قلاب در اینستاگرام چیست؟ + چند ایده قلاب

قلاب در اینستاگرام
فهـــرست موضوعــــــــات

شما انواع محتوای متنی، تصویری و ویدیویی را برای اینستاگرام خود تولید می‌کنید، اما اگر با تأثیر و کاربرد قلاب در اینستاگرام آشنا نباشید و از آن استفاده نکنید، نمی‌توانید در جذب مخاطب موفق باشید. مخاطبین کم‌حوصله‌ای که روزانه ده‌ها و صدها پست اینستاگرامی را مرور می‌کنند، اگر موضوعی نتواند توجه آن‌ها را به خود جلب کند، به‌راحتی از آن می‌گذرند و نادیده می‌گیرند. جلب توجه مخاطبین و نگه‌داشتن آن‌ها، ضروری‌ترین کاری است که می‌توانید برای افزایش فالوور انجام دهید. در اینجا، ما قصد داریم که شما را با قلاب و کاربرد آن در اینستاگرام آشنا کنیم.

قلاب در اینستاگرام چیست؟

اگر پست اینستاگرام شما متنی باشد، قلاب همان عبارت آغازین آن پست است که مخاطب در اولین مواجهه آن را مشاهده می‌کند و اگر پست شما ویدیویی باشد، عنوان نوشتاری ابتدای ویدیو و 5 ثانیه ابتدای آن، قلاب آن است. این عبارت آغازین یا آن 5 ثانیه ابتدایی ویدیو همان چیزی است که اگر قوانین قلاب در اینستاگرام به‌درستی روی آن‌ها اعمال شده باشد، می‌تواند مخاطب را تشویق کند که بقیه متن را بخواند یا ادامه ویدیو را تماشا کند و یا اگر قوانین قلاب به‌درستی روی آن‌ها اعمال نشده باشد، می‌تواند باعث از دست دادن مخاطب شود.

بنابراین، شما نمی‌توانید بدون دانستن قوانین و ویژگی‌های یک قلاب خوب و اجرای صحیح آن، یک متن مؤثر بنویسید یا یک ویدیوی جذاب تولید کنید که بتواند مخاطب را جذب کند. در بخش بعدی در مورد همین ویژگی‌ها صحبت خواهیم کرد.

نکته حرفه‌ای: اگر پست شما متنی است، بعد از اینکه نوشتن کل متن را تمام کردید، قلاب را بنویسید. این امر به شما کمک می‌کند تا یک قلاب مرتبط، خلاقانه و تأثیرگذار ایجاد کنید که واقعاً بر پیام متن شما تأکید دارد. اگر پست شما ویدیویی است، پس از اتمام کار و در زمان تدوین، یک عنوان ابتدایی جذاب برای ویدیو انتخاب کرده و روی 5 ثانیه اول تمرکز کنید تا یک قلاب حرفه‌ای برای جذب مخاطب ایجاد کنید.

قلاب همان عبارت آغازین متن پست است که مخاطب در اولین مواجهه آن را مشاهده می‌کند.
قلاب همان عبارت آغازین متن پست است که مخاطب در اولین مواجهه آن را مشاهده می‌کند.

ویژگی‌های یک قلاب خوب در اینستاگرام

حالا که با معنی قلاب در اینستاگرام آشنا شدید، بیایید نگاهی به ویژگی‌های یک قلاب خوب بیندازیم و ببینیم که چگونه می‌توانیم یک قلاب جذاب بنویسیم. روش‌های بسیار زیادی برای نوشتن یک قلاب جذاب وجود دارد، اما ما در اینجا تصمیم داریم مؤثرترین تکنیک‌ها را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن‌ها نه‌تنها مخاطبین و متعاقباً فالوورهای بیشتری را جذب کنید، بلکه کاری کنید که آن‌ها شما را بابت کیفیت و جذابیت پست‌هایتان تحسین کنند. هرچه شما حرفه‌ای‌تر رفتار کنید، مخاطبین ارزش و احترام بیشتری برای شما قائل خواهند شد.

1. یک واقعیت یا یک آمار را بیان کنید

بیان واقعیت‌ها می‌تواند جذابیت منحصربه‌فردی داشته باشد. ابتدا مشخص کنید که در چه موردی می‌خواهید مطلب بنویسید. سپس یک واقعیت جذاب در مورد آن موضوع را جستجو کنید که می‌تواند مخاطبین شما را به خود جذب کند و آن‌ها را کنجکاو کند تا ادامه مطلب را مطالعه کنند.

به‌عنوان مثال، اگر می‌خواهید یک متن متقاعدکننده بنویسید که حکم قلاب در اینستاگرام را داشته باشد، عبارات اولیه متن را با یک آمار چشمگیر شروع کنید که خوانندگان را شگفت‌زده کند. ارائه آمار چشمگیر، آن‌ها را تشویق می‌کند تا بخواهند اطلاعات بیشتری در آن مورد کسب کنند.

فراموش نکنید که وقتی می‌خواهید به مخاطبین خود آمار بدهید، باید از آمار معتبر استفاده کنید. بنابراین، همیشه از منابع معتبری استفاده کنید که اطلاعات صحیح را منتشر می‌کنند. ارائه آمار صحیح باعث می‌شود که خود را به‌عنوان یک منبع قابل اعتماد معرفی کنید که می‌تواند مخاطبین زیادی را جذب شما کند.

وقتی که می‌خواهید از بیان یک واقعیت به‌عنوان یک قلاب استفاده کنید، باید آن واقعیت کاملاً با موضوعی که قرار است بنویسید مرتبط باشد و بر دیدگاه شما تأکید کند.

مثال: طبق مطالعه‌ای که در سال 2021 توسط DataReportal انجام شد، میانگین زمان صرف شده روزانه برای استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه 4 ساعت و 10 دقیقه است.

عبارات اولیه متن قلاب در اینستاگرام را با یک آمار چشمگیر شروع کنید که خوانندگان را شگفت‌زده کند.
عبارات اولیه متن قلاب در اینستاگرام را با یک آمار چشمگیر شروع کنید که خوانندگان را شگفت‌زده کند.

2. از نقل‌قول‌های الهام‌بخش استفاده کنید

هزاران نقل‌قول الهام‌بخش از افراد مشهور در دسترس است که سخنان آن‌ها در زمینه کاری خودشان تأثیرگذار بوده است. با وجود در دسترس بودن اینهمه نقل‌قول تأثیرگذار، چرا از آن‌ها استفاده نکنیم و به‌عنوان قلاب‌های قوی در پست‌های خودمان بهره نبریم؟

استفاده از نقل‌قول به‌عنوان قلاب در اینستاگرام، قدرت و استحکام پست شما را تضمین می‌کند، زیرا شما دارید از یک جمله معروف و تأثیرگذار در متن خود استفاده می‌کنید. با این کار به مخاطبین خود نشان می‌دهید که با مطالعه و تأمل در این نقل‌قول‌ها می‌توانند به دیدگاه‌ها و ایده‌های جدیدی دست یابند.

یک نقل‌قول الهام‌بخش، می‌تواند به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم در متن یا زیر عکس پست شما قرار داده شود. این نقل‌قول‌ها می‌توانند از شخصیت‌های معروف، نویسندگان، فیلسوفان یا حتی از داستان‌ها و فیلم‌های معروف باشند. انتخاب یک نقل‌قول مناسب و جذاب، می‌تواند به شما کمک کند تا دنبال‌کنندگان خود را به تفکر و تعامل دعوت کنید و باعث افزایش تعداد لایک، کامنت و به اشتراک‌گذاری پست شما شود.

فرض کنید در حال نوشتن قلاب برای برندسازی هستید. یک روش عالی برای استفاده از نقل‌قول‌ها این است که به‌دنبال جملات تأثیرگذار از چهره‌های مشهور صنعت باشید.

مثال: «دیگر این ما نیستیم که برند بودن را برای مصرف‌کنندگان مشخص می‌کنیم، بلکه مصرف‌کنندگان هستند که برند بودن را برای یکدیگر مشخص می‌کنند.» – اسکات کوک

3. از قلاب سؤالی استفاده کنید

وقتی که از یک سؤال به‌عنوان قلاب در اینستاگرام استفاده می‌کنید و متن خود را با یک سؤال جذاب شروع می‌کنید، می‌تواند کنجکاوی مخاطبین شما را برانگیزد. بدین‌ترتیب از فطرت کنجکاوی در انسان‌ها بهره می‌برید و کاری می‌کنید که ادامه متن شما را بخوانند تا به پاسخ سؤال مطرح شده برسند.

جالب اینجاست که حتی مخاطبینی که پاسخ سؤال شما را می‌دانند نیز به محتوای شما علاقه‌مند می‌شوند. دلیل آن این است که می‌خواهند دانش خود را محک بزنند و از اطلاعاتی که دارند مطمئن شوند.

توجه داشته باشید از سؤالاتی که پاسخ آن‌ها بله یا خیر است استفاده نکنید و به سراغ سؤالاتی بروید که پاسخ پیچیده‌تری نیاز دارند.

مثال: آیا می‌دانید سه اشتباه رایجی که مردم در طول روتین مراقبت از پوست مرتکب می‌شوند چیست؟ 50 درصد از مشتریان ما از عاداتی که بر سلامت پوست آن‌ها تأثیر منفی می‌گذارد، بی‌اطلاع هستند. شاید شما هم یکی از آن‌ها باشید.

4. داستان بگویید

داستان‌سرایی می‌تواند یک جذابیت جادویی به متن شما بخشیده و آن را به‌عنوان یک قلاب در اینستاگرام برجسته کند. دراین‌مورد فقط کافی‌ست به مهم‌ترین تجربیات گذشته خود فکر کنید. بیشتر آن‌ها به یک داستان شخصی جذاب گره خورده‌اند که هرگز فراموش نکرده‌اید.

داستان‌ها تأثیر وصف‌ناپذیری حتی روی بزرگسالان دارند؛ به‌همین دلیل است که تأثیرگذارترین برندها همیشه روایتی در مورد کسب‌وکار خود ارائه می‌دهند. کوکاکولا، اپل و نایک از معروف‌ترین برندهایی هستند که از طریق تبلیغات خود داستانی را به‌عنوان راهی برای ایجاد معنایی مهم‌تر از محصولات خود بیان می‌کنند.

درهرصورت، لازم نیست یک رمان بلند بنویسید، بلکه یک پاراگراف کوتاه و خلاقانه برای جذب مخاطب کافی است. می‌توانید خلاقیت به‌خرج دهید و یک موقعیت فرضی را ایجاد کنید که مطمئن هستید مخاطبین شما با آن ارتباط برقرار خواهند کرد و یا درمورد تجربه‌ای از زندگی‌تان صحبت کنید که مرتبط با پیامی است که می‌خواهید منتقل کنید.

مثال: وقتی برای اولین بار از تهران برگشتم، بعد از دو سال که خانواده را ندیده بودم، درگیر احساسات شدیدی شده بودم. به تازگی تحصیلاتم را در زمینه بازرگانی تمام کرده بودم و تنها کاری که می‌خواستم انجام دهم، این بود که کنار عزیزانم جشن بگیرم…

شروع متن با یک موضع‌گیری و اظهارنظر قوی می‌تواند شور و هیجان ایجاد کند و به‌عنوان یک قلاب در اینستاگرام مورد استفاده قرار گیرد.
شروع متن با یک موضع‌گیری و اظهارنظر قوی می‌تواند شور و هیجان ایجاد کند و به‌عنوان یک قلاب در اینستاگرام مورد استفاده قرار گیرد.

5. اظهارنظر کنید

شروع متن با یک موضع‌گیری و اظهارنظر قوی می‌تواند شور و هیجان ایجاد کند و به‌عنوان یک قلاب در اینستاگرام مورد استفاده قرار گیرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تلاش کنید اظهارنظر خود را برای متنی که قرار است بنویسید، سفارشی کنید.

برای اینکه یک قلاب اظهارنظر کار کند، بقیه متن شما باید با اظهارنظر اولیه شما همخوانی داشته باشد. به‌نوعی، این شبیه به یک فرضیه در یک مقاله تحقیقاتی است؛ یعنی شما باید برای اثبات اعتبار اظهارنظر خود تلاش کنید.

چنین قلابی می‌تواند تأثیر دوقطبی بر خوانندگان شما داشته و باعث تعامل و درگیر شدن آن‌ها شود. برخی از آن‌ها مخالفت خواهند کرد و برخی دیگر نیز اظهارنظر شما را به اشتراک خواهند گذاشت. این امر منجر به افزایش مشارکت و متعاقباً افزایش کامنت خواهد شد.

مثال: شبکه‌های اجتماعی مهم‌ترین بخش استراتژی بازاریابی شما هستند.

6. با استعاره شروع کنید

وقتی اولین جمله خود را با استعاره شروع می‌کنید، می‌توانید با ایجاد یک قلاب در اینستاگرام توجه خوانندگان را جلب کنید. دلیل جلب توجه مخاطبین این است که با یک مقایسه غیرمنتظره آن‌ها را به چالش می‌کشید تا از زاویه‌ای متفاوت به یک موضوع نگاه کنند. البته یک استعاره خوب بر یک مقایسه فوق‌العاده متکی است و باید معنادار باشد.

مثال: یک ابزار شبکه اجتماعی مانند یک دستیار سودمند عمل می‌کند. وظایف کوچک را به‌عهده می‌گیرد تا کار شما را آسان‌تر کند و درعین‌حال بهره‌وری شما را افزایش دهد.

7. عنوان را فراموش نکنید

عنصر اصلی که در مخاطب شما برای شروع خواندن محتوا تأثیرگذار است، عنوان است. بدون داشتن یک عنوان جذاب، قلاب تأثیر زیادی نخواهد داشت. بنابراین، اگر می‌خواهید شانس جذب مخاطب را داشته باشید، ابتدا باید یک عنوان قدرتمند بسازید.

در ادامه، مواردی که می‌توانند در نوشتن عناوین مؤثر برای داشتن قلاب در اینستاگرام کمک کنند را ذکر خواهیم کرد:

 • از اعداد استفاده کنید. (مثال: 10 قدمی که باید برای دستیابی به موفقیت در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید)
 • از کلمات کنشی استفاده کنید. مانند: دست یافتن، ساختن، به‌وجود آوردن، کسب کردن، تبدیل، تولید، به‌دست آوردن، موفقیت.
 • از کلمات وصف‌کردنی قدرتمند استفاده کنید. مانند: زیبا، بهترین، رایگان، تأثیرگذار، قانع کننده، ضروری.
 • کلمات دارای تأثیر هیجانی را در عنوان بگنجانید. مانند: بدون زحمت، بدون دردسر، به‌راحتی، مخفی، راز، اسرارآمیز، محرمانه، پنهان، فوری، جدید، بهترین، بدترین.
 • خواننده را مخاطب قرار دهید. (مثال: اشتباهاتی که در طول روتین مراقبت از پوست خود مرتکب می‌شوید)
 • سعی کنید طول ایده‌آل 6 کلمه یا 60 کاراکتر را برای عنوان حفظ کنید.
 • برای سئوی بهتر، کلمه کلیدی اصلی مقاله را درج کنید.
اگر می‌خواهید شانس جذب مخاطب را داشته باشید، ابتدا باید یک عنوان قدرتمند بسازید.
اگر می‌خواهید شانس جذب مخاطب را داشته باشید، ابتدا باید یک عنوان قدرتمند بسازید.

8. مشکلی را مطرح کنید و سپس راه‌حل ارائه دهید

اغلب شرکت‌ها همیشه در مورد اینکه محصول یا خدمات برندشان چقدر سودمند است صحبت می‌کنند، اما واقعیت این است که مردم به این موضوع اهمیت نمی‌دهند. دلیل آن این است که اگر از این زاویه با مردم برخورد کنید، آن‌ها با شما ارتباط برقرار نمی‌کنند.

برای اینکه بتوانید یک قلاب در اینستاگرام برای محصول خود ایجاد کنید، بهترین کار این است که ابتدا یک مشکل را مطرح کنید و سپس راه‌حل آن مشکل را ارائه دهید.

به‌عنوان مثال، وقتی شما یک محصول خوشبوکننده اتومبیل دارید، اگر فقط از محاسن محصول خود صحبت کنید، مطمئناً اکثر مخاطبین توجهی به آن نخواهند کرد. اما اگر با طرح مشکل شروع کنید «اوه، ماشین شما هم بدبو است؟» دراین‌صورت، توجه مخاطبینی که چنین مشکلی دارند جلب می‌شود و برای دریافت پاسخ، ادامه مطلب را مطالعه می‌کنند. اینجاست که شما می‌توانید محصول خود و محاسن آن در خوشبو کردن داخل اتومبیل را برای او توضیح دهید.

9. درمورد مشکل مخاطب سؤال بپرسید

یک ایده عالی برای یک قلاب قوی این است که در مورد مشکل مخاطبین سؤال بپرسید. این بدان معناست که شما خود را به‌جای آن‌ها قرار می‌دهید. طرح سؤال به شما کمک می‌کند تا با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید، آن‌ها را درگیر کنید و به آن‌ها سیگنال دهید که منبع مناسب را پیدا کرده‌اند.

وقتی شما مشکل مخاطب را در قالب یک سؤال مطرح می‌کنید، مخاطب با دیدن سؤال با خودش فکر می‌کند که «از کجا مشکل من را می‌دانست؟» همین برانگیختن کنجکاوی باعث می‌شود که بخواهد در مورد آنچه شما ارائه می‌دهید، بیشتر بداند.

شما می‌توانید از دو نوع، سؤال شخصی مانند «آیا شما عاشق سفرهای جاده‌ای هستید، اما سفر با ماشین شما را بیمار می‌کند؟» و سؤال جذاب مانند «آیا می‌توانید با 30 میلیون تومان دور دنیا سفر کنید؟» استفاده کنید.

طرح سؤال به شما کمک می‌کند تا با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید، آن‌ها را درگیر کنید و به آن‌ها سیگنال دهید که منبع مناسب را پیدا کرده‌اند.
طرح سؤال به شما کمک می‌کند تا با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید، آن‌ها را درگیر کنید و به آن‌ها سیگنال دهید که منبع مناسب را پیدا کرده‌اند.

10. با محصول شروع کنید

«این محصول مراقبت از پوست در اینستاگرام پرطرفدار است». این یک قلاب در اینستاگرام است که به‌خوبی می‌تواند توجه مخاطبین را به خود جلب کند. استفاده از این نوع قلاب به مخاطب این تصور را می‌دهد که افراد بسیاری از مصرف محصول شما نتیجه گرفته‌اند.

مردم دوست دارند چیزی که ترند است را دنبال کنند. یکی از دلایل محبوبیت محصولاتی همچون آیفون و سامسونگ، می‌تواند ترند بودن آن‌ها باشد. درصد بسیاری از مصرف‌کنندگان به نظرات سایر مردم که به‌صورت آنلاین ارسال کرده‌اند، اعتماد می‌کنند. به‌عبارت‌دیگر، اگر کسانی هستند که درحال‌حاضر از یک محصول استفاده می‌کنند، دراین‌صورت این امکان که افراد بیشتری را به خود جلب کند، افزایش خواهد یافت.

چند نمونه قلاب در اینستاگرام برای تولید محتوا

در ادامه، چند نمونه قلاب جذاب برای اینستاگرام را به شما معرفی خواهیم کرد تا از آن‌ها برای پست‌های خود ایده بگیرید.

 • چطور با این کار به نتیجه رسیدم؟
 • آیا می‌دونستید؟
 • ترفندهایی که نمی‌دونستید
 • میخوام یک راز رو باهاتون درمیون بذارم
 • 3 اشتباه بزرگ در لاغری
 • ترفند آرایش 10 ثانیه‌ای
 • کاش هیچ‌وقت این اشتباهات رو نمی‌کردم
 • 5 روش جالب برای لاغر شدن در یک ماه
 • دیگه لازم نیست اسکرول کنی
 • دروغ‌هایی که درباره … به شما گفته‌اند
 • چالش 60 روزه تناسب‌اندام
 • رازهای طلایی ایجاد تحول در زندگی
 • باور نمی‌کنید اگر بگم…
 • اگر تو هم با … مشکل داری، این ویدیو رو از دست نده!
 • میخوام یه اعترافی بکنم!
 • کاشکی اینو زودتر می‌فهمیدم!
 • ای‌کاش قبل از ضرر کردن با این روش آشنا می‌شدم
 • این کارها اشتباهه
 • اگر با … مشکل داری، این پست رو حتماً بخون!
 • چیزهایی که باید فراموش کنید
 • 5 حقیقتی که نمی‌دانستید
 • سه سوته وزن کم کن!
 • از ترند جدید جا نمونی!
 • اگر تو هم مشکل … رو داری، این ویدیو رو حتماً ببین!
 • این ایده رو از من داشته باشید!
 • 5 ابزار خلاقانه برای تولید محتوای اینستاگرام
 • 3 نکته که باید بدونی
 • این حرکت رو نزن!
 • تا حالا از خودتون پرسیدید که چطور…؟
 • 4 وسیله که باید بشناسی!
 • نظرتون درباره این چیه؟
 • چطور زندگیم زیرورو شد
 • اشتباهات بزرگی که شما را از هدف دور می‌کند
 • راز پولدار شدن من
 • عمراً این ترفند رو بلد باشی!
 • این ایده رو حتماً استفاده کنید
 • 10 حقیقت پنهان…
 • این نکته حتماً به دردتون می‌خوره
 • با این‌ها تونستم زندگیم رو زیرورو کنم
 • اگر این‌ها رو می‌دونستم، وزنم اضافه نمی‌شد
 • رازی که میخوام بهتون بگم اینه که…
 • این کارها رو اصلاً تو خونه انجام نده!
 • اسرار جذب فاوور
 • کاش قبلاً اینو می‌دونستم
 • صبحتون رو بدون انجام این کارها شروع نکنید
 • تا آخر ویدیو ببین تا از دستش ندی!
 • 10 اپلیکیشن که می‌تونه کسب‌وکار شما رو متحول کنه
 • این یه تکنیک جدیده
 • ایده‌هایی که زندگی منو متحول کرد
 • 4 درسی که من از … یاد گرفتم
 • چرا کسی در مورد … صحبت نمی‌کنه؟
 • تنها راه رسیدن به…
 • اگر میخواید نتیجه بگیرید، این ویدیو رو ببینید
 • شرط می‌بندم اینو نمی‌دونستی
 • شما جزو کدام‌یک از این دسته‌ها هستید؟
 • این 3 تا کار رو هیچوقت نکن!
 • برای یاد گرفتن این تکنیک، بقیه ازت پول می‌گیرن
 • آیا می‌دونستید که…
 • یک حقیقت جالب درباره…
 • نظر برایان تریسی درباره انضباط فردی
 • اگر قرار بود دوباره برنامه‌نویسی رو شروع کنم، این اشتباهات رو نمی‌کردم
 • اگر قرار بود دوباره کارم رو شروع کنم، این نکات رو رعایت می‌کردم
 • اگر این اشتباهات رو نمی‌کردم، ورشکست نمی‌شدم
استفاده از جملات درست می‌تواند قلابی مناسب برای افزایش میزان دیده شدن در اینستاگرام باشد.
استفاده از جملات درست می‌تواند قلابی مناسب برای افزایش میزان دیده شدن در اینستاگرام باشد.

خدمات مای‌افکس‌زون

تیم مای‌افکس‌زون که به‌عنوان پیشگام در عرصه دراپ ‌شیپینگ در ایران فعالیت می‌کند، زیرنظر سینا سینری و مشاوران متخصص، کارگاه‌های انتقال تجربه و ورکشاپ‌های آموزشی سودمندی در این زمینه ارائه می‌کند تا راهنمای شما در تجارت الکترونیک و موضوعاتی همچون دراپ‌شیپینگ، شاپیفای، بلاک چین و مواردی از این قبیل باشد و بتوانید کسب‌وکار موفقی داشته باشید.

با شرکت در دوره آموزشی دراپ شیپینگ و تسلط بر استفاده از قلاب در اینستاگرام، شما می‌توانید تعامل بیشتر، فالوورهای وفادار و پتانسیل دستیابی به مخاطبان گسترده‌تر را به‌دست آورید. پست‌های خوب فقط منحصر به استفاده از تصاویر خیره‌کننده نیست، کلماتی که استفاده می‌کنید می‌توانند موفقیت محتوای شما را تضمین کنند یا با شکست مواجه شود. به‌خاطر داشته باشید که شما فقط سه ثانیه فرصت دارید تا توجه مخاطب را جلب و او را متقاعد کنید که بقیه پست شما را بخواند.

منبع +++

چرا قلاب در اینستاگرام اهمیت دارد؟

قلاب در اینستاگرام یک تاکتیک مؤثر در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است که مخاطبین و مشتریان را وادار به توقف و تعامل با شما می‌کند. به‌همین‌دلیل، آشنایی با روش‌های اجرای آن اهمیت بسیار زیادی دارد.

کجا می‌توان از قلاب در اینستاگرام استفاده کرد؟

قلاب اینستاگرام می‌تواند در کپشن یا در تصویر گرافیکی پست و یا ویدیو و ریلز استفاده شود.

اشتراک گذاری:
Picture of مای اف اکس زون
مای اف اکس زون
مسیر اصولی کسب درآمد دلاری آنلاین و ورود به دنیای تجارت الکترونیک و موضوعاتی چون دراپ‌شیپینگ، شاپیفای، بلاک‌چین و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *