مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک

مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک
فهـــرست موضوعــــــــات

تیک تاک یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی در جهان است که در سال 2020 تعداد کاربران فعال ماهانه آن به بیش از 1 میلیارد نفر رسید. این پلت‌فرم به کاربران امکان می‌دهد تا از محتوای متنوع و جذاب لذت ببرند، مهارت‌های جدیدی یاد بگیرند و با افرادی که علایق مشترکی دارند، ارتباط برقرار کنند. این یک فرصت بزرگ برای کسانی است که می‌خواهند با استفاده از TikTok، برند یا کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود را توسعه دهند. اما شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپر، باید ابتدا مخاطبان هدف خود را در تیک تاک شناسایی کنید. مخاطبان هدف شما کسانی هستند که علاقه، نیاز یا مشکلی دارند که شما می‌توانید با ارائه محتوای مناسب به آن‌ها پاسخ دهید. بنابراین آموزش مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک بسیار اهمیت پیدا می‌کند. تیم myfxzone با مدیریت سینا سینری، اولین ایرانی که با دراپ شیپینگ به درآمد دلاری رسید، می‌تواند شما را در تمام مراحل کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ‌تان راهنمایی کند. این تیم تمام استراتژی‌های تبلیغاتی و راه‌کارهای استفاده از پلت‌فرم‌های اجتماعی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

چرا باید با مخاطب هدف خود در تیک تاک ارتباط برقرار کنیم؟

برای ایجاد ارتباط موثر با مخاطبان هدف خود در تیک تاک، باید مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک را در اولویت قرار دهید و با افرادی که به محتوای شما علاقه‌مند هستند، هماهنگ باشید. مطالعه اخیر بازاریابی TikTok نشان داده که 46 درصد از کاربران بدون توجه به سایر عوامل، با ویدئوهای تیک تاک مشغول می‌شوند، در حالی که این رقم برای پلت‌فرم‌های دیگر 37 درصد است. این بدان معناست که حدود نیمی از کاربران TikTok هنگام مشاهده ویدیوها، تمرکز و تعامل بالاتری دارند.

کاربران تیک تاک معتقدند زمانی که در این پلت‌فرم سپری می‌کنند، زمانی است که به‌درستی استفاده شده است. اگر شما یک دراپ‌شیپر هستید، باید از این فرصت استفاده کنید و دنبال‌کنندگان وفادار خود را توسعه دهید. با شناسایی مخاطبان هدف خود در TikTok، می‌توانید محتوای تبلیغاتی خود را نمایش داده و از حضور آن‌ها نهایت بهره را ببرید. این مخاطبان ارزش واقعی برای برند یا کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ شما ایجاد می‌کنند. شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپر، باید آموزش مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک را بسیار جدی بگیرید.

مطالعه اخیر بازاریابی TikTok نشان داده که 46 درصد از کاربران بدون توجه به سایر عوامل، با ویدئوهای تیک تاک مشغول می‌شوند.
مطالعه اخیر بازاریابی TikTok نشان داده که 46 درصد از کاربران بدون توجه به سایر عوامل، با ویدئوهای تیک تاک مشغول می‌شوند.

آموزش مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک به‌صورت گام به گام

تیک تاک یک پلت‌فرم محبوب و کاربردی است که شما می‌توانید با استفاده از آن، میلیون‌ها مشتری احتمالی را جذب کنید که در ارزش‌ها و علایق با برند شما تعلق خاطر دارند. برای بازاریابی موفق دراپ‌شیپینگ در تیک تاک، باید بدانید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و چگونه می‌توانید به آن‌ها برسید. برای اینکه بتوانید مراحل مهم در آموزش مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک را به‌درستی طی کنید، باید گام‌های زیر را انجام دهید.

شخصیت خود را شناسایی کنید

شناسایی هویت یا شخصیت برند و کسب‌وکارتان عامل مهمی در رسیدن به موفقیت در پلت‌فرم تیک تاک است. این یک پارامتر مهم است که می‌توانید از طریق آن جامعه TikTok خود را بسازید. پس از این‌که شخصیت خود را برای این برنامه تعیین کردید، می‌توانید خرده‌فرهنگ‌هایی که به آن‌ها تعلق دارید را شناسایی کنید.

سپس می‌توانید بازار هدف خود را برای TikTok بر اساس علایق، اهداف و ارزش‌های مشترک تعریف کنید. شخصیت شما می‌تواند نوع ویدیوهایی را که می‌سازید، مشخص کند. هنگامی که مخاطبان مناسب را جذب کنید، محتوای شما با آن‌ها هم‌صدا خواهد شد. اگر می‌خواهید هدف از آموزش مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک را بدانید، به سوالات پیشنهادی زیر پاسخ دهید.

  • در چه زمینه‌ای مهارت یا علاقه دارید که بتوانید آن‌را با دیگران به اشتراک بگذارید؟
  • چه تأثیری را می‌خواهید از طریق ویدیوهای خود ایجاد کنید؟
  • قصد دارید چه پیامی را به مخاطبان خود منتقل کنید؟
  • کدام سازندگان TikTok را دوست دارید و دلیل آن چیست؟

شناسایی خرده‌فرهنگ‌های آشنا در تیک تاک

شما برای موفقیت در کسب‌وکار خود، به شناسایی خرده‌فرهنگ‌های آشنا در تیک تاک احتیاج دارید. شناسایی خرده‌فرهنگ‌ها، یکی از گام‌های اساسی در آموزش مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک است. شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپر باید خرده‌فرهنگ‌هایی که به آن‌ها علاقه‌مند هستید یا با آن‌ها هویت مشترک دارید، شناسایی کنید. این به شما کمک می‌کند تا مخاطبان هدف خود را برای تبلیغات کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود تعیین کنید. مخاطبان هدف شما افرادی هستند که ممکن است به محتوایی که ارائه می‌دهید، علاقه‌مند باشند.

شناسایی خرده‌فرهنگ‌ها، یکی از گام‌های اساسی در آموزش مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک است.
شناسایی خرده‌فرهنگ‌ها، یکی از گام‌های اساسی در آموزش مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک است.

برای شناسایی مخاطبان هدف خود، باید در مورد جمعیت‌شناسی، شناسایی جوامع مختلف، ارزش‌ها و زیبایی‌شناسی خرده‌فرهنگ‌های موجود در تیک تاک بیاموزید. شناسایی این عوامل به شما کمک می‌کنند تا رفتارها و علایق مخاطبان خود را بشناسید، اعتبار، وفاداری و دیدگاه خود را در پلت‌فرم افزایش دهید. در نهایت شما می‌توانید با خرده‌فرهنگ‌های دیگر آشنا شوید و از آن‌ها الهام بگیرید.

پرسونای مشتریان خود را تعریف کنید

برای رسیدن به اهداف تجاری خود در دراپ‌شیپینگ، باید پرسونای مشتریان خود را تعریف کنید. این پرسونا باید شامل اطلاعات اولیه‌ درباره‌ بازار هدف مناسب برای برند شما باشد. مثلاً می‌توانید از اطلاعات جمعیت‌شناختی، علایق، سبک زندگی، ویژگی‌های رفتاری، اهداف، انگیزه‌ها و دغدغه‌های مشترک خود استفاده کنید.

این پرسونا می‌تواند به شما کمک کند تا به‌راحتی مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک را امکان‌پذیر کنید. فرض کنید پرسونای مشتری شما یک مرد جوان با سبک زندگی فعال است که علاقه‌مند به ورزش، تناسب‌اندام، زندگی شهری و ماجراجویی در فضای باز است. در این‌صورت، می‌توانید به‌دنبال خرده‌فرهنگ‌های TikTok باشید که با این ویژگی‌ها سازگار باشند. سپس می‌توانید یک فراخوان برای اقدام ایجاد کنید که مخاطبان خود را برای ارتباط بیش‌تر و شناخت بیش‌تر برندتان از طریق رسانه‌های اجتماعی تشویق کند.

برای رسیدن به اهداف تجاری خود در دراپ‌شیپینگ، باید پرسونای مشتریان خود را تعریف کنید.
برای رسیدن به اهداف تجاری خود در دراپ‌شیپینگ، باید پرسونای مشتریان خود را تعریف کنید.

هشتگ‌ها و روندها را بررسی کنید

یک علاقه‌مندی یا کلمه کلیدی را در نوار جستجوی TikTok وارد کنید تا ببینید کدام هشتگ‌ها و به چه تعداد استفاده شده‌اند. این هشتگ‌ها به شما نشان می‌دهند که خرده‌فرهنگ‌ها و علایق مخاطبان شما چیست. همچنین می‌توانید هشتگ‌ها، روندها و ایده‌های خلاقانه را در تیک تاک پیدا کنید.

با مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک، با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید

در گفتگوها شرکت کنید و جایگاه خود را در جامعه پیدا کنید. محتوای اصلی ایجاد کردن، یک راه عالی برای ارتباط است، اما انجام کارهای کوچک‌تر هم مهم هستند. به ویدیوها نظر دهید، به پست‌ها پاسخ دهید و سازندگان مربوطه را دنبال کنید. این کارها شما را به یک عضو از جامعه فعال تیک تاک تبدیل می‌کنند.

به ویدیوها نظر دهید، به پست‌ها پاسخ دهید و سازندگان مربوطه را دنبال کنید.
به ویدیوها نظر دهید، به پست‌ها پاسخ دهید و سازندگان مربوطه را دنبال کنید.

از تجزیه‌وتحلیل TikTok استفاده کنید

برای این‌که بتوانید آموزش مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک را به‌درستی طی کنید، باید یک حساب تجاری تیک تاک بسازید تا به اطلاعات مخاطبان و منابع دیگر برای کمک به رشد استراتژی TikTok خود دسترسی داشته‌باشید. از این طریق می‌توانید جنسیت، سن، مکان و علایق دنبال‌کنندگان خود را ببینید. همچنین می‌توانید عمل‌کرد محتوا و تبلیغات خود را ارزیابی کنید تا ببینید چه چیزی مخاطبان شما را به خود جذب می‌کند.

از مدیر تبلیغات TikTok استفاده کنید

TikTok Ads Manager، پلت‌فرمی است که به شما امکان ایجاد و اجرای تبلیغات در TikTok و سایر برنامه‌های مشترک با آن‌را می‌دهد. می‌توانید با ثبت‌نام در حساب TikTok for Business و انتخاب هدف، بودجه و برنامه تبلیغاتی خود به آن دسترسی داشته‌باشید. TikTok Ads Manager به شما کمک می‌کند تا از موارد زیر برای رشد کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ خود استفاده کنید.

TikTok Ads Manager، پلت‌فرمی است که به شما امکان ایجاد و اجرای تبلیغات در TikTok و سایر برنامه‌های مشترک با آن‌را می‌دهد.
TikTok Ads Manager، پلت‌فرمی است که به شما امکان ایجاد و اجرای تبلیغات در TikTok و سایر برنامه‌های مشترک با آن‌را می‌دهد.

مخاطبان سفارشی و شبیه به هم

شما می‌توانید مخاطبان خود را بر اساس رفتارهای آنلاین آن‌ها تعریف کنید، مانند بازدید از وب‌سایت شما، استفاده از برنامه، خرید از فروشگاهتان یا تماشای ویدیوهای شما. همچنین می‌توانید مخاطبانی را پیدا کنید که شباهت زیادی به مخاطبان فعلی شما از نظر جمعیت‌شناسی، علایق و رفتارها دارند.

با مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک، علایق و رفتار آن‌ها را هدف‌گیری کنید

شما می‌توانید تبلیغات خود را به کاربرانی نشان دهید که علاقه‌مند به موضوعات یا دسته‌بندی‌های خاصی هستند، مانند زیبایی، ورزش یا موسیقی. همچنین می‌توانید کاربرانی را هدف قرار دهید که در TikTok فعالیت‌های خاصی انجام داده‌اند، مانند پسندیدن، نظر دادن یا دنبال کردن.

هدف‌گیری دستگاه و شبکه

این امکان برای شما وجود دارد که تبلیغات خود را به کاربرانی نشان دهید که دستگاه، سیستم عامل یا ارائه‌دهنده شبکه خاصی دارند. این کمک می‌کند تا عمل‌کرد تبلیغات شما را بهبود بخشد.

شناسایی رقبا

با توجه به حضور فعال رقبای شما در تیک تاک، بررسی دنبال‌کنندگان آن‌ها می‌تواند راهنمای ارزشمندی برای شناسایی و جذب مخاطبان هدف شما در این پلت‌فرم باشد. شما باید با دقت به رقبای مستقیم و غیرمستقیم خود در کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود توجه کنید و بازار هدف و استراتژی‌های آن‌ها را مطالعه کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا به درک درستی برسید و بر اساس آن گروه وفاداران و طرفداران خود را شناسایی کنید.

بررسی دنبال‌کنندگان رقبا می‌تواند راهنمای ارزشمندی برای شناسایی و جذب مخاطبان هدف شما در این پلت‌فرم باشد.
بررسی دنبال‌کنندگان رقبا می‌تواند راهنمای ارزشمندی برای شناسایی و جذب مخاطبان هدف شما در این پلت‌فرم باشد.

با مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک، چه اتفاقی می‌افتد؟

با شناخت مخاطبان هدف خود در TikTok، می‌توانید ویدیوهایی تولید کنید که با زبان و سبک آن‌ها سازگار باشند و با آن‌ها رابطه‌ای صمیمی و حقیقی برقرار کنید. این کار برای هر کسب‌وکاری ارزش بسیار زیادی دارد.

خدمات myfxzone

myfxzone تیمی از متخصصان در زمینه‌های Web 3.0، NFT، Blockchain، Dropshipping، تجارت الکترونیک است. این تیم توسط سینا سینری، اولین دراپ‌شیپر ایرانی مدیریت می‌شود. شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپر و علاقه‌مند به تجارت آنلاین، می‌توانید از کارگاه‌ها و دوره دراپ شیپینگ myfxzone استفاده کنید و به یک فرد حرفه‌ای تبدیل شوید. کارشناسان این تیم به شما کمک می‌کنند تا تمام مراحل آموزش مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک را به‌درستی دنبال کنید و در نهایت، بتوانید برای کسب‌وکار خود مشتریان بیش‌تری جذب کنید.

آیا می‌خواهید با TikTok نام تجاری یا کسب‌‌وکار دراپ‌ شیپینگ خود را رشد دهید؟ اگر جواب شما مثبت است، باید به 1 میلیارد کاربرانی بپیوندید که از مفرح‌ترین و خلاق‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان لذت می‌برند. TikTok فقط برای تماشای ویدیوها و سرگرمی نیست، بلکه بستری برای یادگیری مهارت‌های جدید، ارتباط با افراد هم‌فکر و نمایش محصولات مختلف است.

شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپر، باید قبل از شروع پست کردن در تیک تاک، بدانید که مشتریان ایده‌آل شما چه کسانی هستند. مخاطبان هدف شما درواقع گروهی از افراد هستند که علاقه، نیاز یا مشکل خاصی دارند که می‌توانید با محتوای خود آن‌را حل کنید. پیگیری مفاهیم موجود در آموزش مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک، به شما کمک می‌کند تا بهتر و موثرتر ظاهر شوید.

منبع ++

آموزش مشخص کردن مخاطبان هدف در تیک تاک به چند مرحله تقسیم می‌شود؟

+ شخصیت خود
+ شناسایی خرده‌فرهنگ‌های آشنا در تیک تاک
+ تعریف پرسونای مشتریان
+ دنبال کردن هشتگ‌ها و روندها
+ ارتباط با مخاطبان
+ استفاده از تجزیه‌وتحلیل TikTok
+ استفاده از مدیر تبلیغات TikTok
+ شناسایی رقبا

مخاطبین هدف چیست و چرا برای بازاریابی دراپ‌شیپینگ در تیک تاک مهم است؟

خرده‌فرهنگ یا مخاطبین هدف، درواقع گروهی از افراد در یک فرهنگ بزرگ‌تر هستند که باورها، علایق یا ارزش‌های متفاوتی با جریان اصلی جامعه دارند. خرده‌فرهنگ‌ها را می‌توان با سبک‌ها، زیبایی‌شناسی و رفتارهای متمایزشان شناسایی کرد و در کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ از آن‌ها بهره برد.

آیا خرده‌فرهنگ‌ها برای بازاریابی تیک تاک مهم هستند؟

بله. خرده‌فرهنگ‌ها برای بازاریابی TikTok مهم هستند، زیرا می‌توانند به برندها کمک کنند تا با جوامع پرشور و درگیر که علایق و ارزش‌های مشابهی دارند، ارتباط برقرار کنند. دراپ‌شیپرها می‌توانند با همسو شدن با خرده‌فرهنگ‌ها، جایگاه و نفوذ برند خود را ارتقا دهند.

اشتراک گذاری:
Picture of مای اف اکس زون
مای اف اکس زون
مسیر اصولی کسب درآمد دلاری آنلاین و ورود به دنیای تجارت الکترونیک و موضوعاتی چون دراپ‌شیپینگ، شاپیفای، بلاک‌چین و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *