چگونه از فیسبوک کسب درآمد کنیم؟

چگونه از فیسبوک کسب درآمد کنیم
فهـــرست موضوعــــــــات

فیسبوک یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی در جهان است. با بیش از 3 میلیارد کاربر فعال، این پلت‌فرم از رقبایی مانند اینستاگرام و تیک‌‌تاک پیشی گرفته است. فیسبوک به کاربران خود امکانات متنوعی برای ایجاد درآمد از طریق اینترنت می‌دهد. این امکانات شامل بازاریابی وابسته، تبلیغات مسنجر، فروش محصولات در بازار فیسبوک و سایر موارد مشابه است. شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپر باید بتوانید از قابلیت‌های فیسبوک در جهت کسب‌وکار دراپ شیپینگ خود استفاده کنید. اگر روند کار را نمی‌دانید و این سوال را مطرح می‌کنید که چگونه از فیسبوک کسب درآمد کنیم، نگران هیچ چیز نباشید! تیم myfxzone با تجربه چندین ساله‌ای که در بخش دراپ‌شیپینگ دارد، می‌تواند شما را راهنمایی کند. این تیم متخصص توسط سینا سینری، اولین ایرانی که با دراپ‌شیپینگ به درآمد دلاری رسید، مدیریت می‌شود.

آیا کسب درآمد از فیسبوک آسان است؟

کسب درآمد از فیسبوک ساده نیست و نیازمند تلاش و پشتکار فراوان است. شاید دانستن بهترین شیوه کسب درآمد آنلاین، برای شما به یک دغدغه تبدیل شده است و این سوال را برای خود مطرح می‌کنید که چگونه از فیسبوک کسب درآمد کنیم؟ برای دانستن این موضوع باید به قابلیت‌های جدید فیسبوک توجه کنید. پست‌های ارگانیک در فیسبوک، معمولاً میزان مشارکت کمی دارند و تبلیغات و محتوای حمایت‌شده هم با گذر زمان از کارایی خود افت می‌کنند. به‌همین دلیل، فیسبوک به‌طور مداوم راه‌های جدیدی را برای تشویق دراپ‌شیپرها و سازندگان محتوا به استفاده از پلت‌فرم خود ارائه می‌دهد. این راه‌ها می‌توانند برای کسانی که دارای فالورهای فیسبوک هستند، فرصت‌هایی برای افزایش درآمد و بالا بردن تعداد دنبال‌کنندگان بدهد. استفاده بهینه از این امکانات، نیازمند داشتن استراتژی مناسب است.

موثرترین راه برای درآمدزایی از فیسبوک چیست؟

در کنار سایر روش‌هایی که فیسبوک برای درآمدزایی ارائه می‌دهد، قطعا هیچ‌کدام از آن‌ها به جذابیت Facebook Marketplace نمی‌رسد. این یک پلت‌فرم سودآور برای دراپ شیپینگ است، اما به عوامل مختلفی مانند محصول و رقابت در آن جایگاه، کیفیت محصولات فروخته شده و مهارت‌های بازاریابی و خدمات مشتریان بستگی دارد. برای کسب درآمد از طریق dropshipping در Facebook Marketplace، داشتن یک مخاطب هدف مشخص، یک جایگاه کاملاً مشخص و یک پیشنهاد فروش منحصر‌به‌فرد مهم است. علاوه‌بر این‌ها شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپر باید درک درستی از الگوریتم فیسبوک و نحوه استفاده از آن داشته باشید.

Facebook Marketplace به عواملی مانند کیفیت محصولات فروخته شده، مهارت‌های بازاریابی، خدمات مشتریان و... بستگی دارد.
Facebook Marketplace به عواملی مانند کیفیت محصولات فروخته شده، مهارت‌های بازاریابی، خدمات مشتریان و… بستگی دارد.

یک دراپ‌شیپر چگونه می‌تواند در Facebook Marketplace موفق شود؟

به‌طور کلی یک دراپ‌شیپر برای موفقیت در Facebook Marketplace، باید بتواند یک محصول منحصر به‌فرد و با کیفیت بالا ارائه دهد و به‌طور موثر آن‌را برای مخاطبان هدف خود تبلیغ کند.

Facebook Marketplace چیست؟

Facebook Marketplace یک پلت‌فرم خریدوفروش محلی است که به شما اجازه می‌دهد اقلام مورد نظر خود را به دیگران بفروشید یا از آن‌ها خریداری کنید. این پلت‌فرم، امکانات بیش‌تر و رابط کاربری ساده‌ای دارد. Facebook Marketplace در حال گسترش و بهبود است و امکانات جدیدی را برای فروشندگان حرفه‌ای ارائه می‌دهد. اگر هنوز هم این سوال را مطرح می‌کنید که چگونه از فیسبوک کسب درآمد کنیم، بهتر است به قابلیت‌های موجود در این پلت‌فرم توجه کنید.

Facebook Marketplace یک پلت‌فرم خریدوفروش محلی است که به شما اجازه می‌دهد اقلام مورد نظر خود را به دیگران بفروشید یا از آن‌ها خریداری کنید.
Facebook Marketplace یک پلت‌فرم خریدوفروش محلی است که به شما اجازه می‌دهد اقلام مورد نظر خود را به دیگران بفروشید یا از آن‌ها خریداری کنید.

در Facebook Marketplace دراپ‌شیپینگ چگونه کار می‌کند؟

در جایگاه یک دراپ‌شیپر، شما مشتریان را به محصولات مورد نظرشان متصل می‌کنید. وقتی مشتری از شما خرید می‌کند، شما سفارش را به تامین‌کننده انتقال می‌دهید و فرد تامین‌کننده نیز محصول را برای مشتری ارسال می‌کند. این روش فروش به نام دراپ‌شیپینگ شناخته می‌شود. این marketplace یک پلت‌فرم است که مشتریان شما می‌توانند محصولات مورد نیازشان را در آن بیابند و خرید کنند. شما نیازی به داشتن وب‌سایت یا فروشگاه ندارید. اگر هم از قبل یک فروشگاه دارید، می‌توانید از Marketplace به‌عنوان یک راه دیگر برای افزایش فروش خود استفاده کنید.

بر اساس گزارش فیسبوک، بیش از 1 میلیارد کاربر در سراسر جهان از Marketplace در سه ماهه اول سال 2021 استفاده کرده‌اند. این یک فرصت بزرگ برای شماست. در این روش، شما باید محصولی را انتخاب کنید و آن‌را در Marketplace ثبت کنید. سپس سفارش‌ها را دریافت کنید و به تامین‌کنندگان خود اطلاع دهید. تعداد دراپ‌شیپرها در Marketplace هنوز کم هستند، پس می‌توانید از این مزیت استفاده کنید و با یک استراتژی درست، فروش خود را افزایش دهید.

قوانین مهم در راه‌اندازی مارکت‌پلیس فیسبوک چیست؟

برای لیست کردن محصولات در Marketplace، شما باید از قوانین زیر پیروی کنید.

  • شما باید دارای یک حساب کاربری فعال در فیسبوک باشید.
  • باید حداقل 18 سال سن داشته‌باشید.
  • توضیحات و تصاویر فهرست شما باید صحیح و واضح باشند. فهرست‌هایی که حاوی هرزنامه یا اطلاعات گمراه‌کننده باشند، ممنوع هستند.
  • شما نباید محصولاتی را بفروشید که ممنوع یا غیرقانونی باشند. مثلاً الکل و محصولات بزرگسالان.

چگونه از فیسبوک کسب درآمد کنیم و دراپ‌شیپینگ را شروع کنیم؟

گام اول برای کسب درآمد از فیسبوک و شروع دراپ‌شیپینگ، ایجاد یک حساب کاربری است. شما می‌توانید با یک حساب شخصی که دارید یا یک حساب جدید، این کار را انجام دهید. پس از ورود به حساب کاربری خود، زمان آن رسیده است که درباره محصول خود بیش‌تر بدانید و نحوه تبلیغ و ارائه آن‌را برنامه‌ریزی کنید. در این بخش به این می‌پردازیم که چگونه از فیسبوک کسب درآمد کنیم و چه مراحلی برای شروع آن لازم است.

گام اول برای کسب درآمد از فیسبوک و شروع دراپ‌شیپینگ، ایجاد یک حساب کاربری است.
گام اول برای کسب درآمد از فیسبوک و شروع دراپ‌شیپینگ، ایجاد یک حساب کاربری است.

برای کسب درآمد از فیسبوک، محصول و تامین‌کننده خود را انتخاب کنید

اگر می‌خواهید محصولاتی را بفروشید که هم سود خوبی داشته‌باشند و هم مشتریان زیادی را جذب کنند‌، باید با اصول اساسی دراپ‌شیپینگ در فیسبوک آشنا باشید. اما می‌دانید که دراپ‌شیپینگ کار سختی است که نیاز به تلاش و پشتکار دارد. بیش‌تر افراد این سوال را مطرح می‌کنند که چگونه از فیسبوک کسب درآمد کنیم؟

 برای پی بردن به این سوال، باید این موضوع را در نظر بگیرید که انتخاب محصول و پیدا کردن یک تامین‌کننده خوب، اولین گام برای شروع کسب درآمد از این پلت‌فرم است. طبق قوانین این پلت‌فرم، فیسبوک دوست ندارد که شما محصولات خود را از مکان‌های جغرافیایی دوردست برای مشتریانتان بفرستید و مشتریان را منتظر بگذارید.

فیس‌بوک می‌خواهد که شما سریع ارسال کنید، تحویل دهید و شماره ردیابی را حداکثر 3 روز پس از تاریخ فروش وارد کنید. پس بهتر است تامین‌کنندگانی را انتخاب کنید که نزدیک به اکثر مشتریان شما باشند و انبارهایی در آن کشورها داشته‌باشند. اما سوال اصلی این‌جاست که چگونه می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید؟ در این بخش قصد داریم به‌همین سوال مهم بپردازیم.

آمازون، علی‌بابا و علی‌اکسپرس از محبوب‌ترین و پرکاربردترین تأمین‌کنندگان دراپ‌شیپینگ در جهان هستند. آن‌ها تنوع عظیمی از محصولات، قیمت‌های رقابتی و دسترسی جهانی را ارائه می‌دهند. این شرکت‌های تامین‌کننده خدمات زیر را ارائه می‌دهند:

  • کیفیت و تنوع محصولات
  • حداقل زمان و هزینه حمل‌ونقل
  • خدمات مشتریان و پشتیبانی
  • گزینه‌های یکپارچه‌سازی و اتوماسیون
  • قیمت و هزینه‌های به‌صرفه

محصولات دراپ‌شیپینگ را در Facebook Marketplace لیست کنید

در این مرحله، دسته‌بندی مناسبی را برای محصول خود انتخاب کنید. این کمک می‌کند تا مخاطبین مورد نظرتان را جذب کنید و بهترین نتیجه را بگیرید. سعی کنید دسته‌بندی خود را تا حد ممکن مشخص کنید و از زیردسته‌های موجود استفاده کنید. برای مثال، اگر محصول شما یک کیف دستی است، بهتر است آن‌را در دسته‌بندی کیف و کوله پشتی و زیردسته کیف دستی زنانه قرار دهید. برای این‌که فهرست کردن محصولات را به درستی انجام دهید، به موارد زیر دقت کنید.

کسب درآمد از فیسبوک، با انتخاب عنوان جذاب

عنوان جذاب و مشخصی برای محصول خود بنویسید. این عنوان باید نشان دهد که محصول شما چه ویژگی‌هایی دارد و چرا مشتری باید آن‌را بخرد. این عنوان لزوماً همان عنوانی نیست که تامین‌کننده برای محصول خود انتخاب کرده است. شما می‌توانید از کلمات کلیدی، اعداد، سوالات و احساسات، برای ایجاد یک عنوان جذاب استفاده کنید. برای مثال، اگر محصول شما یک کیف دستی زنانه است، می‌توانید عنوانی مانند «کیف دستی زنانه چرمی با طرح گل، آیا دوست دارید با این کیف شیک و مقاوم به خرید بروید؟» بنویسید.

کسب درآمد از فیسبوک، با مشخص کردن گزینه حمل‌ونقل

گزینه حمل‌ونقل را به‌عنوان تنها گزینه تحویل برای محصول خود انتخاب کنید. این بدان معناست که شما محصول را مستقیماً از تامین‌کننده به مشتری ارسال می‌کنید و نیازی به انبارداری یا بسته‌بندی ندارید. این روش به شما اجازه می‌دهد تا هزینه‌های خود را کاهش دهید و سود بیش‌تری کسب کنید.

کسب درآمد از فیسبوک، با مشخص کردن قیمت

قیمت مناسبی برای محصول خود تعیین کنید. این قیمت باید شامل قیمت تامین‌کننده، هزینه‌های شما و یک حاشیه سود مناسب باشد. به‌عنوان مثال، اگر قیمت تامین‌کننده یک کیف دستی 10 دلار باشد، شما می‌توانید قیمت خود را 15 دلار تعیین کنید. در این‌صورت، شما 5 دلار سود خواهید داشت. البته باید در نظر داشته‌باشید که فیسبوک مارکت 15 درصد یا 0.40 دلار برای موارد 8 دلار یا کم‌تر از قیمت شما به‌عنوان کارمزد دریافت می‌کند. بنابراین باید این مقدار را نیز از سود خود کم کنید. این کارمزد شامل مالیات نیز می‌شود.

قیمت مشخص شده برای محصولات در فیسبوک باید شامل قیمت تامین‌کننده، هزینه‌های شما و یک حاشیه سود مناسب باشد.
قیمت مشخص شده برای محصولات در فیسبوک باید شامل قیمت تامین‌کننده، هزینه‌های شما و یک حاشیه سود مناسب باشد.

کسب درآمد از فیسبوک با تبلیغات Facebook Marketplace

اگر از یک حساب شخصی فیسبوک استفاده می‌کنید، می‌توانید از گزینه تقویت، برای افزایش دیده شدن لیست محصولات خود استفاده کنید. این گزینه باعث می‌شود که لیست‌های شما در صفحه اول نتایج جستجوی بازار فیسبوک قرار بگیرند و مشتریان بیش‌تری به آن توجه کنند.

اگر از یک حساب تجاری فیسبوک استفاده می‌کنید، می‌توانید از مدیریت تبلیغات برای ایجاد تبلیغات هدف‌مند محصولات خود استفاده کنید. این ابزار به شما امکان می‌دهد که بودجه، هدف، متن و تصویر تبلیغات خود را انتخاب کنید و اثربخشی آن‌ها را اندازه بگیرید.

ثبت سفارشات را مشاهده کنید

شما می‌توانید با قرار دادن فهرست خود در معرض دید مخاطبان هدف، به سرعت سفارشات را جذب کنید. یکی از مزایای بازار فیسبوک این است که شما می‌توانید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و به سؤالات آن‌ها پاسخ دهید. پس از تایید سفارش، باید محصول را از تامین‌کننده خود خریداری کنید.

در مرحله ارسال، آدرس مشتری را که از فیسبوک گرفته‌اید، جایگزین کنید. سپس تایید را انجام دهید و محصول را برای مشتری خود ارسال کنید. مهم است که شماره حساب خود را در فیسبوک به‌روز کنید تا پرداخت شما مشکلی نداشته باشد. توجه کنید که فیسبوک، پول شما را پس از تحویل کالا به حسابتان واریز می‌کند.

مزایای دراپ‌شیپینگ در فیسبوک

سادگی و سرعت

برای شروع دراپ‌شیپینگ در Facebook Marketplace، نیازی به دانش فنی یا سرمایه زیادی ندارید. شما با کمک فیسبوک می‌توانید به راحتی محصولات مورد علاقه خود را از تامین‌کنندگان معتبر انتخاب کنید و آن‌ها را در Marketplace لیست کنید. وجود چنین قابلیت‌هایی در فیسبوک به ما کمک می‌کند بدانیم که چگونه از فیسبوک کسب درآمد کنیم.

کسب درآمد از فیسبوک با تبلیغات هدفمند

Facebook Marketplace به‌طور خودکار با تبلیغات Facebook هماهنگ شده است. این یعنی می‌توانیم با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی Facebook، محصولات خود را به مخاطبانمان نشان دهیم. همچنین می‌توانیم از داده‌های Facebook برای بهبود استراتژی‌های بازاریابی خود استفاده کنیم.

در Facebook Marketplace می‌توانیم با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی Facebook، محصولات خود را به مخاطبانمان نشان دهیم.
در Facebook Marketplace می‌توانیم با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی Facebook، محصولات خود را به مخاطبانمان نشان دهیم.

امنیت تراکنش‌ها

Facebook Marketplace از سیستم‌های پرداخت امن استفاده می‌کند که تراکنش‌ها را هم برای فروشندگان و هم برای خریداران ایمن می‌کند. برای پیش‌برد کار، می‌توانیم از مزایایی مانند تأیید هویت و ردیابی سفارش بهره‌مند شویم.

کسب درآمد از فیسبوک با ایجاد دسترسی گسترده

Facebook Marketplace به ما اجازه می‌دهد تا محصولات خود را به میلیون‌ها کاربر فیسبوک نشان دهیم. این پلت‌فرم این قابلیت را در اختیارمان قرار داده است تا از الگوریتم Facebook برای رسیدن به مخاطبان خود استفاده کنیم و ترافیک رایگان را به صفحات خود جذب کنیم. از همه مهم‌تر، وجود دسترسی گسترده با مخاطبان به ما کمک می‌کند تا بدانیم چگونه از فیسبوک کسب درآمد کنیم و کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود را رشد دهیم.

مناسب مبتدیان است

دراپ‌شیپینگ با کمک قابلیت‌های فیسبوک، می‌تواند یک راه خوب برای کسانی باشد که تازه وارد این کسب‌وکار شده‌اند و می‌خواهند با هزینه کم و ریسک پایین شروع کنند. شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپر، می‌توانید با مشتریان خود به‌صورت مستقیم ارتباط برقرار کنید و خدمات مشتری را به راحتی انجام دهید.

معایب دراپ‌شیپینگ در فیسبوک

ارسال کند

با توجه به موقعیت مکانی و قابلیت اطمینان تامین‌کننده، زمان ارسال محصولات شما ممکن است بیش‌تر از آنچه مشتریانتان انتظار دارند باشد. این می‌تواند منجر به نارضایتی، شکایت و بازپرداخت مشتری شود.

خدمات مشتری

شما مسئول ارائه خدمات به مشتریان و پشتیبانی از محصولات خود هستید؛ حتی اگر خودتان آن‌ها را مدیریت نکنید، باید به سوالات پاسخ دهید، به اختلافات رسیدگی کنید و بازبازپرداخت‌ها را انجام دهید. این می تواند زمان‌بر باشد.

در فیسبوک شما مسئول ارائه خدمات به مشتریان و پشتیبانی از محصولات خود هستید.
در فیسبوک شما مسئول ارائه خدمات به مشتریان و پشتیبانی از محصولات خود هستید.

خدمات myfxzone در کسب درآمد از فیسبوک

myfxzone تیم متخصصی است که زیرنظر سینا سینری، اولین ایرانی که از طریق دراپ‌شیپینگ به درآمد دلاری رسید، مدیریت می‌شود. این تیم اطلاعات ، آموزش‌ها و دوره دراپ شیپینگ ارزشمندی را در مورد موضوعات مختلف مرتبط با تجارت الکترونیک، مانند web 3.0، NFT، blockchain، dropshipping و موارد دیگر ارائه می‌دهد. شاید این سوال را مطرح کنید که چگونه از فیسبوک کسب درآمد کنیم؟ برای درک این موضوع باید بدانید که فیسبوک یک پلت‌فرم آنلاین است که در آن می‌توانید اقلام مختلف را به مشتریانتان در سرتاسر دنیا بفروشید. بنابراین برای شروع کار ممکن است در تنظیم استراتژی خود نیاز به راهنمایی داشته‌باشید. تیم myfxzone تمام مشاوره‌های لازم را به شما ارائه می‌دهد.

فیسبوک پلت‌فرمی است که می‌توانید با آن به میلیون‌ها نفر دسترسی داشته‌باشید و کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود را در آن انجام دهید. فیسبوک به شما امکانات متنوعی برای کسب درآمد می‌دهد. شما می‌توانید از بازاریابی وابسته، تبلیغات مسنجر، فروش محصولات در بازار فیسبوک و سایر روش‌های موثر استفاده کنید. اگر شما یک دراپ‌شیپر هستید، فیسبوک می‌تواند بهترین دوست شما باشد.

 با کمک فیسبوک می‌توانید مشتریان جدیدی پیدا کنید، با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و اعتماد آن‌ها را جلب کنید. در نهایت، با کمک قابلیت‌های فیسبوک می‌توانید محصولات خود را به آن‌ها بفروشید. شما در جایگاه یک دراپ‌شیپر، ممکن است این سوال را ازخودتان بپرسید که چگونه از فیسبوک کسب درآمد کنیم؟ برای دانستن این سوال، باید این را در نظر بگیرید که فیسبوک یک راه‌حل کامل برای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ و کسب درآمد است.

منبع +++

چگونه از فیسبوک کسب درآمد کنیم؟

راه‌های زیادی برای کسب درآمد از طریق فیسبوک وجود دارد، ولی بهترین راه آن استفاده از Facebook Marketplace و فروش محصولات به‌صورت دراپ‌شیپینگ است.

آیا استفاده از فیسبوک، محدودیت‌هایی برای دراپ‌شیپینگ دارد؟

خیر. تا زمانی که دستورالعمل‌های فیسبوک را دنبال می‌کنید، هیچ محدودیتی برای کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ وجود ندارد.

کدام محصولات برای فروش در فیسبوک مناسب است؟

تمام محصولات پرتقاضایی که از قوانین فیسبوک پیروی می‌کنند، قابل عرضه در این پلت‌فرم است. شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپر، می‌توانید کیف، کفش، لوازم آرایشی بهداشتی، لوازم الکترونیکی و سایر موارد مشابه را بفروشید.

اشتراک گذاری:
Picture of پوریا صادقپور
پوریا صادقپور
پوریا صادقپور هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد MBA از دانشگاه Aydin استانبول در رشته استراتژی ایکامرس هستم. در طول ۵ سال گذشته، تمرکزم بر طراحی و اجرای استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ و همچنین اجرای کمپین‌های فروش در پلتفرم‌هایی نظیر فیسبوک (متا)، گوگل و تیک تاک برای شرکت‌های بین‌المللی بوده است. امیدوارم تجربیاتم در این زمینه بتواند بهبودی در دستیابی به اهداف شما فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *