های مختلف سایت فروشگاهی شما داشته است. این اطلاعات برای شما چیزی مثل طلا هستند. چون می‌توانید با تحلیل این داده‌ها و اجرای نتیجه‌ آن روی کسب‌و‌کارتان، مشتریان خود را مدت زمان بیشتری در سایتتان نگه داشته و آن‌ها را به سمت خرید محصول، نهایی کردن سفارش و افزایش درامد آنلاین شاپ لوازم آرایشی خود سوق دهید.

به‌عنوان‌مثال، اگر با بررسی داده‌ها متوجه شوید که مشتری‌هایتان با ورود به صفحه‌ای خاص، زود از آن خارج می‌شوند، می‌توانید مشکل صفحه را پیدا کرده و با بهینه‌کردنش فروش کالا را افزایش دهید یا اگر در ساعت‌های خاصی از روز، مشتریان بیشتری در وب‌سایتتان دارید، می‌توانید با ارائه پشتیبانی در آن ساعت خاص، مشتریانتان را غافلگیر کرده و تجربه‌ای متفاوت را برایشان بسازید. به زبان ساده، با تحلیل داده‌هایتان می‌توانید از خودتان یاد بگیرید، اشتباه‌ها را درست کرده و مسیر پیش رویتان را هموار سازید.

همیشه پیشنهادهای ویژه‌ای را برای مشتریانتان در نظر بگیرید تا آن‌ها را غافلگیر کرده و به مشتریان وفادار تبدیل کنید.
همیشه پیشنهادهای ویژه‌ای را برای مشتریانتان در نظر بگیرید تا آن‌ها را غافلگیر کرده و به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

همیشه برای مشتریانتان پیشنهادی ویژه داشته باشید

مشتری‌های شما انسان هستند و انسان‌ها از غافلگیرشدن یا در اختیار داشتن پیشنهادی که مخصوص خودشان باشد، لذت می‌برند. به‌همین دلیل، می‌توانید با انجام چند کار ساده، پیشنهادهای ویژه‌ای را برای مشتریانتان در نظر بگیرید و آن‌ها را به مشتریان وفادار کسب‌و‌کارتان تبدیل کنید. به‌عنوان‌مثال می‌توانید برای خریدها سقف مشخصی را در نظر بگیرید و سفارش‌هایی که تا آن مبلغ انجام می‌شوند را بدون دریافت هزینه ارسال به‌دست مشتریانتان برسانید یا اگر تا مبلغ مشخصی را خرید کردند، یک هدیه کوچک را به انتخاب خودشان برایشان بفرستید. ارائه تخفیف‌های ویژه برای افراد و یادآوری‌کردن تولدشان هم می‌تواند شما را به یک فروشگاه ویژه برای مشتریانتان تبدیل کند و درامد آنلاین شاپ آرایشی را بالا ببرد.

فرایند جستجو و خرید را تا جای ممکن، ساده کنید

اینکه فروشگاه اینترنتی شما بسیار پیچیده و فوق حرفه‌ای به‌نظر برسد،، اصلا مهم نیست. مهم این است که مشتریان شما بدون اینکه گیج یا معطل شوند بتوانند محصول موردنظرشان را پیدا کرده، آن را به سبد خرید بیندازند و پرداخت را بدون هیچ دردسر و زحمت اضافه‌ای انجام دهند. پیشنهاد می‌کنیم از چند نفر بخواهید که فرایند خرید در فروشگاهتان را امتحان کرده و نکته‌هایی که در این زمینه وجود دارند را به گوشتان برسانند.

خود شما برای این کار مناسب نیستید. چون بیش از اندازه به کسب‌و‌کارتان نزدیک هستید و از تمام پیچیدگی‌هایش خبر دارید؛ ولی وقتی کسی از دور به کار شما نگاه می‌کند، می‌تواند با چشمانی ناآشنا، چیزهایی که نمی‌بینید را به‌راحتی تشخیص دهد. تلاش برای هموارکردن مسیر خرید مشتریانتان، می‌تواند درصد تبدیل کاربر عادی به مشتری و سپس مشتری وفادار را بالا ببرد. در نهایت این موضوع، افزایش درامد آنلاین شاپ لوازم آرایشی را در پی دارد.

خدمات myfxzone در راه‌اندازی کسب‌و‌کار آنلاین شاپ لوازم آرایشی

ما در مجموعه myfxzone می‌توانیم با ارائه مشاوره‌های تخصصی، دوره و کارگاه‌های آموزشی که حاصل تجربه‌های واقعی ما در زمینه راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای دراپ‌ شیپینگ هستند، شما را در طول مسیر کسب‌ درآمدتان همراهی کنیم. در دوره دراپ‌ شیپینگ یاد می‌گیرید که چطور یک کسب‌و‌کار با مشتریان بین‌المللی را آن هم بدون داشتن انباری برای ذخیره محصولاتتان راه‌اندازی و مدیریت کرده و به درآمد دلاری برسانید. ما در myfxzone آماده راهنمایی شما در این زمینه هستیم. با ما تماس بگیرید.

منبع ++

چه نوع محتوایی برای جذب مخاطب در فروشگاه اینترنتی آنلاین مناسب است؟

بهترین محتواها در این زمینه می‌توانند از نوع ویدیویی و با محوریت آموزش، نقد و بررسی و تعامل با مخاطب باشند.

آیا برای داشتن وب‌سایت فروش لوازم آرایشی باید حتما از بستر وردپرس استفاده کنیم؟

خیر. شما می‌توانید از خدمات فروشگاه‌سازهای آنلاین هم برای این کار کمک بگیرید.

کدام نوع تبلیغات اینترنتی تاثیری بیشتری روی افزایش درامد آنلاین شاپ آرایشی دارد؟

استفاده از تبلیغات گوگل ادز و اینفلوئنسر مارکتینگ، دو مورد از اثرگذارترین روش‌های تبلیغاتی برای حوزه آرایشی به‌شمار می‌روند.

اشتراک گذاری:
Picture of مای اف اکس زون
مای اف اکس زون
مسیر اصولی کسب درآمد دلاری آنلاین و ورود به دنیای تجارت الکترونیک و موضوعاتی چون دراپ‌شیپینگ، شاپیفای، بلاک‌چین و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *