آمازون FBA در ایران؛ از شایعه تا حقیقت ماجرا

آمازون FBA در ایران
فهـــرست موضوعــــــــات

طعم درآمد دلاری برای ما ایرانی‌ها شیرین‌تر از تمام دنیا است؛ چون با وجود یک دریچه پایدار درآمد دلاری، زندگی بسیاری از ما زیرورو می‌شود. به‌همین دلیل، به‌دنبال هر راهی می‌رویم که ما را به این تحول اقتصادی برساند و از تمام امکانات محدودمان برای کسب درآمد در این زمینه کمک می‌گیریم. یکی از نمونه‌های این تلاش‌ها، فعالیت گسترده ایرانی‌ها در دراپ‌شیپینگ است؛ اما گزینه دیگری هم به نام آمازون FBA در ایران وجود دارد. در مورد امکان‌داشتن یا نداشتن استفاده از این روش در ایران، حرف‌های ضدونقیضی گفته می‌شود. در این مقاله، به نتیجه‌ای قابل‌اعتماد در مورد این موضوع دست پیدا می‌کنیم و می‌‌فهمیم که آیا امکان استفاده از آمازون FBA در ایران وجود دارد یا نه. با ما همراه باشید.

آمازون FBA چیست؟

شاید شما هم در شمار افرادی باشید که بخواهید از آمازون FBA در ایران استفاده کرده یا وب‌سایت فروشگاهی دراپ‌شیپینگ خود را راه‌اندازی کنید؛ اما هنوز در مورد آمازون FBA چیز زیادی نمی‌دانید. آمازون FBA یا (Fulfillment by Amazon) ‌نوعی سیستم فروشندگی در آمازون است که به شما این امکان را می‌دهد تا کالاهای خود را برای فروش به انبارهای آمازون ارسال کنید.

 در این سیستم فروش، بسته‌بندی، ارسال کالا، مدیریت خدمات مشتریان و حتی مدیریت کالاهای بازگشتی هم توسط تیم آمازون انجام می‌شوند. اگر در یکی از کشورهای مورد تایید آمازون سکونت دارید، می‌توانید یک حساب کاربری فروشندگی FBA در آمازون بازکرده و به فروش محصولات خود مشغول شوید.

آیا آمازون FBA همان دراپ‌شیپینگ آمازون است؟

خیر. آمازون FBA و دراپ‌شیپینگ آمازون، دو روش متفاوت از فروش در آمازون هستند. در آمازون FBA، شما محصولات خود را به انبارهای آمازون می‌فرستید و آمازون مسئولیت پردازش سفارش، بسته‌بندی و ارسال به مشتریان را برعهده می‌گیرد؛ اما در دراپ‌شیپینگ آمازون، شما محصولات را خریداری و انبار نمی‌کنید، بلکه فقط در فرایند بازاریابی محصولات شرکت می‌کنید و تامین‌کنندگان شما، محصولات را به‌طور مستقیم برای مشتریان ارسال می‌کنند.

آمازون FBA یا (Fulfillment by Amazon) ‌نوعی سیستم فروشندگی در آمازون است که به شما این امکان را می‌دهد تا کالاهای خود را برای فروش به انبارهای آمازون ارسال کنید.
آمازون FBA یا (Fulfillment by Amazon) ‌نوعی سیستم فروشندگی در آمازون است که به شما این امکان را می‌دهد تا کالاهای خود را برای فروش به انبارهای آمازون ارسال کنید.

آمازون FBA چه مزایایی دارد؟

ویژگی‌های جالبی که آمازون در سیستم FBA به فروشنده‌های خود ارائه می‌دهد، باعث شده است تا آمازون FBA در ایران هم به یکی از گزینه‌های موردعلاقه افراد تبدیل شود. بیایید نگاهی به این مزایا بیندازیم تا ببینیم چرا آمازون FBA این‌قدر معروف است؟

هزینه ارسال کمتر

در آمازون FBA هزینه نهایی ارسال، کاهش قابل‌توجهی پیدا می‌کند. دلیل این ماجرا، تخفیف‌های شرکتی بسیار بزرگی است که آمازون از شرکت‌های حمل‌و‌نقل گرفته است. اعمال این تخفیف‌ها روی ارسال محصولاتتان باعث می‌شود از هر سفارش، سود بیشتری به‌دست آورید.

 از همه بهتر اینکه برای استفاده از امکان ویژه ارسال 48 ساعته در آمازون پرایم (AmazonPrime)، نیازی نیست هیچ هزینه اضافه‌ای پرداخت کنید. اگر مشتریانی از کشورهای دیگر هم داشته باشید، آمازون برنامه‌ای برای ارسال محصول به مشتریان بین‌المللی دارد و تمام کارهای گمرکی و حمل‌و‌نقل بین‌المللی را برایتان انجام می‌دهد.

ارسال سریع‌تر کالا

محصولات آمازون FBA، شامل ارسال رایگان می‌شوند. این ویژگی بسیار جذابی برای مشتریانتان است و به آن‌ها این فرصت را می‌دهد تا در هزینه‌هایشان صرفه‌جویی کنند. از طرف دیگر، اگر آن‌ها عضو Prime باشند، خرید بعدی‌شان را هم به‌صورت رایگان و با ارسال دوروزه دریافت خواهند کرد. این ویژگی‌ها در مقایسه با اینکه خودتان محصولتان را به دست مشتری برسانید، واقعا به‌صرفه و سریع هستند.

طبق آمارها بیش از 85 درصد فروشندگان برتر ایالات متحده، محصولات خود را به صورت Prime ارسال کرده‌اند؛ بنابراین، شما می‌توانید با استفاده از آمازون FBA امکان ارسال کالا با Prime را برای مشتریان خود فراهم کرده و افزایش فروش را تجربه کنید.

هزینه انبارداری کمتر با فضای بیشتر

در این بخش از مقاله آمازون FBA در ایران باید به این مطلب اشاره نمود که باوجودآنکه نگهداری از کالاهای شما در انبارهای آمازون با هزینه همراه است، ولی این هزینه در مقایسه با اجاره یک انبار و نگهبان، خیلی کمتر خواهد بود. محصولاتی که به انبار آمازون ارسال می‌کنید، حتی اگر کم باشند، باز هم توسط این مجموعه پذیرفته و مدیریت می‌شوند. اگر عملکرد خوبی در آمازون داشته باشید، فضای نامحدودی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

دریافت مدیریت خدمات مشتری

یکی از بهترین مزایای آمازون FBA، ارائه مدیریت خدمات مشتریان است. به‌این‌ترتیب، به‌جای اینکه مشتریانتان برای هر سوالی که دارند به سراغ شما بیایند، خیلی سریع و راحت، پاسخ خود را از آمازون دریافت می‌کنند. این ماجرا در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی قابل‌توجهی می‌کند. از‌طرفی، مشتری هم از این وضعیت، بیشترین سود را می‌برد؛ چون می‌تواند 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه‌روز از راه تماس تلفنی، ایمیل و چت زنده با کارمندان آمازون در ارتباط باشد و مشکل خود را حل کند.

رسیدگی به کالاهای بازگشتی

یکی دیگر از خدماتی که در آمازون FBA به فروشنده‌ها ارائه می‌شود، مدیریت محصولاتی است که به دلایل مختلف بازگشت می‌خورند. اگر کسب‌و‌کار شما محصولات بسیار متنوعی را پوشش دهد و بخواهید از انبار و سیستم ارسال خودتان برای رساندن کالاها به مشتریان استفاده کنید، باید یک نفر را فقط برای رسیدگی به کالاهای بازگشتی در نظر بگیرید. این در حالی است که آمازون با دریافت هزینه اندکی این کار را برایتان انجام می‌دهد و اصلا شما را وارد این ماجرا نمی‌کند.

فروش آسان‌تر در سرتاسر اروپا

آمازون راه‌حل‌های خلاقانه‌ای برای ارسال محصولات به سرتاسر اروپا دارد. با انتخاب فروش محصولات در اروپا با FBA، می‌توانید تا 53 درصد در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید و فروش خود را تا 30 درصد افزایش دهید. در کنار این موارد، می‌توانید محصولات خود را خیلی سریع‌تر به دست مشتریان اروپایی خود برسانید و امتیاز بیشتری برای کسب نشان فروشنده برتر دریافت کنید.

آیا آمازون FBA معایبی هم دارد؟

تمام کسب‌وکارهای بزرگ در کنار نکته‌های مثبتی که دارند، با برخی از معایب هم روبه‌رو هستند. این موضوع دقیقا همان بخشی است که زمینه رشد تجارت‌ها را به وجود می‌آورد. نه‌تنها آمازون FBA در ایران، بلکه خریدوفروش با آمازون FBA هم نقطه‌ضعف‌هایی دارد که در ادامه، نگاهی به آن‌ها می‌اندازیم.

اگر سود ماهانه قابل‌قبولی نداشته باشید، هزینه‌های گوناگونی که باید در آمازون FBA بپردازید، حاشیه سود شما را بسیار محدود خواهند کرد.
اگر سود ماهانه قابل‌قبولی نداشته باشید، هزینه‌های گوناگونی که باید در آمازون FBA بپردازید، حاشیه سود شما را بسیار محدود خواهند کرد.

به حاشیه کشانده‌شدن سود ماهانه شما

اگر سود ماهانه قابل‌قبولی نداشته باشید، هزینه‌های گوناگونی که باید در آمازون FBA بپردازید، حاشیه سود شما را بسیار محدود خواهند کرد؛ البته راه‌هایی برای کاهش این هزینه‌ها هم وجود دارند.

تاثیر منفی روی برند شما

اگر صاحب یک برند هستید، آمازون FBA می‌تواند سرعت رشد برندتان را کُند کند؛ چون آمازون از بسته‌بندی و لوگوی خودش برای ارسال محصولات شما استفاده می‌کند و برند شما را در نظر نمی‌گیرد.

محدودیت در کنترل روی فرایندهای ارسال و پشتیبانی

این موضوع که آمازون خودش تمام کارهای انبارداری، بسته‌بندی، ارسال و مدیریت خدمات مشتریان را انجام می‌دهد، برای کسب‌و‌کارهایی که دوست دارند خودشان در این فرایندها نقشی داشته باشند، گزینه‌ای منفی به شمار می‌رود؛ مثلا نمی‌توانید باتوجه‌به نیاز مشتری، تغییری در محصول ایجاد کرده یا محصول دیگری را به آن سفارش اضافه کنید؛ چون تمام محصولات در انبار آمازون قرار دارند.

دریافت هزینه اضافی

آمازون برای کالاهایی که مدت زیادی است گوشه انبار مانده‌اند، هزینه اضافی نگهداری در نظر می‌گیرد و این هزینه را روی صورت‌حساب شما اعمال می‌کند. اگر محصولات شما ازاین‌دست هستند، باید حساب کنید که آیا استفاده از آمازون FBA برای شما مقرون‌به‌صرفه خواهد بود یا خیر.

چه کشورهایی مورد تایید آمازون هستند؟

فرقی نمی‌کند که هدفتان ساخت اکانت فروشنده برای آمازون FBA در ایران است یا فقط می‌خواهید محصولات موردنظرتان را از این وب‌سایت خریداری کنید، چون درهرصورت باید در لیست کشورهای مورد تایید آمازون باشید.

کشورهای مورد تایید آمازون از دو جهت مورد بررسی قرار می‌گیرند: حساب بانکی و مدارک هویتی.
کشورهای مورد تایید آمازون از دو جهت مورد بررسی قرار می‌گیرند: حساب بانکی و مدارک هویتی.

به‌طورکلی، کشورهای مورد تایید آمازون از دو جهت مورد بررسی قرار می‌گیرند: حساب بانکی و مدارک هویتی. برخی کشورها از هر دو جهت مورد تایید هستند. برخی تنها از یک‌جهت و برخی هم از هیچ جهت. شما باید محل سکونت‌تان را در لیست کشورهای مورد تایید آمازون بررسی کنید و مطمئن شوید که از هر دو جهت با قوانین این مجموعه سازگاری دارد. کشورهایی که از نظر مدارک هویتی و موقعیت جغرافیایی مورد تایید آمازون هستند، عبارت‌اند از:

استرالیاعربستانهند
برزیلانگلستاناسپانیا
هلندفرانسهایتالیا
امارات متحده عربیآلمانژاپن
کاناداسنگاپورمکزیک
چینایالات متحده آمریکاترکیه

این نکته را به‌خاطر داشته باشید که لیست کشورهای مورد تایید آمازون، می‌تواند بدون اطلاع قبلی تغییر کند. بنابراین، همواره قبل از هر اقدامی به آمازون سر بزنید و نسخه به‌روز این لیست را بررسی کنید.

آیا آمازون FBA در ایران قابل‌اجرا است؟

ایران در لیست تحریم‌های آمازون قرار دارد. این بدان معنا است که هرگونه تلاش برای استفاده از آمازون FBA در ایران با ریسک بسیار زیاد و احتمال شکست همراه است. البته این تحریم آمازون از نوع جغرافیایی است و با نژاد ایرانی مشکلی ندارد. با این حساب، اگر شما به‌عنوان یک ایرانی، خارج از جغرافیای ایران و در یکی از کشورهای مورد تایید آمازون بخواهید از آمازون FBA استفاده کنید، هیچ مشکلی برایتان وجود نخواهد داشت.

هرگونه تلاش برای استفاده از آمازون FBA در ایران با ریسک بسیار زیاد و احتمال شکست همراه است.
هرگونه تلاش برای استفاده از آمازون FBA در ایران با ریسک بسیار زیاد و احتمال شکست همراه است.

آیا می‌توان با نرم‌افزارهای تغییر آی‌پی در آمازون حساب فروشندگی باز کرد؟

یکی از راه‌حل‌های قدیمی ما ایرانی‌ها برای دورزدن تحریم‌های ناعادلانه علیه ملت ایران و استفاده از امکانات به‌روز دنیا، به‌کاربردن نرم‌افزارهای تغییر (IP) است. از بهترین نوع این نرم‌افزارها، آن‌هایی هستند که آی‌پی ثابت را ارائه می‌دهند. این درست مثل آن است که شما و کامپیوترتان در کشور دیگری مثل فرانسه، در یک کافه نشسته‌اید و مشغول وبگردی هستید!

اما صد افسوس که آمازون فکر این موارد را هم کرده است. به‌این‌ترتیب، حتی اگر با کمک نرم‌افزارهایی که آی‌پی ثابت را ارائه می‌دهند موفق به ثبت‌نام اولیه در آمازون شوید، ابتدا در مرحله احراز هویت، وقتی که قرار است از خودتان و کارت ملی‌تان که باید صادر شده از یکی از کشورهای مورد تایید آمازون باشد فیلم بگیرید، متوجه حرکت شما می‌شود. مورد دیگر هم زمانی است که کدی را برای تایید آدرس محل سکونت‌تان، به‌همان آدرس جعلی که در فرم آمازون نوشته‌اید می‌فرستد و باز هم مُچ شما را می‌گیرد!

تلاش برای افتتاح حساب فروشنده آمازون FBA در ایران چه خطراتی دارد؟

تقریبا آمازون تمام درهایی که ایرانی‌های ساکن ایران می‌توانند از آن وارد شوند را مهروموم کرده است! بنابراین اگر تلاش کنید با استفاده از آدرس و هویت جعلی که برخی از سایت‌ها آن را با قیمت بالایی هم می‌فروشند و استفاده از بهترین نرم‌افزارهای تغییر آی‌پی یک حساب فروشنده برای آمازون FBA در ایران راه‌اندازی کنید، با سه تهدید اصلی روبه‌رو خواهید شد.

منحل‌شدن فرایند افتتاح حساب در میانه مسیر

آمازون قوانین سختگیرانه‌ای برای افتتاح حساب فروشندگی دارد. جدا از واردکردن شماره‌حساب بین‌المللی، کد مالیاتی و اطلاعات کارت شناسایی که 100 درصد باید متعلق به کشورهای مورد تایید آمازون باشد، دو دست‌انداز دیگر به نام‌های تایید آدرس محل سکونت و مصاحبه آنلاین را هم به وجود آورده است. همان‌طور که کمی قبل گفتیم، در هر یک از این گام‌ها، هویت ایرانی شما افشا می‌شود و فرایند ثبت‌نام متوقف می‌گردد.

ازدست‌رفتن فرصت افتتاح حساب در آینده

آمازون در مورد فروشنده‌ها هم کمی سخت‌گیر است. اگر یک‌بار به‌عنوان فروشنده متخلف یا کسی که سعی در دورزدن تحریم‌ها و فریب آمازون دارد شناخته شوید، شانس اینکه در آینده بتوانید به‌صورت قانونی در آمازون فعالیت کنید را از دست می‌دهید.

بلوکه‌شدن درآمد و محصولات

حتی اگر به شکلی از داخل ایران موفق به‌دور زدن آمازون شوید، احتمال اینکه هر لحظه آمازون متوجه این ماجرا شود، بسیار بالا است. اگر این اتفاق بیفتد، نه‌تنها دیگر به محصولاتتان هیچ دسترسی نخواهید داشت، بلکه تمام درآمدتان هم بلوکه می‌شود.

چه راه‌هایی برای آمازون FBA در ایران وجود دارند؟

با وجود تمام مشکلات، باز هم درهای استفاده از آمازون FBA در ایران کاملا بسته نشده‌اند؛ ولی این ماجرا چندان هم ساده نیست! برای‌آنکه بتوانید به‌عنوان یک فروشنده از ایران در این وب‌سایت بزرگ فعالیت کنید، باید قبل از هر چیز چاره‌ای برای تحریم جغرافیایی آمازون داشته باشید. برای این کار، چند راه‌حل نه‌چندان ساده وجود دارند.

برای‌آنکه بتوانید به‌عنوان یک فروشنده از ایران در این وب‌سایت بزرگ فعالیت کنید، باید قبل از هر چیز چاره‌ای برای تحریم جغرافیایی آمازون داشته باشید.
برای‌آنکه بتوانید به‌عنوان یک فروشنده از ایران در این وب‌سایت بزرگ فعالیت کنید، باید قبل از هر چیز چاره‌ای برای تحریم جغرافیایی آمازون داشته باشید.

در یکی از کشورهای مورد تایید آمازون اقامت بگیرید!

بدون شک، هیچ انسان عاقلی برای ‌آنکه امکان فروشندگی در آمازون را داشته باشد، به‌دنبال مهاجرت یا گرفتن اقامت یک کشور دیگر نمی‌رود! ولی اگر شما از قبل در یکی از کشورهای مورد تایید آمازون سکونت دارید و حالا می‌خواهید دوباره به وطن برگردید، همچنان می‌توانید با اطلاعات محل اقامتتان، شماره‌حسابی که در آن کشور دارید و دیگر اطلاعاتی که برای افتتاح حساب فروشندگی در آمازون موردنیاز هستند، یک حساب قانونی فروشندگی بسازید و سپس به ایران برگردید.

 در این شرایط، برای ادامه فعالیت در آمازون FBA در ایران، باید قبل از واردشدن به وب‌سایت آمازون، از آی‌پی ثابت همان کشوری که در آن اقامت داشتید، استفاده کنید. صدالبته که این موضوع هم برایتان هزینه‌هایی در پی خواهد داشت.

روی کمک دوست و اقوامتان حساب کنید

استفاده از این راه‌حل چندان توصیه نمی‌شود؛ چون می‌تواند زحمت‌هایی را برای دوست یا فامیل خارج‌نشین شما داشته باشد. اگر او یک حساب فروشندگی به نام خودش باز کند و سپس اطلاعات حساب کاربری را در اختیارتان بگذارد تا شما در آن فعالیت کنید، در صورت قانون‌شکنی شما، با برخورد قانونی روبه‌رو می‌شود و از طرفی، باید مالیات بر درآمد هم بپردازد. اگر هم شما بخواهید جریمه او را به ارز دیگری بپردازید، از این‌طرف تحت‌فشار بسیار زیادی قرار می‌گیرید. بنابراین، بهتر است برای استفاده از آمازون FBA در ایران به سراغ این روش نروید.

ثبت شرکت در کشورهای دیگر

یکی دیگر از راه‌حل‌هایی که برای استفاده از خدمات آمازون FBA در ایران، پیش پای علاقه‌مندان به این روش کسب درآمد دلاری گذاشته می‌‌شود، ثبت شرکت در کشورهایی است که از طرف آمازون مورد تایید هستند. این موضوع باتوجه‌به اینکه ایرانی‌ها می‌توانند در کشوری مثل ترکیه راحت‌تر شرکت ثبت کنند، بر سر زبان‌ها افتاد؛ ولی جدا از هزینه‌هایی که باید برای ثبت‌ شرکت در کشور دیگری بپردازید، نکته دیگری هم وجود دارد و آن فعال‌بودن آن شرکت است.

 این بدان معنا است که شما نمی‌توانید روی کاغذ یک شرکت ثبت کرده و از اطلاعات آن برای استفاده از خدمات آمازون FBA در ایران استفاده کنید. شرکت شما باید دارای آدرس کامل، اطلاعات ثبتی، حسابدار، کارمند و حرکت اقتصادی باشد؛ یعنی یک کار واقعی را انجام دهد! بنابراین، اگر یک شرکت فعال در یکی از کشورهای تایید شده از سوی آمازون دارید، می‌توانید به‌راحتی، حساب فروشندگی در آمازون هم راه‌اندازی کنید.

خرید اکانت آمازون ایرانی‌هایی که خارج از ایران اقامت دارند

در این زمینه باید تحقیق زیادی انجام دهید و افراد مطمئنی را برای این کار انتخاب کنید. چون آن‌ها خیلی راحت می‌توانند با دادن اطلاعات غلط از شما کلاهبرداری کنند و پولتان را بگیرند. برخی پا را از این هم فراتر می‌گذارند و صبر می‌کنند تا پول شما به حساب آن‌ها واریز شود و سپس ناپدید می‌شوند!

خرید اکانت آمازون از شرکت‌های واسطه داخلی

برخی از شرکت‌های داخلی هم نقش واسطه را بازی کرده و اکانت‌های آماده آمازون FBA در ایران را به فروش می‌رسانند. در این مورد هم باید تحقیق زیادی انجام دهید؛ چون امکان مسدودشدن این اکانت‌ها و بلوکه‌شدن سرمایه شما همچنان باقدرت وجود دارد.

هر کاربر در آمازون باید یک حساب کاربری داشته باشد.
هر کاربر در آمازون باید یک حساب کاربری داشته باشد.

نکته‌هایی مهم در مورد آمازون FBA در ایران

  • شما نمی‌توانید با شماره حساب بین‌المللی فرد دیگری حساب FBA در آمازون باز کنید؛ چون تمام اطلاعات کاربری شما باید متعلق به خودتان باشد؛
  • هر کاربر در آمازون باید یک حساب کاربری داشته باشد. بنابراین، از باز کردن همزمان چند حساب در آمازون خودداری کنید؛
  • اگر به‌دلیل اقامت در یک کشور مورد تایید آمازون، توانستید حساب فروشندگی باز کنید، پیشنهاد می‌شود به فکر واردات کالا از ایران (حتی با واسطه) و فرستادن به انبارهای آمازون نباشید؛ چون ممکن است با برخوردهای قانونی روبه‌رو شوید، حساب کاربری‌تان بلوکه شود یا حتی در موارد شدید، به‌دلیل تبانی برای دورزدن تحریم‌ها مورد بازجویی قرار بگیرید.

خدمات myfxzone

باوجودآنکه آمازون FBA در ایران با دست‌اندازهای زیادی همراه است، ولی هنوز هم مسیرهای درآمد دلاری در دراپ‌شیپینگ، بلاک چین، NFT و دیگر فناوری‌های دیجیتال وجود دارند. ما هم در مجموعه myfxzone با ارائه ورکشاپ‌ دراپ شیپینگ تخصصی، مشاوره و مقاله‌های کاملا رایگان، شما را در طول این مسیر پر از فراز و نشیب همراهی می‌کنیم. به تلاش خودتان و تجربه کارشناسان ما اعتماد کرده و همین امروز اولین قدم را برای درآمد دلاری بردارید.

منبع ++++

آیا آمازون FBA در ایران امکان‌پذیر است؟

خیر. شهروندان ایرانی نمی‌توانند از این نوع سیستم فروش برای کسب درآمد دلاری استفاده کنند. دلیل آن، وجود تحریم‌ها و سیستم غیر قابل دورزدن ثبت‌نام فروشندگی در آمازون است.

آیا ایرانی‌های مقیم خارج، می‌توانند در آمازون FBA ثبت‌نام کنند؟

بله. تحریم آمازون از نوع جغرافیایی است؛ یعنی اگر شما به‌عنوان یک ایرانی مقیم خارج از کشور برای افتتاح حساب فروشندگی FBA در آمازون اقدام کنید، هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

آیا می‌توانیم با خرید اکانت آماده آمازون FBA، در ایران هم مشغول به تجارت شویم؟

بله؛ ولی این کار ریسک بسیار زیادی دارد و هر لحظه ممکن است تمام سرمایه، محصولات، درآمد و زحمت‌هایی که کشیده‌اید، توسط آمازون بلوکه شوند.

اشتراک گذاری:
Picture of مای اف اکس زون
مای اف اکس زون
مسیر اصولی کسب درآمد دلاری آنلاین و ورود به دنیای تجارت الکترونیک و موضوعاتی چون دراپ‌شیپینگ، شاپیفای، بلاک‌چین و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *