افتتاح حساب بین المللی در عراق: صفر تا 100 ایجاد حساب ارزی در عراق

افتتاح حساب بین المللی در عراق
فهـــرست موضوعــــــــات

سیستم بانک‌داری عراق بسیار متنوع است و از چندین بانک دولتی، خصوصی و خارجی تشکیل شده است. بانک‌های خارجی که 20 شعبه دارای مجوز در عراق دارند، به مشتریان خود امکان دسترسی به بازارهای بین‌المللی و خدمات ارزی را می‌دهند. این بانک‌ها معمولاً دارای استانداردهای بین‌المللی و تجربه‌ای طولانی در بانک‌داری هستند. بانک مرکزی عراق که نهاد نظارتی و تنظیم‌کننده بخش بانکی است، در سال‌های اخیر اصلاحاتی را برای افزایش نظارت و تقویت ثبات مالی انجام داده است. این اصلاحات، شامل افزایش سرمایه بانک‌ها، تعیین الزامات نظارتی، ارتقاء سیستم‌های پرداخت و حسابرسی و ایجاد مکانیزم‌های حل اختلافات بانکی هستند. اگر می‌خواهید افتتاح حساب بین المللی در عراق را انجام دهید و نیاز به‌راهنمایی و مشاوره دارید، با تیم myfxzone ارتباط بگیرید. این تیم زیرنظر مستقیم سینا سینری، اولین دراپ‌شیپر ایرانی، مدیریت می‌شود. با راهنمایی‌های این مجموعه، تمام فرصت‌های تجارت آنلاین را در عراق و سایر کشورهای عربی شناسایی می‌کنید و استارت مناسب‌ترین کسب‌وکار دراپ شیپینگ را می‌زنید.

نظام بانکداری عراق فرصت مناسب برای سرمایه‌گذاران

اگر به‌دنبال یک راه جدید برای سرمایه‌گذاری هستید، شاید بخواهید درباره افتتاح حساب بین المللی در عراق بدانید. حساب‌های بین‌المللی عراق به شما امکانات زیر را ارائه می‌دهند.

 • می‌توانید با ارزهای مختلف کار کنید و از نرخ‌های مغایر بهره ببرید.
 • سرمایه‌گذاری‌های خود را تنوع بدهید و از ریسک‌های سرمایه‌گذاری در کشور خود دور بمانید.
 • این امکان وجود دارد تا به خدمات ارز خارجی دسترسی پیدا کنید و از فرصت‌های جهانی استفاده کنید.
 • از مزایای مالیاتی و حریم خصوصی که بانک‌های بین‌المللی عراق ارائه می‌دهند، بهره‌مند شوید.

انواع حساب‌های بین المللی در عراق

شما به‌عنوان یک مشتری می‌توانید افتتاح حساب بین المللی در عراق را انجام دهید و از مزایای آن بهره‌مند شوید. بیشتر دراپ‌شیپرها می‌خواهند افتتاح حساب‌ بین‌المللی در عراق را انجام دهند تا از طریق آن تراکنش‌های مالی خود را با مشتریانشان در غرب آسیا و کشورهای عربی انجام دهند. در ادامه این بخش، با انواع حساب‌های بین‌المللی در عراق آشنا می‌شوید.

اگر یک کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ دارید، افتتاح حساب بین المللی در عراق می‌تواند به شما کمک کند فعالیت‌های تجاری خود را به خوبی انجام دهید.
اگر یک کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ دارید، افتتاح حساب بین المللی در عراق می‌تواند به شما کمک کند فعالیت‌های تجاری خود را به خوبی انجام دهید.

حساب‌های شخصی

اگر به‌دنبال یک حساب برای نیازهای شخصی خود هستید، حساب شخصی گزینه‌ای عالی است. شما می‌توانید به‌راحتی پول خود را دریافت و ارسال کنید، قبوض خود را پرداخت کنید و از خدمات بانکی این نوع حساب استفاده کنید. این امکان برای شما وجود دارد که بین حساب جاری و پس‌انداز، یکی را انتخاب کنید. البته این نوع حساب برای دراپ‌شیپرهای تازه‌کار نیز مناسب است.

حساب‌های تجاری

اگر یک کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ دارید، افتتاح حساب بین المللی در عراق می‌تواند به شما کمک کند فعالیت‌های تجاری خود را به خوبی انجام دهید. شما می‌توانید جریان نقدی خود را مدیریت کنید، هزینه تامین‌کنندگان خود را پرداخت کنید و در صورت مرجوعی کالا از سوی مشتریان، هزینه آن‌را بازپرداخت کنید.

حساب‌های پس‌انداز

اگر می‌خواهید در پول خود صرفه‌جویی کنید و از آن سود کسب کنید، حساب پس‌انداز می‌تواند گزینه‌ای مناسب محسوب شود. شما می‌توانید از نرخ‌های بهره بالا لذت ببرید، اما ممکن است تعداد برداشت، سپرده‌گذاری یا انتقال خود را محدود کنید. اگر یک دراپ‌شیپر هستید که دوست دارید در یکی از بانک‌های عربی در غرب آسیا و خاورمیانه حساب بازکنید، مطمئناً حساب‌های پس‌انداز بانک‌های عراقی بهترین گزینه برای شما است.

حساب‌های جاری

شما قطعاً می‌خواهید تراکنش‌ها و پرداخت‌های روزمره خود را به‌راحتی انجام دهید، حساب جاری می‌تواند به شما در پیش‌برد کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ کمک کند.

حساب‌های چند ارزی

بیش‌تر دراپ‌شیپرها به‌دنبال افتتاح حساب بین المللی در عراق هستند، قطعاً حساب‌های چند ارزی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای آن‌ها محسوب می‌شود. شما نیز به‌عنوان یک دراپ‌شیپر می‌توانید برای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود از این حساب استفاده کنید. این نوع حساب از نرخ ارز رقابتی، کارمزد پایین و نقل و انتقالات آسان برخوردار است.

به‌عنوان یک دراپ‌شیپر می‌توانید برای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود از حساب چند ارزی استفاده کنید.
به‌عنوان یک دراپ‌شیپر می‌توانید برای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود از حساب چند ارزی استفاده کنید.

حساب‌های سپرده ثابت

اگر می‌خواهید پول خود را برای مدت معینی قفل کنید و سود ثابتی از آن دریافت کنید، حساب سپرده ثابت می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشد. با این حساب، می‌توانید از بازدهی بالاتری نسبت به حساب پس‌انداز برخوردار شوید.

مراحل افتتاح حساب بین المللی در عراق برای اتباع خارجی غیرمقیم چگونه است؟

برای شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپر، امکان افتتاح حساب بین المللی در عراق وجود دارد. با توجه به اینکه شما قصد دارید یک حساب بانکی بین‌المللی در عراق برای کسب‌وکار دراپ شییپینگ خود افتتاح کنید، لازم است که با مدارک و مراحل زیر آشنا شوید.

 • انتخاب بانک: بانکی را انتخاب کنید که خدمات بانک‌داری آنلاین را برای مشتریان خارجی خود ارائه می‌دهد.
 • تهیه مدارک رسمی: شما به پاسپورت معتبر، اجازه اقامت و مدرکی مبنی بر درآمد یا منبع سرمایه نیاز دارید. اگر می‌خواهید حسابی به دینار عراقی باز کنید، ممکن است برخی از بانک‌ها شناسه عراقی، شناسه ملیت و شناسه اقامت شما را بخواهند.
 • تکمیل فرم ثبت‌نام: شما باید یک فرم درخواست را پر کنید، مدارک خود را آپلود کنید و هویتتان را تأیید کنید. برخی از بانک‌ها نیز ممکن است برای افتتاح حساب به حداقل سپرده یا کارمزد نیاز داشته‌باشند.
برای افتتاح حساب بین المللی در عراق به پاسپورت معتبر، اجازه اقامت و مدرکی مبنی بر درآمد یا منبع سرمایه نیاز دارید.
برای افتتاح حساب بین المللی در عراق به پاسپورت معتبر، اجازه اقامت و مدرکی مبنی بر درآمد یا منبع سرمایه نیاز دارید.
 • تأیید حساب: منتظر بمانید تا بانک درخواست شما را تایید و حساب شما را فعال کند. با توجه به بانک و فرآیند تأیید، ممکن است از چند دقیقه تا چند روز طول بکشد. پس از آماده شدن حساب کاربری خود، یک ایمیل تأیید دریافت خواهید کرد.
 • استفاده از حساب بانکی: پس از تأیید می‌توانید به‌صورت آنلاین و حضوری پرداخت‌ها را انجام دهید و هزینه‌ محصولات دراپ‌شیپینگ را به حساب خود واریز کنید.

بهترین بانک‌ها برای افتتاح حساب بین ‌المللی در عراق کدامند؟

بانک‌های بین‌المللی مختلفی در عراق وجود دارند که خدمات بانکی را به مشتریان خود در سرتاسر دنیا عرضه می‌کنند. امکانات خوبی برای دراپ‌شیپرها در این نوع حساب‌ها وجود دارد. در ادامه به دو مورد از این بانک‌ها اشاره می‌کنیم.

Standard Chartered Bank، بانک چند ملیتی بریتانیایی است که طیف وسیعی از خدمات بانکی و مالی را ارائه می‌دهد.
Standard Chartered Bank، بانک چند ملیتی بریتانیایی است که طیف وسیعی از خدمات بانکی و مالی را ارائه می‌دهد.
 • Standard Chartered Bank: یک بانک چند ملیتی بریتانیایی که طیف وسیعی از خدمات بانکی و مالی، از جمله حساب‌های بین‌المللی را در عراق ارائه می‌دهد.
 • Byblos Bank: یک بانک لبنانی که از طریق شرکت تابعه خود Byblos Bank Iraq در عراق فعالیت می‌کند و خدمات بانکی شخصی و شرکتی را ارائه می‌دهد.
Byblos Bank از طریق شرکت تابعه خود Byblos Bank Iraq در عراق فعالیت می‌کند.
Byblos Bank از طریق شرکت تابعه خود Byblos Bank Iraq در عراق فعالیت می‌کند.

آیا افتتاح حساب بین المللی در عراق برای مشاغل دراپ‌شیپینگ مناسب است؟

بله. افتتاح چنین حسابی برای مشاغل دراپ‌شیپینگ بسیار مناسب است. دراپ‌شیپینگ یک مدل کسب‌وکار اینترنتی است که شما را قادر می‌سازد تا محصولات مورد علاقه خود را به مشتریانتان ارائه دهید، بدون آن‌که نگران موجودی، حمل‌ونقل و انجام کارهای حاشیه‌ای باشید. در دراپ‌شیپینگ، فقط کافی‌ست نقش یک واسطه را به خوبی ایفا کنید و مشتریان و تامین‌کنندگان محصول را به یک‌دیگر وصل کنید. داشتن یک حساب بین‌المللی در عراق به شما کمک می‌کند دیگر نگران روندهای مالی نباشید و تمام تراکنش‌ها را مدیریت کنید. در ادامه با امکاناتی که حساب بین‌المللی عراقی برای شما فراهم می‌کند، آشنا می‌شوید.

 • از هزینه‌های تبدیل ارز جلوگیری می‌کنید و به نرخ‌های مناسب ارز دسترسی پیدا می‌کنید.
 • از مشتریان خود هزینه‌ محصولات دراپ‌شیپینگ را دریافت می‌کنید و آن‌را به ارز مورد نظر خودتان تبدیل می‌کنید.
 • به تامین‌کنندگان خود با ارز محلی‌شان پرداخت می‌کنید.
 • در هر زمان و مکان به وجوه خود دسترسی دارید و می‌توانید حساب خود را از طریق وب‌سایت یا برنامه تلفن همراه مدیریت کنید.
 • از کارمزدهای پایین‌تر، نرخ بهره بالاتر و امنیت بیش‌تر بهره‌مند شوید.

آیا بانک‌های عراق، امکان افتتاح حساب بین المللی در عراق را به‌صورت می‌دهند؟

بانک‌های بین‌المللی عراق با بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای فناوری، خدمات بانک‌داری الکترونیکی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. این خدمات امکان دسترسی به حساب‌های بانکی از طریق اینترنت را با استفاده از رایانه شخصی یا تلفن هوشمند در هر جای دنیا فراهم می‌کنند. مشتریان می‌توانند بدون مراجعه به شعب بانک، انواع عملیات بانکی را انجام دهند؛ از جمله انتقال وجوه بین حساب‌ها، دریافت صورت‌حساب، مشاهده موجودی، انتقال از حساب یک مشتری به حساب مشتری دیگر در همان بانک و درخواست دسته چک. این خدمات با بالاترین سطح امنیت ممکن، به دراپ‌شیپرها و سایر مشتریان ارائه می‌شوند.

بانک‌های بین‌المللی عراق با بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای فناوری، خدمات بانک‌داری الکترونیکی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند.
بانک‌های بین‌المللی عراق با بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای فناوری، خدمات بانک‌داری الکترونیکی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند.

شماره حساب بانکی بین‌المللی IBAN در عراق

شماره حساب بانکی بین‌المللی IBAN، یک شماره حساب بانکی استاندارد و معتبر است که توسط مراجع معتبر بین‌المللی تایید شده است و بانک‌های خارجی مستقر در عراق نیز این نوع حساب را ارائه می‌دهند. این شماره به افزایش کیفیت خدمات مالی و بانکی و تسهیل پرداخت‌ها در سطح داخلی و بین‌المللی کمک می‌کند. با استفاده از این شماره، انتقال پول با سرعت و دقت بیش‌تری انجام می‌شود.

حساب سوییفت در بانک‌های عراقی

شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپر می‌توانید با افتتاح حساب بین المللی در عراق از داشتن یک حساب سوییفت نیز بهره‌مند شوید. بیش‌تر بانک‌های این کشور به سیستم سوییفت مجهز هستند. با داشتن شماره سوییفت در یکی از بانک‌ها عراق، مزایای زیر به شما ارائه می‌شود.

 • انتقال پول بین‌المللی سریع‌تر و ایمن‌تر
 • نرخ ارز بهتر و کارمزد کم‌تر
 • دسترسی به طیف گسترده‌ای از ارزها و محصولات مالی
 • مطابقت با استانداردها و مقررات مالی بین‌المللی
 به‌عنوان یک دراپ‌شیپر می‌توانید با افتتاح حساب بین المللی در عراق از داشتن یک حساب سوییفت نیز بهره‌مند شوید.
به‌عنوان یک دراپ‌شیپر می‌توانید با افتتاح حساب بین المللی در عراق از داشتن یک حساب سوییفت نیز بهره‌مند شوید.

خدمات myfxzone

myfxzone یک ورکشاپ دراپ شیپینگ جامع در مورد دراپ‌شیپینگ ارائه می‌دهد. آموزش‌های این مجموعه، توسط تدریس سینا سینری اجرا می‌شود. سینا سینری سابقه فروش بیش از یک میلیون دلار در تجارت آنلاین و دراپ‌شیپینگ را در کارنامه خود دارد. این کارگاه، تمام مهارت‌ها و استراتژی‌های لازم برای موفقیت در دراپ‌شیپینگ را پوشش می‌دهد، مانند یافتن محصولات سودآور، ایجاد یک وب‌سایت، بازاریابی، مقیاس‌بندی و موارد دیگر. اگر به‌عنوان یک دراپ‌شیپر قصد داری تا تجارت خود را در خاورمیانه و غرب آسیا گسترش دهید، افتتاح حساب بین المللی در عراق بهترین راه‌کار است. تیم myfxzone در تمام طول مسیر، از یافتن محصول مناسب تا بازاریابی آنلاین در عراق و سایر کشورهای عربی در کنار شما است.

عراق یکی از کشورهایی است که سیستم بانکی آن از نظر تنوع برجسته است. این کشور دارای بانک‌های مختلفی است که هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارند. بانک‌های دولتی که مسئولیت اجرای سیاست‌های دولت را دارند، بانک‌های خصوصی که با رقابت و نوآوری سعی در جذب مشتریان دارند و بانک‌های خارجی که با ارائه خدمات بین‌المللی و ارزی، بازار عراق را به جهان متصل می‌کنند. اگر به کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ مشغول هستید، افتتاح حساب بین المللی در عراق برای شما بهترین گزینه است. برای افتتاح حساب در عراق، بانک‌های بین‌المللی وجود دارند که حساب‌های آنلاین را به مشتریان خود در سرتاسر دنیا ارائه می‌دهند.

منبع +++++

برای افتتاح حساب بین المللی در عراق، به چه مدارکی نیاز است؟

پاسپورت معتبر، تکمیل فرم ثبت‌نام، اجازه اقامت و مدرکی مبنی بر درآمد.

افتتاح حساب بین‌المللی در عراق چقدر طول می‌کشد؟

فرآیند افتتاح حساب در عراق، بسته به بانک و شعبه‌ای که انتخاب می‌کنید، ممکن است متفاوت باشد. با این‌حال، احتمال دارد از چندین ساعت تا چندین روز طول بکشد.

آیا هزینه‌ای برای افتتاح حساب در عراق وجود دارد؟

بله. هزینه‌هایی برای افتتاح حساب بین المللی در عراق وجود دارد. این هزینه‌ها ممکن است شامل کارمزد افتتاح حساب و سایر هزینه‌های جانبی شود.

اشتراک گذاری:
Picture of مای اف اکس زون
مای اف اکس زون
مسیر اصولی کسب درآمد دلاری آنلاین و ورود به دنیای تجارت الکترونیک و موضوعاتی چون دراپ‌شیپینگ، شاپیفای، بلاک‌چین و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *