برنامه دراپ شیپینگ: بهترین برنامه‌ها و اپ‌های DropShipping

برنامه دراپ شیپینگ
فهـــرست موضوعــــــــات

دراپ شیپینگ سرویسی است که به خرده‌فروشان آنلاین اجازه می‌دهد تا محصولات مشتریان خود را بدون نیاز به انبار کردن یا ارسال به آن‌ها بفروشند. در عوض این خرده‌فروشان می‌توانند محصولات را از تامین‌کنندگان شخص ثالث تهیه کنند. خرده‌فروشان که در اصطلاح به آن‌ها دراپ‌شیپر می‌گویند، لیست محصولات مورد نظر خود را برای تامین‌کنندگان ارسال می‌کنند و آن‌ها وظیفه دارند تا محصولات را تولید کرده و برای مشتریان بفرستند. اگر شما نیز به کسب‌وکار دراپ شیپینگ علاقه دارید، می‌توانید برنامه دراپ شیپینگ را در وب‌سایت فروشگاهی شاپیفای پیاده‌سازی کنید. خوشبختانه تیم myfxzone با تجربه چندین ساله‌ای که دارد، می‌تواند شما را در همگام‌سازی دراپ شیپینگ و شاپیفای راهنمایی کند. این تیم زیر نظر سینا سینری، اولین دراپ‌شیپر ایرانی، مدیریت می‌شود و با تمام تکنیک‌های کاربردی در دراپ شیپینگ آشنایی دارد.

بهترین برنامه دراپ شیپینگ چیست؟

دراپ شیپینگ درواقع روش جدیدی برای فروش آنلاین محصولات است که در آن نیازی به خرید، ذخیره یا ارسال محصولات وجود ندارد. شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپر، فقط باید تامین‌کننده‌ای را پیدا کنید که تمام این کارها را برایتان انجام دهد. برای این‌که بتوانید دراپ شیپینگ را به درستی انجام دهید، به یک برنامه و پلت‌فرم برای اجرای آن احتیاج دارید. به‌نظر بسیاری از کارشناسان، پلت‌فرم فروشگاه‌ساز شاپیفای، به‌عنوان بهترین برنامه دراپ شیپینگ شناخته می‌شود. این برنامه کمک می‌کند تا محصولات خود را در وب‌سایتتان لیست کنید. مشتریان زیادی از سراسر دنیا از طریق این فروشگاه‌ آنلاین از شما خرید می‌کنند.

به‌نظر بسیاری از کارشناسان، پلت‌فرم فروشگاه‌ساز شاپیفای، به‌عنوان بهترین برنامه دراپ شیپینگ شناخته می‌شود.
به‌نظر بسیاری از کارشناسان، پلت‌فرم فروشگاه‌ساز شاپیفای، به‌عنوان بهترین برنامه دراپ شیپینگ شناخته می‌شود.

آیا با برنامه دراپ شیپینگ، می‌توان به موفقیت رسید؟

کسب‌وکارهای بی‌شماری وجود دارند که از طریق استفاده از برنامه دراپ شیپینگ به موفقیت‌های چشم‌گیری رسیده‌اند. البه فقط استفاده از این برنامه‌ها کافی نیست و باید استراتژی‌های دراپ شیپینگ را بلد بود. در ادامه با دراپ‌شیپرهای معروفی آشنا می‌شوید که با دنبال کردن آموزش‌های معیاری به موفقیت رسیده‌اند.

Beardbrand

یک شرکت آرایش مردانه که روغن ریش، شامپو و سایر محصولات را برای مردان ریش‌دار می‌فروشد. آن‌ها به‌عنوان یک وبلاگ و کانال یوتیوب، شروع به‌کار کردند و سپس فروشگاه دراپ شیپینگ خود را با استفاده از Shopify راه‌اندازی کردند. آن‌ها اکنون بیش از 100 هزار دلار در ماه درآمد دارند.

Beardbrand، یک شرکت آرایشی مردانه است که روغن ریش، شامپو و سایر محصولات را برای مردان ریش‌دار می‌فروشد.
Beardbrand، یک شرکت آرایشی مردانه است که روغن ریش، شامپو و سایر محصولات را برای مردان ریش‌دار می‌فروشد.

Bluecrate

یک فروشگاه هدیه عجیب و غریب است که محصولات جالب و خنده‌دار مانند لیوان، بالش، جوراب و موارد دیگر را می‌فروشد. این فروشگاه آنلاین از تبلیغات فیسبوک و ویدیوهای جذاب، برای هدایت ترافیک و فروش به فروشگاه دراپ شیپینگ خود استفاده می‌کند. این فروشگاه موفق، توسط Shopify پشتیبانی می‌شود. فروشگاه Bluecrate، در حال حاضر بیش از 2 میلیون دلار در سال درآمد دارد.

Inspire Uplift

یک فروشگاه جواهرات و دکوراسیون منزل است که محصولات جذابی را می‌فروشد. این فروشگاه از اینستاگرام و فیسبوک برای نمایش محصولات و جذب مشتریان به فروشگاه دراپ شیپینگ خود استفاده می‌کند. برنامه دراپ شیپینگ شاپیفای به این فروشگاه کمک کرده تا با جایگاه فعلی خود برسد. در حال حاضر Inspire Uplift بیش از 4 میلیون دلار در سال درآمد دارند.

Inspire Uplift از اینستاگرام و فیسبوک برای نمایش محصولات و جذب مشتریان به فروشگاه دراپ شیپینگ خود استفاده می‌کند.
Inspire Uplift از اینستاگرام و فیسبوک برای نمایش محصولات و جذب مشتریان به فروشگاه دراپ شیپینگ خود استفاده می‌کند.

شاپیفای چیست؟

شاپیفای یک برنامه دراپ شیپینگ فروشگاه‌ساز است. شاپیفای امکان ساخت فروشگاه اینترنتی و فروش محصولات و خدمات را بدون نیاز به کدنویسی و فرایندهای پیچیده طراحی سایت ممکن کرده است. این برنامه به شما امکان می‌دهد یک فروشگاه آنلاین شخصی‌سازی‌شده با برند و طراحی مختص خودتان داشته‌باشید. همچنین، شاپیفای ابزارهای مختلفی را برای پرداخت، بازاریابی، حمل‌ونقل و تعامل با مشتریان در اختیارتان قرار می‌دهد.

راه اندازی دراپ شیپینگ در شاپیفای چگونه است؟

برای شروع یک کسب‌وکار دراپ شیپینگ در شاپیفای، باید مراحل زیر را انجام دهید.

 • انتخاب بازار هدف: یک بازار و یک مخاطب هدف که به محصولات شما علاقه‌مند هستند را برگزینید. شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپر، باید یک بازار خاص را پیدا کنید که تقاضای کافی برای محصولات شما در آن وجود داشته‌باشد و همچنین در این بخش، رقیبان کم‌تری داشته‌باشید.
 • انتخاب تامین‌کننده قابل اعتماد: برای ایجاد یک برنامه دراپ شیپینگ، تأمین‌کننده دراپ شیپینگ مطمئن را انتخاب کنید که محصولات مورد نیازتان را تهیه یا تولید کند. شما می‌توانید از برنامه‌هایی مثل Spocket برای جستجوی هزاران محصول از تأمین‌کنندگان معتبر و افزودن آن‌ها به فروشگاه Shopify خود استفاده کنید.
 • ایجاد فروشگاه شاپیفای: فروشگاه آنلاین خود را با استفاده از پلت‌فرم Shopify ایجاد کنید. شما می‌توانید ظاهر فروشگاهتان را به دلخواه خود تغییر دهید، محصولات خود را به آن اضافه کنید، گزینه‌های پرداخت و ارسال کالا را مشخص کنید و فروشگاه خود را در کم‌تر از یک ساعت راه‌اندازی کنید.
 • بازاریابی فروشگاه شاپیفای: فروشگاه دراپ شیپینگ خود را با استفاده از روش‌های مختلف بازاریابی تبلیغ کنید. شما می‌توانید از تبلیغات آنلاین، رسانه‌های اجتماعی و سایر روش‌های موجود استفاده کنید.
 • تجزیه‌وتحلیل کسب‌وکار: با استفاده از ابزارهای تجزیه‌وتحلیل موجود در Shopify، می‌توانیدعمل‌کرد فروشگاه خود را بررسی کنید و بهینه‌سازی‌های لازم را انجام دهید.
برای ایجاد یک برنامه دراپ شیپینگ، تأمین‌کننده دراپ شیپینگ مطمئن را انتخاب کنید که محصولات مورد نیازتان را تهیه یا تولید کند.
برای ایجاد یک برنامه دراپ شیپینگ، تأمین‌کننده دراپ شیپینگ مطمئن را انتخاب کنید که محصولات مورد نیازتان را تهیه یا تولید کند.

کدام محصولات برای فروشگاه شاپیفای مناسب هستند؟

با توجه به جایگاه، بازار هدف و اهداف تجاری شما، محصولات متنوعی برای فروشگاه Shopify مناسب هستند. شاپیفای یک پلت‌فرم تجارت الکترونیک همه کاره است که به شما امکان می‌دهد هر چیزی از محصولات فیزیکی گرفته تا فایل‌های دیجیتالی را بفروشید. در ادامه با پرطرفدارترین محصولات برای ایجاد برنامه دراپ شیپینگ آشنا می‌شوید.

 • لک لب: لک لب، یک محصول آرایشی با ماندگاری طولانی است که رنگی طبیعی به لب‌ها می‌دهد. لک لب در میان مشتریانی که می‌خواهند یک محصول آرایشی باکیفیت داشته‌باشند، مناسب است. این محصول می‌تواند در تمام طول روز دوام بیاورد. دراپ‌شیپرها می‌توانند این محصول را به لیست خود اضافه کنند، زیرا تولید و ارسال آن آسان است و تامین‌کنندگان زیادی آن‌را تولید می‌کنند.
 • ماچا: ماچا پودر ریز آسیاب‌شده از برگ‌های چای سبز است که فواید زیادی برای سلامتی دارد. این محصول، باعث افزایش متابولیسم، تقویت خلق و خو و بهبود پوست می‌شود. در میان مشتریانی که به سلامتی، تناسب‌اندام و محصولات طبیعی علاقه‌مند هستند، محبوبیت دارد. فروش آنلاین ماچا نیز آسان است، زیرا ماندگاری طولانی دارد و می‌توان از آن به روش‌های مختلفی مانند نوشیدنی، دسر و مراقبت از پوست استفاده کرد.
 • لوازم جانبی ابزار برقی: لوازم جانبی ابزار برقی، درواقع محصولاتی هستند که عمل‌کرد ابزارهای برقی مانند مته، اره و سنباده را افزایش می‌دهند. آن‌ها در میان مشتریانی که به تعمیرات خانه و نجاری علاقه‌مند هستند، محبوب است. دراپ‌شیپرها می‌توانند این محصول را در فروشگاه شاپیفای خود لیست کنند.
 • اسباب‌بازی‌های سگ: اسباب‌بازی‌های سگ، محصولاتی هستند که باعث سرگرمی، تحریک و راحتی سگ‌ها می‌شوند. این محصول در میان مشتریانی که علاقه زیادی به حیوانات خانگی دارند و می‌خواهند آن‌ها را با محصولات با کیفیت غافل‌گیر کنند، محبوب است. اسباب‌بازی‌های سگ نیز به راحتی قابل تهیه و فروش آنلاین هستند، زیرا به‌طور گسترده در دسترس هستند و نرخ بازگشت کمی دارند.
در فروشگاه Shopify می‌توانید با توجه به جایگاه و بازار هدف خود محصولات متنوعی را عرضه کنید.
در فروشگاه Shopify می‌توانید با توجه به جایگاه و بازار هدف خود محصولات متنوعی را عرضه کنید.

مزایای دراپ شیپینگ چیست؟

قطعاً این روش از کسب‌وکار، مزایای زیادی برای دراپ‌شیپرها دارد. اگر شما نیز یک دراپ‌شیپر هستید و می‌خواهید مراحل پیاده‌سازی برنامه دراپ شیپینگ در شاپیفای را انجام دهید، باید برنامه‌ریزی درستی داشته‌باشید تا به اهداف خود برسید. در ادامه، با مزایای این روش آشنا می‌شوید.

 • ریسک کم: شما نیازی ندارید که پول خود را برای خرید محصولات، قبل از فروششان خرج کنید یا در مورد ضرر و زیان نگران باشید. شما فقط هزینه محصولاتی را پرداخت می‌کنید که به مشتریان خود می‌فروشید و می‌توانید با آزمون و خطا، محصولات و قیمت‌ها را ارزیابی کنید.
 • سود بالا: با انجام کار درست و حساب‌شده، می‌توانید از دراپ شیپینگ سود بسیار خوبی ببرید. شما می‌توانید سود خود را بر اساس هزینه‌ها و تقاضای بازار تنظیم کنید و دیگر نیازی نیست که با مشکلات مربوط به موجودی، حمل‌ونقل یا تحویل سفارشات سروکار داشته‌باشید. همچنین می‌توانید تعداد محصولات خود را افزایش دهید و به سادگی کسب‌وکار خود را با ارتباط با یک تامین‌کننده قابل اعتماد بزرگ‌تر کنید.
 • انعطاف‌‌پذیری: هنگامی که برنامه دراپ شیپینگ را برای کسب‌وکار خود انتخاب کردید، باید از این مطمئن باشید که هیچ محدودیت مکانی و زمانی برای بیزنس شما وجود ندارد. به‌راحتی می‌توانید کسب‌وکار خود را از هر نقطه‌ای که به لپ‌تاپ و اینترنت دسترسی دارید، اداره کنید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد که کارتان را با توجه به برنامه زمانی خود انجام دهید و بازار و محصولات مورد نظرتان را بر اساس علاقه و سلیقه خود انتخاب کنید.
پس از انتخاب برنامه دراپ شیپینگ، باید از این مطمئن باشید که هیچ محدودیت مکانی و زمانی برای بیزنس شما وجود ندارد.
پس از انتخاب برنامه دراپ شیپینگ، باید از این مطمئن باشید که هیچ محدودیت مکانی و زمانی برای بیزنس شما وجود ندارد.

چالش‌های اصلی برنامه دراپ شیپینگ چیست؟

استفاده از شاپیفای و سایر برنامه‌های دراپ شیپینگ، به خودی خود چالش برانگیز است و احتمال دارد دراپ‌شیپرهای تازه‌کار با مشکلات کوچک و بزرگی روبرو شوند. برای حل چنین مشکلاتی، بهتر است از افراد باتجربه و کاربلد کمک بگیرند. به نظر بسیاری از کارشناسان، چالش اصلی که دراپ‌شیپرها با آن مواجه هستند، عدم آشنایی با استراتژی‌های کاربردی و شناخت بازار است. در ادامه به این چالش‌ها و راه‌حل‌های آن‌ها می‌پردازیم.

 • رقابت: دراپ شیپینگ یک بازار بسیار رقابتی است و شما باید از سایر فروشندگان متمایز باشید. در این کسب‌وکار، باید یک محصول منحصربه‌فردی پیدا کنید که تقاضای بالا و عرضه کم باشد. همچنین باید یک برند قوی ایجاد کنید که شما را از رقبایتان متمایز کند.
 • کیفیت: پیشرفت برنامه دراپ شیپینگ، به کیفیت محصولات و قابل اطمینان بودن تامین‌کنندگان متکی است و شما هیچ کنترلی روی آن ندارید. شما باید مطمئن شوید که تامین‌کنندگان قابل اعتماد و معتبر هستند و محصولات با کیفیت بالا را به موقع و بدون خطا تحویل می‌دهند. در این کسب‌وکار، باید به شکایات مشتریان، بازپرداخت، برگرداندن و استرداد هزینه در صورت بروز مشکل، رسیدگی کنید. با کمک پلت‌فرم‌هایی مانند علی‌بابا و علی‌اکسپرس، می‌توانید محصولات و تامین‌کنندگان خوبی پیدا کرده و به فروشگاه شاپیفای خود متصل کنید.
 • بازاریابی: یک استراتژی یا یک برنامه دراپ شیپینگ، هرچقدر هم که خوب باشد، به بازاریابی و تبلیغات نیاز دارد تا از طریق آن ترافیک و فروش را به فروشگاهتان هدایت کند. شما باید بر روش‌های بازاریابی تسلط داشته‌باشید و به‌طور مداوم، کمپین‌ها و استراتژی‌های خود را بهینه کنید.
یک برنامه دراپ شیپینگ، هرچقدر هم که خوب باشد، به بازاریابی و تبلیغات نیاز دارد تا از طریق آن ترافیک و فروش را به فروشگاهتان هدایت کند.
یک برنامه دراپ شیپینگ، هرچقدر هم که خوب باشد، به بازاریابی و تبلیغات نیاز دارد تا از طریق آن ترافیک و فروش را به فروشگاهتان هدایت کند.

خدمات myfxzone

تیم myfxzone زیرنظر مستقیم سینا سینری، اولین دراپ‌شیپر ایرانی، مدیریت می‌شود. این تیم، کارگاه‌ها و دوره‌های مختلفی را در زمینه تجارت الکترونیک، دراپ شیپینگShopify، web 3.0، NFT، blockchain و سایر فناوری‌های دیجیتال ارائه می‌دهد. اگر شما نیز به ورکشاپ دراپ شیپینگ علاقه دارید و می‌خواهید با ابزارها و استراتژی‌های مورد نیاز آن آشنا شوید، پیشنهاد می‌دهیم با بخش پشتیبانی myfxzone تماس بگیرید تا راه‌کارهای مورد نیاز در اختیارتان قرار بگیرد.

برنامه دراپ شیپینگ شامل استفاده از ابزارها و استراتژی‌های مختلف است. یکی از این برنامه‌های کاربردی، شاپیفای نام دارد که به‌عنوان جایگاه و بستر مناسبی برای معرفی و فروش محصولات به‌کار می‌رود. این برنامه قدرت‌مند و همه کاره، هر کسی را قادر می‌سازد تا یک کسب‌وکار آنلاین را با سهولت و کارایی بالا راه‌اندازی کند. اگر شما یک دراپ‌شیپر هستید، باید علاوه‌بر آشنایی با شاپیفای، با سایر روش‌ها و استراتژی‌های کاربردی در حوزه دراپ شیپینگ آشنا باشید.

چگونه محصولات مناسبی را برای دراپ شیپینگ پیدا کنیم؟

هنگامی که یک جایگاه ویژه را انتخاب می‌کنید، باید محصولاتی را پیدا کنید که مطابق با جایگاه شما و مخاطبان هدف شما باشند. برای رسیدن به این هدف، می‌توانید از ابزارهایی مانند AliExpress و Spocket استفاده کنید و محصولات باکیفیتی را پیدا کنید.

چگونه تامین‌کنندگان دراپ شیپینگ را پیدا کنیم؟

تامین‌کنندگان، درواقع شرکت‌هایی هستند که محصولات خود را به دراپ‌شیپرها می‌فروشند. برای پیدا کردن تامین‌کنندگان مناسب و خوش قول، می‌توانید از ابزارهای مختلفی استفاده کنید. اما بهترین راه‌کار برای پیدا کردن بهترین آن‌ها، این است که رزومه و سابقه فعالیتی تامین‌کنندگان را بررسی کنید. شما باید به‌دنبال تامین‌کنندگانی باشید که دارای شهرت خوب، حمل‌ونقل سریع، حداقل مقدار سفارش کم و خدمات مشتریان باشد.

بهترین برنامه دراپ شیپینگ کدام است؟

بهترین برنامه برای دراپ شیپینگ از ابزارها و استراتژی‌های مختلفی تشکیل شده است. پلت‌فرم فروشگاه‌ساز شاپیفای، وب‌سایت‌ علی‌بابا، علی‌اکسپرس و استراتژی‌های بازاریابی و فروش، اجزای اصلی این برنامه را تشکیل می‌دهند.

اشتراک گذاری:
Picture of مای اف اکس زون
مای اف اکس زون
مسیر اصولی کسب درآمد دلاری آنلاین و ورود به دنیای تجارت الکترونیک و موضوعاتی چون دراپ‌شیپینگ، شاپیفای، بلاک‌چین و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *