استراتژی فروش در استوری اینستاگرام + 10 ترفند مؤثر

استراتژی فروش در استوری
فهـــرست موضوعــــــــات

وقتی از اینستاگرام به‌عنوان یک شبکه اجتماعی پرمخاطب برای معرفی برند، کالا و خدمات خود استفاده می‌کنید، آشنایی با استراتژی فروش در استوری اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند. هر کسب‌وکاری به‌دنبال فروش و درآمد بیشتر است و چه‌جایی بهتر از اینستاگرام که بیش از 800 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. اینستاگرام درحال‌حاضر به یک ابزار تجاری ضروری برای کسب‌وکارها تبدیل شده است. بااین‌حال، فقط تعداد کمی از آن‌ها درک درستی از نحوه بازاریابی در این پلتفرم برای کمک به رشد کسب‌وکار خود دارند. به‌همین‌دلیل، این مقاله را به بررسی یکی از مهم‌ترین امکانات اینستاگرام، یعنی استوری‌ها اختصاص داده‌ایم تا بتوانید با استفاده از قدرت فوق‌العاده آن، استراتژی فروش خود را پیاده‌سازی کنید.

استراتژی معرفی و فروش محصول در استوری

برای استفاده مؤثر از استوری اینستاگرام برای فروش محصولات خود، باید یک استراتژی مدون داشته باشید. برای تدوین استراتژی نکاتی را باید رعایت کنید که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

1. مخاطبان خود را بشناسید

اولین قدم در استراتژی فروش در استوری اینستاگرام، شناخت مخاطبان خودتان است. شما باید به‌خوبی بدانید که چه کسانی فالوورهای شما هستند، علایق آن‌ها چیست و چه چیزی برای آن‌ها مهم است. وقتی شناخت کاملی از مخاطبان خود داشته باشید، می‌توانید محتوای استوری را ایجاد کنید که برای آن‌ها جذاب باشد و آن‌ها را به سمت خرید محصولات شما سوق دهد.

اولین گام برای شناخت مخاطبان، تحلیل داده‌های آماری است. با بررسی اطلاعات مربوط به جنسیت، سن، محل زندگی، علایق و نیازهای مخاطبان، می‌توانید بهترین محتوا و استراتژی را برای جذب آن‌ها ارائه کنید. همچنین، ارتباط مستقیم با مخاطبان از طریق نظرات و پیام‌ها نیز می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین راهکارها را برای فروش محصولات خود پیدا کنید.

علاوه‌براین، استفاده از تحلیل‌های عمیق و ابزارهای مختلف برای اندازه‌گیری عملکرد استوری‌ها نیز بسیار مهم است. با مشاهده تعداد بازدیدها، نرخ تبدیل، بازخوردها و سایر معیارهای مرتبط، می‌توانید عملکرد استوری‌های خود را ارزیابی کرده و بهبودهای لازم را اعمال کنید.

استفاده از تحلیل‌های عمیق و ابزارهای مختلف برای اندازه‌گیری عملکرد استوری‌ها بسیار مهم است.
استفاده از تحلیل‌های عمیق و ابزارهای مختلف برای اندازه‌گیری عملکرد استوری‌ها بسیار مهم است.

2. اهداف خود را مشخص کنید

برای خودتان مشخص کنید که می‌خواهید با استفاده از استوری اینستاگرام به چه چیزی دست پیدا کنید. اهداف شما می‌تواند شامل افزایش فروش، افزایش شناخت برند، جلب مشتریان جدید و یا افزایش تعامل با مخاطبان باشد. با مشخص کردن اهداف خود، می‌توانید استراتژی فروش در استوری اینستاگرام خود را برای رسیدن به این اهداف طراحی کنید.

به‌عنوان‌مثال، اگر هدف شما افزایش فروش است، می‌توانید با ارائه تخفیف و پیشنهاد ویژه در استوری، مخاطبان را تشویق به خرید کنید. همچنین، با انتشار محتوای جذاب و خلاقانه، می‌توانید توانایی‌ها و ویژگی‌های منحصربه‌فرد محصولات خود را به مخاطبان نشان دهید و آن‌ها را متقاعد کنید که این محصولات برای آن‌ها مناسب هستند.

درعین‌حال، اگر هدف شما افزایش شناخت برند است، می‌توانید با انتشار محتوای مرتبط و جذاب، برند خود را به مخاطبان معرفی کنید و آن‌ها را تشویق به تعامل بیشتر کنید. همچنین، با استفاده از ابزارهای تحلیلی موجود در اینستاگرام، می‌توانید عملکرد استوری‌های خود را اندازه‌گیری و بهبود‌های لازم را اعمال کنید.

3. محصولات خود را به روشی مؤثر معرفی کنید

از استوری اینستاگرام برای معرفی محصولات خود به روشی جذاب و بصری استفاده کنید. برای این منظور، از تصاویر و ویدیوهای باکیفیت استفاده کنید و برای آن‌ها توضیحات مختصر و متقاعدکننده‌ای بنویسید. شما می‌توانید از استوری‌های هایلایت برای ایجاد یک بخش دائمی برای معرفی محصولات خود در پروفایل‌تان استفاده کنید.

ارائه محتوای جذاب و متنوع، باعث جلب توجه مخاطبان و افزایش احتمال خرید محصولات می‌شود. محتوای تصویری و ویدیویی باکیفیت، توانایی انتقال ارزش و فواید محصول به مخاطب را به‌خوبی دارد. همچنین استفاده از ابزارهای ایجاد تأثیر در استوری اینستاگرام، مانند استیکرها، فیلترها و افکت‌های ویژه، به کاربران انگیزه می‌دهد تا با محتوای شما در ارتباط باشند.

از استوری اینستاگرام برای معرفی محصولات خود به روشی جذاب و بصری استفاده کنید.
از استوری اینستاگرام برای معرفی محصولات خود به روشی جذاب و بصری استفاده کنید.

4. از کال تو اکشن استفاده کنید

قدم بعدی در استراتژی فروش در استوری اینستاگرام، استفاده از کال تو اکشن است. با استفاده از کال تو اکشن به مخاطبان خود بگویید که چه‌کاری باید انجام دهند! از کال تو اکشن‌های واضح و قدرتمندی مانند «همین حالا خرید کنید»، «برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت ما مراجعه کنید» یا «لینک موجود در بیو» استفاده کنید.

کال تو اکشن به‌معنای فراهم کردن فرصتی برای کاربران برای خرید یا اقدام فوری در مورد محصول یا خدمات شما است. این روش توانایی جلب توجه کاربران را دارد و آن‌ها را به خرید و یا اقدام متمایل می‌کند. استفاده از کال تو اکشن در استوری‌های اینستاگرام امکان ایجاد ارتباط مستقیم با مخاطبان را به شما می‌دهد. با ارسال استوری‌های معرفی محصولات و خدمات خود به‌صورت کال تو اکشن، می‌توانید به‌راحتی کاربران را به خرید و یا اقدام تحریک کنید. این روش به شما امکان می‌دهد تا با ارائه اطلاعات دقیق و جذاب، کاربران را متقاعد کنید که از محصول یا خدمات شما استفاده کنند.

5. محتوای متنوع تولید کنید

استراتژی فروش در استوری اینستاگرام خود را با تنوع بخشیدن به محتوای خود ادامه دهید. برای این منظور، در استوری فقط به معرفی محصولات خود بسنده نکنید. از استوری اینستاگرام برای ارائه محتوای متنوع و جذاب به مخاطبان خود استفاده کنید. شما می‌توانید از نظرسنجی، سؤالات، مسابقات، ویدیوهای لایو و محتوای پشت‌صحنه استفاده کنید.

از استوری اینستاگرام برای ارائه محتوای متنوع و جذاب به مخاطبان خود استفاده کنید.
از استوری اینستاگرام برای ارائه محتوای متنوع و جذاب به مخاطبان خود استفاده کنید.

6. به‌طور مرتب استوری منتشر کنید

برای اینکه در ذهن مخاطبان خود بمانید و آن‌ها دائماً با شما درگیر باشند، باید به‌طور مرتب استوری منتشر کنید. سعی کنید حداقل روزی 1 تا 2 استوری منتشر کنید.

7. با مخاطبان خود تعامل داشته باشید

دائماً با مخاطبان خود در تعامل باشید و به نظرات و سؤال‌های آن‌ها پاسخ دهید. با آن‌ها گفتگو کنید و نشان دهید که برای شما مهم هستند.

8. نتایج فعالیت خود را رصد کنید

مرتباً عملکرد استوری خود را رصد کنید تا ببینید که چه‌چیزی به‌خوبی کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند. شما می‌توانید از این اطلاعات برای بهبود استراتژی خود در طول زمان استفاده کنید.

مرتباً عملکرد استوری خود را رصد کنید تا ببینید که چه‌چیزی به‌خوبی کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند.
مرتباً عملکرد استوری خود را رصد کنید تا ببینید که چه‌چیزی به‌خوبی کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند.

انواع ترفندهای افزایش فروش با استراتژی فروش در استوری

در بخش قبلی، درمورد استراتژی فروش در استوری اینستاگرام با شما صحبت کردیم. اکنون بیایید تا چند ترفند برای افزایش فروش به شما معرفی کنیم. با استفاده بهینه و به‌موقع از این ترفندها، می‌توانید فروش خود را با استفاده از استوری افزایش دهید.

1. محتوای جذاب و بصری تولید کنید

یکی از مؤثرترین راه‌های جلب‌توجه مخاطبان و افزایش فروش، تولید محتوای جذاب و بصری است. برای استوری خود از دوربین باکیفیت عکاسی و فیلمبرداری استفاده کنید. هنگام عکاسی یا فیلمبرداری، نورپردازی حرفه‌ای را هم فراموش نکنید. همچنین باید یک دکوراسیون و صحنه‌آرایی مناسب نیز داشته باشید تا مخاطب از دیدن آن لذت ببرد و هنر و سلیقه شما را تحسین کند. فراموش نکنید که وقتی شما به کیفیت کار خود اهمیت می‌دهید، به این معنی است که برای مخاطبان خود ارزش قائل می‌شوید و این می‌تواند در افزایش فالوورهای شما تأثیرگذار باشد. همچنین، سعی کنید از توضیحات مختصر و متقاعدکننده در استوری خود استفاده کنید.

2. معرفی محصولات جدید

ترفند دیگری که می‌تواند در استراتژی فروش در استوری تأثیرگذار باشد این است که مرتباً محصولات جدید معرفی کنید. وقتی چیز جدیدی برای عرضه نداشته باشید، تمرکز توجه مخاطبان از شما منحرف می‌شود. همچنین، فراموش نکنید که محصولات جدید را به‌صورت بصری و بسیار جذاب معرفی کنید.

فراموش نکنید که محصولات جدید را به‌صورت بصری و بسیار جذاب معرفی کنید.
فراموش نکنید که محصولات جدید را به‌صورت بصری و بسیار جذاب معرفی کنید.

3. ارائه تخفیف و پیشنهاد ویژه از انواع استراتژی فروش در استوری

استفاده از تخفیف‌ها و پیشنهادهای ویژه، علاوه‌براینکه باعث افزایش فروش می‌شود، باعث شناخت بیشتر از برند و افزایش تعامل با مشتریان نیز می‌شود. ضمن اینکه انجام این کار باعث ایجاد حس فوریت در مخاطبان شما برای خرید می‌شود. وقتی شما تخفیف یا پیشنهاد ویژه‌ای را به‌صورت محدود و موقت اعلام می‌کنید، مخاطبان احساس می‌کنند که نباید فرصت پیش‌آمده را از دست بدهند و این امر آن‌ها را ترغیب به خرید می‌کند. همچنین، ارائه تخفیف و پیشنهاد ویژه حس ارزشمند بودن را به محصولات یا خدمات شما می‌دهد و مخاطبان را متقاعد می‌کند که از این فرصت استفاده کنند.

با این حال، برای استفاده مؤثر از این ترفند، باید نکاتی را در نظر داشت. اولاً تخفیف‌ها و پیشنهادهای ویژه باید معقول و جذاب باشند تا مشتریان را به خرید ترغیب کنند. ثانیاً زمانبندی ارائه تخفیف و پیشنهادات ویژه نیز بسیار مهم است. باید این موارد را با دقت برنامه‌ریزی کرد و در زمان‌هایی که مخاطبان بیشتری به اینستاگرام مراجعه می‌کنند، اعلام کرد.

4. به نمایش گذاشتن نظرات مشتریان

نظرات مثبت مشتریان می‌تواند تأثیر زیادی در استراتژی فروش در استوری اینستاگرام داشته باشد، چون یکی از عوامل مهم در تصمیم‌گیری خرید مشتریان جدید است. مردم وقتی قصد خرید یک محصول را دارند، اغلب به‌دنبال نظرات و تجربیات دیگران در مورد آن محصول هستند. بنابراین، سعی کنید از استوری اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن نظرات مثبت مشتریان خود استفاده کنید.

اینستاگرام با ارائه امکاناتی مانند امکان ارسال نظرات و امتیازدهی به محصولات، به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که نظرات مشتریان را به‌صورت عمومی نمایش دهند. این امر می‌تواند به‌عنوان یک ابزار قدرتمند در فروش و بازاریابی محصولات مورد استفاده قرار گیرد.

وقتی مردم می‌بینند که دیگران چه نظری درباره محصول دارند و چه تجربیاتی را با آن داشته‌اند، احتمال اینکه خودشان نیز آن محصول را خریداری کنند، بیشتر می‌شود. از طرف دیگر، اگر نظرات مثبت و مؤثری درباره محصول وجود داشته باشد، می‌تواند به تقویت اعتماد مشتریان و افزایش فروش نیز کمک کند.

نظرات مثبت مشتریان، یکی از عوامل مهم در تصمیم‌گیری خرید مشتریان جدید است.
نظرات مثبت مشتریان، یکی از عوامل مهم در تصمیم‌گیری خرید مشتریان جدید است.

5. پخش ویدیوهای لایو

ترفند دیگری که می‌تواند در استراتژی فروش در استوری تأثیرگذار باشد، پخش ویدیوهای لایو است. یکی از مزایای استفاده از ویدیوهای لایو این است که این نوع محتوا به‌دلیل واقعی بودن، مخاطبان بسیاری را به خود جلب می‌کند. بسیاری از مردم به تماشای ویدیوهای لایو علاقه دارند، زیرا این نوع محتوا احساس ارتباط نزدیک‌تری را بین مخاطب و برند ایجاد می‌کند. این امر باعث افزایش اعتماد مخاطبان به برند و متعاقباً افزایش فرصت‌های فروش می‌شود.

ویدیوهای لایو همچنین به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا به‌صورت زنده و بدون ویرایش، اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات خود را به مخاطبان ارائه دهند. این امر باعث افزایش شفافیت و اعتماد به برند می‌شود و به مخاطبان اجازه می‌دهد تا به‌صورت مستقیم با برند در ارتباط باشند و سؤالات خود را مطرح کنند.

همچنین، شما می‌توانید تخفیف‌ها و پیشنهادهای ویژه را از طریق لایو به اطلاع مخاطبان خود برسانید. این امر باعث ایجاد جذابیت بیشتر برای مخاطبان می‌شود و آن‌ها را به خرید و استفاده از محصولات و خدمات برند ترغیب می‌کند و می‌تواند باعث افزایش چشمگیر فروش شما شود.

7. استفاده از محتوای پشت‌صحنه، از انواع استراتژی فروش در استوری

استفاده از محتوای پشت‌صحنه نیز ترفند مؤثر دیگری در استراتژی فروش در استوری است. محتوای پشت‌صحنه، به‌معنای نشان دادن فرآیند ساخت یا تولید یک محصول، فرایندهای کاری یا حتی زندگی روزمره در پشت پرده است. این نوع محتوا، به مخاطبان این امکان را می‌دهد تا به‌طور مستقیم با برند شما در ارتباط باشند و یک احساس واقعی و انسانی را با کسب‌وکار شما تجربه کنند. این ارتباط نزدیک‌تر با مخاطبان، باعث افزایش اعتماد و ارتباط بیشتر با برند می‌شود که در نهایت منجر به افزایش فروش و درآمد می‌شود.

استفاده از محتوای پشت‌صحنه به‌عنوان یک ابزار قدرتمند برای جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قدیمی بسیار مؤثر است. با نشان دادن فرآیند تولید یک محصول، ارائه خدمات یا حتی فعالیت‌های روزمره در دفاتر و محل کار، افراد را به دنیای واقعی کسب‌وکار خود نزدیک‌تر می‌کنید و احساس ارتباط و تعامل بیشتری با آن‌ها ایجاد می‌کنید.

محتوای پشت‌صحنه، به‌معنای نشان دادن فرآیند ساخت یا تولید یک محصول، فرایندهای کاری یا حتی زندگی روزمره در پشت پرده است.
محتوای پشت‌صحنه، به‌معنای نشان دادن فرآیند ساخت یا تولید یک محصول، فرایندهای کاری یا حتی زندگی روزمره در پشت پرده است.

به‌عنوان‌مثال، یک برند لباس می‌تواند با نشان دادن فرآیند طراحی و دوخت لباس‌ها، ارائه مدل‌های جدید و حتی نمایش کارگاه‌های تولید، مخاطبان را به دنیای خود جذب کند و احساس انگیزه برای خرید این محصولات را ایجاد کند. همچنین، یک رستوران می‌تواند با نشان دادن فرآیند آشپزی و تهیه غذاها، ارائه منوهای جدید و حتی معرفی تیم آشپزی، مشتریان را به دنیای خود جذب کرده و ارتباط بیشتری با آن‌ها برقرار کند.

8. استفاده از هایلایت‌های استوری

شما برای تقویت استراتژی فروش در استوری اینستاگرام خود می‌توانید از هایلایت‌های استوری استفاده کنید. زمانی که یک استوری به پایان می‌رسد، به‌طور معمول از دید مخاطبان حذف می‌شود. اما با اضافه کردن استوری به هایلایت، کسب‌وکارها می‌توانند این محتوا را برای همیشه در صفحه اصلی خود نگه دارند تا مخاطبان بتوانند به‌راحتی به آن دسترسی داشته باشند. بنابراین، می‌توانید از هایلایت‌های استوری برای ایجاد یک بخش دائمی برای معرفی محصولات، خدمات و برند خود در پروفایلتان استفاده کنید. این کار به مخاطبان جدیدی که به پروفایلتان می‌آیند کمک می‌کند تا به سرعت با شما آشنا شوند.

همچنین، استفاده از هایلایت‌های استوری به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا محتوای خود را براساس دسته‌بندی‌های مختلف مانند محصولات، خدمات، تخفیف‌ها و غیره مرتب کنند. این اقدام نه تنها به مخاطبان کمک می‌کند تا به‌راحتی به اطلاعات موردنیاز دسترسی پیدا کنند، بلکه باعث افزایش نظم و سازماندهی صفحه اینستاگرام کسب‌وکار شما نیز می‌شود.

علاوه‌براین، هایلایت‌های استوری به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا بازدیدکنندگان خود را به سمت محتوای مهم و جذابی که می‌خواهند آن‌ها را مشاهده کنند، هدایت نمایند. این اقدام می‌تواند به بهبود تجربه کاربری و افزایش نرخ تبدیل کمک کند.

می‌توانید از هایلایت‌های استوری برای ایجاد یک بخش دائمی برای معرفی محصولات، خدمات و برند خود در پروفایلتان استفاده کنید.
می‌توانید از هایلایت‌های استوری برای ایجاد یک بخش دائمی برای معرفی محصولات، خدمات و برند خود در پروفایلتان استفاده کنید.

9. همکاری با اینفلوئنسرها، از انواع استراتژی فروش در استوری

برای پیاده‌سازی استراتژی فروش در استوری از همکاری با اینفلوئنسرها غافل نشوید. همکاری با افرادی که در دنیای دیجیتال شهرت دارند و دارای تعداد زیادی دنبال‌کننده هستند، یعنی اینفلوئنسرها، امری ضروری است. استفاده از اینفلوئنسرها به برندها این امکان را می‌دهد تا به‌راحتی به یک جمعیت بزرگ‌تر از مخاطبان دسترسی پیدا کنند. این افراد معمولاً دارای تعداد زیادی دنبال‌کننده هستند که اعتماد و انگیزه برای خرید محصولات و خدمات را از آن‌ها دریافت می‌کنند. با همکاری با اینفلوئنسرها، برندها می‌توانند به سرعت شناخته‌ شوند و فروش خود را افزایش دهند.

علاوه‌براین، همکاری با اینفلوئنسرها به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا به شکل خلاقانه‌تری با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. این افراد معمولاً دارای استعداد و خلاقیت بالایی در ایجاد محتوا هستند و می‌توانند با ایده‌های نو و جذاب، توجه مخاطبان را به خود جلب کنند. این نوع ارتباطات مستقیم و خلاقانه باعث افزایش تعامل و ارتباط بین برند و مشتریان می‌شود که در نهایت منجر به افزایش فروش می‌شود.

10. استفاده از تبلیغات استوری اینستاگرام

از تبلیغات استوری اینستاگرام برای دسترسی به مخاطبان هدف خود و افزایش فروش استفاده کنید. شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای هدفمندسازی اینستاگرام، تبلیغات خود را به افراد خاصی که احتمالاً به محصولات یا خدمات شما علاقه‌مند هستند، نمایش دهید. همچنین، می‌توانید عملکرد تبلیغات خود را رصد کنید و از عملکرد و تأثیر آن مطلع شوید. ضمن اینکه می‌توانید از انواع مختلف قالب‌ها مانند تصاویر، ویدیوها، گیف‌ها و کاروسل‌ها برای تبلیغات خود استفاده کنید.

از تبلیغات استوری اینستاگرام برای دسترسی به مخاطبان هدف خود و افزایش فروش استفاده کنید.
از تبلیغات استوری اینستاگرام برای دسترسی به مخاطبان هدف خود و افزایش فروش استفاده کنید.

زمان مناسب برای فروش از طریق استوری

از دیگر مواردی که در استراتژی فروش در استوری اینستاگرام باید در نظر داشته باشید، انتخاب زمان مناسب برای انتشار استوری است. این کار می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر نرخ تبدیل و میزان فروش شما داشته باشد. عواملی که می‌توانند روی زمان مناسب برای انتشار استوری مؤثر باشند، از این قرار هستند:

 • مخاطبان شما: مهم‌ترین عاملی که باید در نظر بگیرید، زمان فعالیت و آنلاین بودن مخاطبان شما در اینستاگرام است.
 • نوع کسب‌وکار شما: اگر محصولات یا خدماتی را ارائه می‌دهید که به زمان خاصی از روز مرتبط هستند، باید استوری‌های خود را در آن زمان منتشر کنید.
 • منطقه زمانی: اگر مخاطبان شما در مناطق زمانی مختلفی قرار دارند، باید زمان انتشار استوری‌های خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که برای اکثر آن‌ها قابل مشاهده باشد.
 • نوع محتوا: برخی از انواع محتوا مانند استوری‌های تبلیغاتی، ممکن است در زمان‌های خاصی از روز بهتر عمل کنند.
 • رقابت: باید زمان انتشار استوری‌های خود را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که با استوری‌های رقبای شما تداخل نداشته باشد.

برای اینکه بتوانید زمان مناسب برای اجرای استراتژی فروش در استوری خود را پیدا کنید، می‌توانید از راه‌حل‌های زیر استفاده کنید:

 • مراجعه به بخش تجزیه‌وتحلیل اینستاگرام: اینستاگرام اطلاعات مفیدی درمورد زمان فعالیت مخاطبان شما در این پلتفرم ارائه می‌دهد. شما می‌توانید به این اطلاعات از طریق بخش «مخاطبان» در «مدیریت کسب‌وکار» اینستاگرام دسترسی پیدا کنید.
 • استفاده از نظرسنجی و پرسش: از مخاطبان خود بپرسید که چه زمانی بیشتر از اینستاگرام استفاده می‌کنند.
 • به داده‌های خود توجه کنید: به عملکرد استوری‌های خود در زمان‌های مختلف روز و هفته توجه کنید و ببینید چه چیزی بهتر عمل می‌کند.
 • استفاده از ابزارهای تجزیه‌وتحلیل شخص‌ثالث: ابزارهای تجزیه‌وتحلیل شخص‌ثالثی نیز وجود دارند که می‌توانند به شما در یافتن بهترین زمان برای انتشار استوری‌ها برای مخاطبان خاص کمک کنند.

زمان‌های مناسب برای اجرای استراتژی فروش در استوری اینستاگرام ممکن است بسته به نوع کسب‌وکار شما و هدفتان متفاوت باشد، اما برخی از زمان‌هایی که معمولاً مناسب برای انتشار استوری هستند، عبارتند از:

 • صبح زود: بسیاری از مردم صبح زود بیدار می‌شوند و این ممکن است زمان مناسبی برای ارسال استوری باشد. آن‌ها در ابتدای روز اغلب به‌دنبال محتوای جدید هستند و ممکن است برای خرید محصولات یا خدمات شما تمایل بیشتری داشته باشند.
 • ظهر و بعد از ظهر: این زمانی است که مردم معمولاً از سر کار یا مدرسه به خانه برمی‌گردند و وقت بیشتری برای مرور اینستاگرام دارند.
 • شب: زمانی که بیشتر افراد پس از پایان کار یا مطالعه درسی خود وقت دارند تا به شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند. در این زمان، مردم معمولاً به‌دنبال سرگرمی و استراحت هستند و ممکن است بیشتر پذیرای محتوای تبلیغاتی باشند.

زمان‌هایی که شما می‌توانید براساس آمار و اطلاعات تحلیلی اینستاگرام خود تعیین کنید، یعنی زمان‌هایی که پست‌های شما بیشتر توجه مخاطبان را جلب می‌کند.بهتر است با تست کردن زمان‌های مختلف و براساس بازخوردهایی که دریافت می‌کنید، زمان‌های مناسب برای انتشار استوری‌های فروش خود را تعیین کنید.

زمان‌های مناسب برای اجرای استراتژی فروش در استوری اینستاگرام ممکن است بسته به نوع کسب‌وکار شما و هدفتان متفاوت باشد.
زمان‌های مناسب برای اجرای استراتژی فروش در استوری اینستاگرام ممکن است بسته به نوع کسب‌وکار شما و هدفتان متفاوت باشد.

مزایا و معایب استفاده از استوری اینستاگرام

اجازه دهید مبحث استراتژی فروش در استوری اینستاگرام را با برشمردن مزایا و معایب آن ادامه دهیم. آن‌ها عبارتند از:

مزایای استفاده از استوری اینستاگرام برای فروش

 • دسترسی گسترده: اینستاگرام بیش از 800 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد؛ به این معنی که پتانسیل دسترسی به مخاطبان زیادی را دارید.
 • هدفمندسازی: می‌توانید از ابزارهای هدفمندسازی اینستاگرام برای نمایش استوری‌های خود به مخاطبان مرتبط با علایق و مشخصات آن‌ها استفاده کنید.
 • مقرون‌به‌صرفه: تبلیغات در استوری اینستاگرام می‌تواند یک روش مقرون‌به‌صرفه برای دسترسی به مخاطبان خودتان باشد.
 • آسان برای استفاده: ایجاد و انتشار استوری در اینستاگرام آسان است.
 • محتوای جذاب: استوری‌ها روشی جذاب و بصری برای معرفی محصولات و خدمات شما به مخاطبان هستند.

معایب استفاده از استوری اینستاگرام برای فروش

 • رقابت: رقابت در اینستاگرام زیاد است، بنابراین باید برای جلب‌توجه مخاطبان خود تلاش کنید.
 • موقتی بودن: استوری‌ها فقط 24 ساعت در دسترس هستند، بنابراین باید به‌طور مرتب استوری جدید منتشر کنید.
 • تجزیه‌وتحلیل محدود: ابزارهای تجزیه‌وتحلیل اینستاگرام برای استوری‌ها به اندازه سایر شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک قدرتمند نیست.
اینستاگرام مکانی عالی برای جستجو، هم برای بازاریابان و هم برای کاربران عادی است و پلتفرم مناسبی برای اجرای استراتژی فروش در استوری است.
اینستاگرام مکانی عالی برای جستجو، هم برای بازاریابان و هم برای کاربران عادی است و پلتفرم مناسبی برای اجرای استراتژی فروش در استوری است.

خدمات مای‌افکس‌زون

اگر به فعالیت و کسب درآمد در موضوعاتی همچون دراپ ‌شیپینگ، شاپیفای، بلاک‌چین و مواردی از این قبیل علاقه‌مند هستید، می‌توانید از خدمات مای‌افکس‌زون استفاده کنید و با استفاده از دوره‌ دراپ شیپینگ تخصصی این مجموعه، زیرنظر سینا سینری در کمترین زمان ممکن به درآمد برسید.

اینستاگرام مکانی عالی برای جستجو، هم برای بازاریابان و هم برای کاربران عادی است و پلتفرم مناسبی برای اجرای استراتژی فروش در استوری است. کسب‌وکارها با استفاده از استوری اینستاگرام، فرصت منحصربه‌فردی برای تعامل با مشتریان بالقوه، برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌های آینده و تبدیل فروش به‌دست می‌آورند. اکنون نوبت شماست تا خلاقیت خود را بروز دهید و با استفاده از استراتژی‌ها و ترفندهای گفته شده در این مقاله، فروش خود را افزایش دهید و به اهداف خود دست یابید.

منبع ++++

چه تفاوتی بین استوری‌های فروش و هایلایت‌های استوری وجود دارد؟

هایلایت‌های استوری محتوای استوری شما را به‌طور دائمی در پروفایلتان نگه می‌دارد. این کار به مخاطبان جدیدی که به پروفایلتان می‌آیند، کمک می‌کند تا به‌سرعت با شما آشنا شوند.

آیا استفاده از استوری اینستاگرام برای فروش رایگان است؟

استفاده از استوری اینستاگرام برای فروش کاملاً رایگان است. بااین‌حال، اگر می‌خواهید از تبلیغات استوری اینستاگرام استفاده کنید، باید برای آن هزینه کنید.

اشتراک گذاری:
Picture of مای اف اکس زون
مای اف اکس زون
مسیر اصولی کسب درآمد دلاری آنلاین و ورود به دنیای تجارت الکترونیک و موضوعاتی چون دراپ‌شیپینگ، شاپیفای، بلاک‌چین و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *