رفع مشکل تیک تاک در ایران؛ راه‌حل ارور تیک تاک

رفع مشکل تیک تاک در ایران
فهـــرست موضوعــــــــات

استفاده از بستر شبکه‌های اجتماعی برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار دراپ شیپینگ، یکی از اولین و بهترین گزینه‌های روی میز افرادی است که به‌دنبال کسب درآمد دلاری در ایران هستند؛ اما صد افسوس که بیشتر قریب به‌اتفاق شبکه‌های اجتماعی پُر مخاطب، بنا به‌دلیل‌های مختلف در ایران محدودیت دارند؛ نمونه بارز این موضوع، فیلتر بودن تیک تاک (TikTok) در ایران به شمار می‌رود که کار را برای دراپ‌شیپینگ با کمک این شبکه اجتماعی، سخت کرده است. به‌همین دلیل، در این مقاله به‌دنبال رفع مشکل تیک تاک در ایران می‌گردیم و چند راه‌حل را به شما پیشنهاد می‌دهیم تا بتوانید راحت‌تر از این اپلیکیشن محبوب برای اهداف خود استفاده کنید. با ما همراه باشید.

تیک تاک چیست و چرا این‌قدر هوادار ایرانی دارد؟

تیک تاک یک شبکه اجتماعی ویدیو محور است که در سال 2016 توسط یک شرکت چینی به نام (ByteDance) راه‌اندازی شد. در تیک تاک بستر ساخت ویدیوهای کوتاه اما خلاقانه، همراه با امکان اضافه‌کردن موسیقی، افکت و فیلترهای مختلف که امروزه از هوش مصنوعی هم برای ساخت آن‌ها استفاده می‌شود، برای کاربران فراهم است. به‌همین دلیل، بیش از یک میلیارد کاربر از آن استفاده می‌کنند.

حضور در تیک تاک برای ایرانی‌ها مزیت‌های فراوانی دارد. در این زمینه می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • وجود بستری سرشار از پتانسیل تولید محتواهای خلاقانه؛
 • امکان ابراز وجود برای افراد مختلف در قالب ویدیوهای کوتاه؛
 • فرصتی برای کسب درآمد از راه دراپ‌شیپینگ، تبلیغات، فروش کالا و غیره؛
 • بستری برای آشنایی از فاصله نزدیک با فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف.

به‌همین دلیل است که رفع مشکل تیک تاک در ایران، به یکی از موضوع‌های مهم برای کاربران ایرانی تبدیل شده است.

 در تیک تاک بستر ساخت ویدیوهای کوتاه اما خلاقانه، همراه با امکان اضافه‌کردن موسیقی، افکت و فیلترهای مختلف، برای کاربران فراهم است.
در تیک تاک بستر ساخت ویدیوهای کوتاه اما خلاقانه، همراه با امکان اضافه‌کردن موسیقی، افکت و فیلترهای مختلف، برای کاربران فراهم است.

میوه ممنوعه تیک تاک برای ایرانی‌ها

تیک تاک هم در ایران به سرنوشت دیگر شبکه‌های اجتماعی محکوم شد و فصلی طولانی از تحریم‌ها، فیلتر‌ها و محدودیت‌ها را با خود به‌دنبال داشت. این موضوع، برای کسانی که از بستر تیک تاک برای دراپ‌شیپینگ و کسب درآمد دلاری استفاده می‌کنند، ناراحت‌کننده است؛ ولی ما ایرانی‌ها هم راهکارهای خودمان را برای مقابله با تحریم‌ها و فیلترها داریم.

خوشبختانه طبق آخرین خبرها، تیک تاک از سمت چین رفع تحریم شده است؛ ولی ما همچنان نمی‌توانیم به‌راحتی از آن استفاده کنیم. چون از سمت خودمان هنوز فیلتر است. جالب اینکه روابط حسنه ایران و چین هم نتوانست در برطرف‌کردن این فیلتر نقشی داشته باشد.

خوشبختانه طبق آخرین خبرها، تیک تاک از سمت چین رفع تحریم شده است.
خوشبختانه طبق آخرین خبرها، تیک تاک از سمت چین رفع تحریم شده است.

کاربران جدید چطور به تیک تاک دسترسی دارند؟

با وجود کاهش تحریم‌های تیک تاک علیه کاربران ایرانی، هنوز هم نمی‌توانید نام ایران را در لیست کشورهای این اپلیکیشن پیدا کنید. به‌همین دلیل، تنها گزینه روی میز برای رفع مشکل تیک تاک در ایران و ثبت‌نام در این برنامه، استفاده از ایمیل است.

 همچنان (VPN) سر جای خود باقی است و بدون آن نمی‌توان وارد این اپلیکیشن شد. نکته جالبی که از میان تجربه‌های کاربران بیرون‌آمده است و احتمال ازبین‌رفتن حساب کاربری ایرانی‌ها در تیک تاک را بسیار کاهش می‌دهد، ثبت‌نام با حساب کاربری فیس‌بوک است. اگر یک اکانت در فیس‌بوک دارید، حتما این گزینه را هم امتحان کنید.

تنها گزینه روی میز برای رفع مشکل تیک تاک در ایران و ثبت‌نام در این برنامه، استفاده از ایمیل است.
تنها گزینه روی میز برای رفع مشکل تیک تاک در ایران و ثبت‌نام در این برنامه، استفاده از ایمیل است.

سریال مشکلات تیک تاک برای ایرانی‌ها

دردسرهای ثبت‌نام در تیک تاک، تمام‌شدنی نیستند. در واقع، چندین مشکل دیگر در استفاده از این اپلیکیشن برای ایرانی‌ها وجود دارند که در ادامه، آن مشکل‌ها را به‌همراه مسیر برطرف‌کردنشان با هم بررسی می‌کنیم.

باز نشدن تیک تاک و دریافت خطای Network error

یکی از مشکلات رایج تیک تاک که در این یکی دو ماه گذشته شدت بیشتری پیدا کرده، شکایت‌هایی است که کاربران ایرانی از باز نشدن اپلیکیشن تیک تاک داشته‌اند؛ به‌طوری‌که دیگر نمی‌توانند به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشند. در این مورد، برای رفع مشکل تیک تاک در ایران باید بگوییم که تجربه چنین مشکلی برابر است با مسدودشدن حساب کاربری شما توسط تیک تاک!

برای اینکه بتوانید دوباره در تیک تاک ثبت‌نام کنید، باید قبل از هر چیز، تمام نسخه‌های قبلی تیک تاک را پاک‌کرده، لوکیشن را در گوشی قطع کنید و سپس به VPN متصل شوید. در نهایت هم دوباره نسخه ویرایش شده تیک تاک را نصب کنید. چون همچنان نصب با نسخه اصلی این اپلیکیشن برای کاربران ایرانی با مشکلات جدی همراه است.

برای اینکه بتوانید دوباره در تیک تاک ثبت‌نام کنید، باید قبل از هر چیز، تمام نسخه‌های قبلی تیک تاک را پاک‌کرده، لوکیشن را در گوشی قطع کنید و سپس به VPN متصل شوید.
برای اینکه بتوانید دوباره در تیک تاک ثبت‌نام کنید، باید قبل از هر چیز، تمام نسخه‌های قبلی تیک تاک را پاک‌کرده، لوکیشن را در گوشی قطع کنید و سپس به VPN متصل شوید.

مشکل در ثبت‌نام تیک تاک با گوشی‌های آیفون

برخی از کاربران آیفون نمی‌توانند با استفاده از VPN و حساب ایمیل خود در تیک تاک ثبت‌نام کنند. برای این دسته از کاربران، تنها یک راه باقی می‌ماند و آن هم این است که هنگام استفاده از تیک تاک، گوشی خود را روی حالت پرواز بگذارند، سپس به اینترنت وای‌فای وصل شده و VPN را متصل کنند. البته اگر از اینترنت دیتا استفاده می‌کنید و به وای‌فای متصل نیستید، استفاده از این گزینه برایتان غیرممکن می‌شود.

دو راه‌حل متفاوت برای حل مشکل باز نشدن تیک تاک در ایران

برای رفع مشکل تیک تاک در ایران، دو راه‌حل دیگر هم وجود دارند که چندان به‌اندازه روش‌های بالا قدرت ندارند؛ ولی پیشنهاد می‌کنیم به‌عنوان یک راه‌حل، آن‌ها را هم امتحان کنید. بیایید به این موارد هم نگاهی بیندازیم.

راه‌حل‌های زیادی برای رفع مشکل تیک تاک در ایران وجود دارد.
راه‌حل‌های زیادی برای رفع مشکل تیک تاک در ایران وجود دارد.

رفع مشکل تیک تاک در ایران با پاک‌کردن کَش

قبل از هر چیز باید بگوییم که اگر اکنون به حساب تیک تاک خود دسترسی دارید، اما به‌دلیل مشکلات کوچکی که در حسابتان وجود دارند مانند مشخص نبودن تعداد فالوورهایتان و غیره، به‌دنبال امتحان‌کردن این روش هستید، حتما قبل از هر کاری مطمئن شوید که نام کاربری و رمز عبور ورود به تیک تاک خود را دارید. چون امتحان‌کردن این روش باعث می‌شود که از حسابتان بیرون انداخته شوید. با علم بر این هشدار، به سراغ پاک‌کردن حافظه کش تیک تاک و رفع این مشکل می‌رویم.

 • در گوشی خود وارد بخش Settings شوید؛
 • در تنظیمات، بخش Apps را انتخاب کنید؛
 • در برنامه‌ها روی تیک تاک بزنید؛
 • وارد بخش Storage شوید؛
 • هر دو بخش Clear data و Clear cache را بزنید؛
 • تیک تاک را باز کنید؛
 • با اطلاعات خود وارد حسابتان شوید.

حل‌کردن مشکل تیک تاک در ایران با نصب نسخه لایت

یکی دیگر از راه‌حل‌های رفع مشکل تیک تاک در ایران، نصب نسخه Lite تیک تاک است. برخی از کاربران با نصب این نسخه در کنار استفاده از VPN، موفق به باز کردن تیک تاک خود شده‌اند.

مراقب اطلاعات خود باشید

فعال‌سازی حساب کاربری تیک تاک با شماره موبایل ایرانی برای برخی از کاربران بسیار مهم است. به‌همین دلیل، اصرار دارند تا از نسخه‌های مود شده که این قابلیت را برایشان فراهم می‌کند، استفاده کنند. اگر شما هم عضوی از این کاربران هستید، حتما ملاحظات ایمنی را هنگام استفاده از این نسخه‌های تیک تاک به کار بگیرید.

حتما ملاحظات ایمنی را هنگام استفاده از نسخه‌های مود شده تیک تاک به کار گیرید.
حتما ملاحظات ایمنی را هنگام استفاده از نسخه‌های مود شده تیک تاک به کار گیرید.

خدمات myfxzone در رفع مشکل تیک تاک در ایران

استفاده از تیک تاک برای دراپ‌شیپینگ، روشی جذاب برای کسب درآمد دلاری است که با چالش‌هایی همراه است؛ ولی زندگی در ایران به ما آموخته است که باید راهی برای عبور از موانع و رسیدن به اهداف خودمان پیدا کنیم. ما در مجموعه myfxzone با ارائه آموزش‌های تخصصی در زمینه دراپ‌شیپینگ، بلاک چین، NFT و روش‌های کسب درآمد دیجیتال در این مسیر درآمدزایی، درست در کنارتان هستیم. مقاله‌های معتبر و رایگان myfxzone هم با هدف پاسخ‌دادن به پرسش‌های شما و گسترده‌تر کردن دیدتان در اختیار شما قرار گرفته‌اند. یادتان باشد، اگر کاری نکنید، چیزی هم تغییر نمی‌کند.

منبع +

چرا رفع مشکل تیک تاک در ایران برای برخی مهم است؟

تیک تاک به‌عنوان یک شبکه اجتماعی پر مخاطب و جذاب، بستر بسیار مناسبی برای تبلیغات و راه‌اندازی کسب‌و‌کار دراپ‌شیپینگ است. به‌همین دلیل، پیداکردن راهی برای استفاده از این اپلیکیشن، برای افرادی که به فکر کسب درآمد دلاری در ایران هستند، بسیار مهم است

آیا تیک تاک در ایران رفع فیلتر شده است؟

خیر. تیک تاک همچنان با فیلتر داخلی و محدودیت‌های خارجی روبه‌رو است. باوجودآنکه مسئولان چینی از برداشتن تحریم کاربران ایرانی در تیک تاک می‌گویند، اما هنوز هم اثری از نام ایران در لیست کشورهای این اپلیکیشن دیده نمی‌شود.

چطور در تیک تاک ثبت‌نام کنیم؟

بهترین راه، استفاده از ثبت‌نام با ایمیل به‌همراه قراردادن گوشی روی حالت پرواز و اتصال به وای‌فای در کنار استفاده از VPN قدرتمند است.

اشتراک گذاری:
Picture of مای اف اکس زون
مای اف اکس زون
مسیر اصولی کسب درآمد دلاری آنلاین و ورود به دنیای تجارت الکترونیک و موضوعاتی چون دراپ‌شیپینگ، شاپیفای، بلاک‌چین و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *