اصول بازاریابی و فروش اینترنتی در دراپ‌شیپینگ

اصول بازاریابی و فروش اینترنتی
فهـــرست موضوعــــــــات

جهان در حال تغییر است. مردم، کسب‌و‌کارها و روش‌های کسب درآمد هم پابه‌پای این تغییر پیش می‌روند. بیشتر کسب‌و‌کارهایی که در گذشته فقط به‌صورت فیزیکی وجود داشتند، اکنون در کنار خود، دستیار قدرتمندی به نام اینترنت را دارند که دروازه بازاریابی اینترنتی و مشتریانی از سرتاسر دنیا را به روی آن‌ها باز می‌کند. به‌همین دلیل، دانستن روش و آگاهی از اصول بازاریابی و فروش اینترنتی، یکی از بایدهای کسب‌و‌کارهای امروزی به‌ویژه در حوزه دراپ شیپینگ است. در این مقاله می‌خواهیم مهم‌ترین تکنیک‌های اصول بازاریابی و تبلیغات را با شما در میان بگذاریم تا بتوانید از آن‌ها برای جذب مشتری و افزایش فروش خود کمک بگیرید. با ما همراه باشید.

بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) از اصول بازاریابی و فروش اینترنتی

یکی از اولین و مهم‌ترین اصول بازاریابی و فروش حرفه‌ای در حوزه اینترنت، بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو است. اگر اینترنت را یک بازار شلوغ در نظر بگیرید، وب‌سایت شما یکی از همان مغازه‌هایی خواهد بود که در این بازار به فعالیت مشغول است. اگر شما مغازه خود را بر اساس اصول این بازار بزرگ آراسته نکنید، چراغ آن همیشه خاموش می‌ماند و اصلا مشتری‌ها متوجه وجودتان نمی‌شوند؛ چه رسد به اینکه بخواهند از شما خرید هم بکنند.

 بنابراین، برای افزایش دیده‌شدن و جذب ترافیک به سمت سایتتان، باید از ابزارها و روش‌هایی که سئو در اختیارتان می‌گذارد، به‌خوبی استفاده کنید. اگر خودتان در این زمینه اطلاعاتی ندارید یا سرتان شلوغ‌تر از اندازه‌ای است که بخواهید برای این کار هم وقت بگذارید، می‌توانید از متخصصانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، کمک بگیرید و کار را به آن‌ها بسپارید.

یکی از اولین و مهم‌ترین اصول بازاریابی و فروش حرفه‌ای در حوزه اینترنت، بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو است.
یکی از اولین و مهم‌ترین اصول بازاریابی و فروش حرفه‌ای در حوزه اینترنت، بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو است.

استفاده از پتانسیل تبلیغات کلیکی (PPC)

تبلیغات کلیکی یک از چندین و چند نوع تبلیغات آنلاین است که در لیست اصول بازاریابی و فروش اینترنتی قرار می‌گیرد و در آن، شما به‌عنوان تبلیغ‌دهنده به‌ازای هر کلیکی که کاربران روی تبلیغاتتان انجام می‌دهند، هزینه‌ای می‌پردازید. در این روش، تبلیغ شما به آن دسته از کاربران که به‌دنبال محصول یا محتوای ویژه شما می‌گردند، نشان داده می‌شود.

بسترهای مختلفی برای نمایش تبلیغات کلیکی وجود دارند که ازاین‌دست می‌توانیم به تبلیغات موبایلی، تبلیغات ویدیویی و تبلیغ در سایت‌های مختلف و هدفمند اشاره کنیم. شما می‌توانید باتوجه‌به اهداف تبلیغاتی در کسب‌و‌کار دراپ‌شیپینگ‌تان و میزان بودجه‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید، نوع و بستر مناسب برای نمایش تبلیغات کلیکی را انتخاب کنید.

ایمیل مارکتینگ؛ روشی قدیمی اما کارساز برای جذب مشتری

یکی از تکنیک‌هایی که آن را در صدر اصول بازاریابی و جذب مشتری می‌یابیم، نوعی از تبلیغات آنلاین است که از بستر ایمیل برای رساندن محتوا، پیام یا تبلیغ خود به مخاطبان هدف کسب‌و‌کارها استفاده می‌کند. این روش تبلیغاتی، ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) نام دارد. باوجودآنکه برخی از افراد فکر می‌کنند تاثیر ایمیل مارکتینگ در تبلیغات کاهش یافته است، ولی آمارها نشان‌دهنده قدرت این روش در اصول بازاریابی و فروش موفق هستند. ساخت بانک ایمیل واقعی از مشتریان فعلی و گذشته کسب‌و‌کار دراپ‌شیپینگ‌تان و ارسال هدفمند ایمیل‌ها به افرادی که می‌دانید خواهان آن محصول ویژه هستند، از رازهای موفقیت در بازاریابی به روش ایمیل مارکتینگ به شمار می‌روند.

 آمارها نشان‌دهنده قدرت ایمیل مارکتینگ در اصول بازاریابی و فروش موفق هستند.
آمارها نشان‌دهنده قدرت ایمیل مارکتینگ در اصول بازاریابی و فروش موفق هستند.

اصول بازاریابی و فروش اینترنتی با بازاریابی پیامکی

در بازاریابی پیامکی (SMS Marketing) با استفاده از واژه‌های کوتاه و کلیدی، پیام خود را از راه اس‌ام‌اس به دست مخاطبان هدفتان می‌رسانید. ازآنجاکه بیش از 90 درصد پیامک‌های ارسال شده به گوشی کاربران باز می‌شوند، این روش به‌عنوان راحت‌ترین، پربازدیدترین و سریع‌ترین روش‌ بازاریابی به شمار می‌رود.

باوجودآنکه اصول بازاریابی پیامکی همچون اصول بازاریابی و فروش تلفنی بر پایه اینترنت نیست، ولی نمی‌توان آن را از این مجموعه خارج کرد. چون حتی اگر برای کسب‌و‌کار دراپ‌شیپینگ خود وب‌سایت هم داشته‌باشید، باز هم باید از بازاریابی پیامکی و حتی فروش تلفنی به‌عنوان راه‌هایی برای برقراری ارتباط نزدیک‌تر با مشتریانتان و بالابردن سرعت فروش کمک بگیرید.

ازآنجاکه بیش از 90 درصد پیامک‌های ارسال شده به گوشی کاربران باز می‌شوند، بازاریابی پیامکی به‌عنوان راحت‌ترین، پربازدیدترین و سریع‌ترین روش‌ بازاریابی به شمار می‌رود.
ازآنجاکه بیش از 90 درصد پیامک‌های ارسال شده به گوشی کاربران باز می‌شوند، بازاریابی پیامکی به‌عنوان راحت‌ترین، پربازدیدترین و سریع‌ترین روش‌ بازاریابی به شمار می‌رود.

اصول بازاریابی و فروش اینترنتی با بازاریابی آنلاین در شبکه‌های اجتماعی

از دیگر اصول بازاریابی و مدیریت بازار می‌توانیم بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی را مثال بزنیم. هنگامی که از بستر شبکه‌های اجتماعی برای رساندن پیام و تبلیغ خود به مخاطبان هدفتان کمک می‌گیرید، در حال انجام بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی هستید. اصول بازاریابی و فروش اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی با تبلیغاتی که در بستر وب انجام می‌دهید، تفاوت‌هایی دارد.

 به‌عنوان‌مثال، شما در شبکه‌های اجتماعی به مخاطبان خود نزدیک هستید و حتی می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. ازاین‌گذشته، روش‌های متنوعی برای بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی وجود دارند که اثرگذاری آن‌ها ثابت شده‌اند. ازاین‌دست می‌توانیم به اینفلوئنسر مارکتینگ و راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی در اینستاگرام و تیک تاک اشاره کنیم.

هنگامی که از بستر شبکه‌های اجتماعی برای رساندن پیام و تبلیغ خود به مخاطبان هدفتان کمک می‌گیرید، در حال انجام بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی هستید.
هنگامی که از بستر شبکه‌های اجتماعی برای رساندن پیام و تبلیغ خود به مخاطبان هدفتان کمک می‌گیرید، در حال انجام بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی هستید.

بازاریابی محتوا، روشی برای فروش در حال و آینده

Content Marketing یا بازاریابی محتوا، یکی دیگر از اصول بازاریابی و فروش اینترنتی محسوب می‌شود. در این روش، شما با استفاده از تولید و توزیع محتواهای ارزشمند و کاربرپسند، مخاطبان هدف را به سمت کسب‌و‌کار دراپ‌شیپینگ خود جذب می‌کنید. این روش بازاریابی در کنار افزایش آگاهی از برند، بالابردن ترافیک وب‌سایت و افزایش فروش، تعداد مشتریان وفادار برندتان را هم افزایش می‌دهد.

 شما می‌توانید در این زمینه از انواع محتوا کمک بگیرید؛ مواردی مانند مقاله‌های متنی وبلاگ، محتواهای ویدیویی، پادکست‌ها، اینفوگرافیک‌ها، کتاب‌های الکترونیکی و عکس‌ها از این دست محتواها به‌شمار می‌روند. متخصصان حرفه‌ای از بازاریابی محتوا به‌عنوان یکی از روش‌های اصلی و اثرگذار در فروش و تبلیغات یاد می‌کنند.

Content Marketing یا بازاریابی محتوا، یکی از اصول بازاریابی و فروش اینترنتی محسوب می‌شود.
Content Marketing یا بازاریابی محتوا، یکی از اصول بازاریابی و فروش اینترنتی محسوب می‌شود.

اصول بازاریابی و فروش اینترنتی با تبلیغات در گوگل

تبلیغات، یکی از اصول بازاریابی و فروش است. وقتی شما کسب‌و‌کارتان را به اینترنت انتقال می‌دهید یا از ابتدا در بستر وب به کسب درآمد مشغول می‌شوید، تبلیغات در گوگل که آن را با نام گوگل ادز (Google Ads) هم می‌شناسند، به یکی از پایه‌های تبلیغاتی کسب‌و‌کار دراپ‌شیپینگ شما تبدیل می‌شود. شما می‌توانید از سرویس تبلیغاتی گوگل برای نمایش تبلیغات خود در بستر وب و افزایش معنادار فروشتان در سطح جهان کمک بگیرید.

بهترین روش تبلیغاتی را برای کسب‌و‌کارتان انتخاب کنید

در این مقاله با هم نگاهی به اصول بازاریابی و فروش اینترنتی انداختیم. در نظر داشته‌باشید که موارد گفته شده در این گفتار، فقط چند نمونه از انواع مختلف اصول و استراتژی‌های تبلیغاتی در فضای وب هستند. شما باید باتوجه‌به نوع کسب‌و‌کار، بودجه و مشتریانتان جستجویی را برای کشف بهترین و پربازده‌ترین روش تبلیغاتی مخصوص به خودتان آغاز کنید.

 به‌عنوان‌مثال، اگر در بستر اینستاگرام در حال فروش محصولات خود هستید، شاید تبلیغات کلیکی وب‌سایت‌ها چندان به کارتان نیایند؛ چون مشتریان شما در همان اینستاگرام حضور دارند. هرقدر که برای بهینه‌کردن روش‌های تبلیغاتی خودتان زمان بگذارید، به‌همان اندازه می‌توانید نرخ تبدیل خود را افزایش داده و درآمد بیشتری به دست آورید.

هرقدر که برای بهینه‌کردن روش‌های تبلیغاتی خودتان زمان بگذارید، به‌همان اندازه می‌توانید نرخ تبدیل خود را افزایش داده و درآمد بیشتری به دست آورید.
هرقدر که برای بهینه‌کردن روش‌های تبلیغاتی خودتان زمان بگذارید، به‌همان اندازه می‌توانید نرخ تبدیل خود را افزایش داده و درآمد بیشتری به دست آورید.

خدمات myfxzone

ما در مجموعه myfxzone آماده‌ایم تا در قالب دوره دراپ‌شیپینگ و مشاوره‌های تخصصی در این زمینه، شما را راهنمایی کنیم. ورود به دنیای بازاریابی و فروش محصولات آنلاین با سبک دراپ‌شیپینگ در کنار افرادی که بارها این راه را طی کرده‌اند و تجربه‌های زیادی را به‌دست آورده‌اند، مسیر موفقیت در کسب‌و‌کار دراپ‌شیپینگ را برایتان هموارتر می‌کند. یادتان باشد در دنیای بازاریابی و فروش تنها نیستید. همین امروز با کارشناسان حرفه‌ای ما در myfxzone تماس بگیرید و اولین قدم را برای تحول در کسب‌و‌کارتان بردارید.

منبع +++

آیا تبلیغات ویدیویی هم در شمار تبلیغات اینترنتی قرار می‌گیرد؟

بله. تبلیغات ویدیویی یکی از اثرگذارترین انواع تبلیغات آنلاین و از اصول بازاریابی و فروش اینترنتی است که در بسترهای مختلفی مانند شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت، آپارات، یوتیوب و غیره منتشر می‌شود. ازآنجاکه کاربر با ویدیوها ارتباط عمیق‌تری را برقرار می‌کند، اثرگذاری این روش هم قابل‌توجه است.

آیا برای تبلیغات و فروش حرفه‌ای به هزینه میلیاردی نیاز داریم؟

خیر. شما می‌توانید تبلیغات را باتوجه‌به اندازه کسب‌و‌کارتان انجام دهید. اگر این کار را اصولی و بر اساس مشتریانتان پیش ببرید، در هزینه نهایی هم صرفه‌جویی خواهید کرد.

آیا می‌توان بدون تبلیغات هم دراپ‌شیپینگ انجام داد؟

برای‌ آنکه بتوانید محصولات خود را به فروش برسانید، باید راهی برای نشان‌دادن آن‌ها به مشتریان احتمالی‌تان پیدا کنید. تبلیغات این راه را در اختیار شما می‌گذارد. بنابراین در پاسخ باید بگوییم که بله، ولی فروشتان قابل توجه نخواهد بود و بعد از مدتی ضرر خواهید کرد.

اشتراک گذاری:
Picture of مای اف اکس زون
مای اف اکس زون
مسیر اصولی کسب درآمد دلاری آنلاین و ورود به دنیای تجارت الکترونیک و موضوعاتی چون دراپ‌شیپینگ، شاپیفای، بلاک‌چین و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *