آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک

آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک
فهـــرست موضوعــــــــات

اگر صاحب کسب‌وکار آنلاین هستید و می‌خواهید با تبلیغات در فضای اینترنت، تعداد مخاطبان و مشتریان خود را بالا ببرید، قطعاً تبلیغات فیسبوک یکی از بهترین گزینه‌ها است. اما برای این کار، شما به یک روش پرداخت مناسب نیاز دارید تا هزینه تبلیغات خود را به این شبکه بپردازید. اگر در ایران زندگی می‌کنید، انتخاب این روش پرداخت کمی پیچیده می‌شود. اگر نمی‌دانید که کدام روش پرداخت برایتان بهتر است و چه مراحلی را باید طی کنید، بهتر است از این روش استفاده کنید. خوشبختانه، تیم myfxzone راهنمایی‌ها و راه‌کارهای کاملی را به شما ارائه می‌دهد. این تیم زیرنظر مستقیم سینا سینری، اولین ایرانی که با دراپ شیپینگ به درآمد دلاری رسید، مدیریت می‌شود. در این مقاله، آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک را قدم‌به‌قدم توضیح می‌دهیم و روش‌های آن‌را یاد می‌گیریم.

آموزش پرداخت هزینه تبلیغات فیسبوک

برای پرداخت‌های تبلیغات خود در فیسبوک، نیاز دارید تا یک روش پرداخت را به حساب تبلیغاتی خود متصل کنید. شما می‌توانید از گزینه‌های مختلفی مانند American Express ،Discover ،Mastercard ،Visa، پی‌پال و حساب بانکی که فیسبوک پشتیبانی می‌کند، پرداختی‌های خود را انجام دهید. برای این‌که مباحث مربوط به آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک گام‌به‌گام انجام شود، بهتر است به مراحل زیر توجه کنید.

 • ابتدا به بخش صورت‌حساب مدیر تبلیغات بروید و روی گزینه تنظیمات پرداخت کلیک کنید.
 •  در قسمت روش‌های پرداخت، روی گزینه افزودن روش پرداخت کلیک کنید.
 • بعد از آن، مکان و ارز خود را مشخص کنید. در صورتی که این اطلاعات نیاز به تغییر داشته‌باشند، شما باید یک حساب تبلیغاتی جدید بسازید.
 •  روش پرداخت مورد نظر خود را از لیست موجود انتخاب کنید و روی گزینه Next کلیک کنید.
 •  فرم ویرایش اطلاعات صورت‌حساب را با دقت پر کنید یا اطلاعات موجود را بروزرسانی کنید و روی گزینه Next کلیک کنید.
 •  فرم تأیید به‌روزرسانی‌ها را مشاهده کنید و گزینه‌ای را که با نیازهای شما هم‌خوانی دارد، انتخاب کنید. شما می‌توانید تبلیغات خود را متوقف کنید یا ادامه دهید. پس از انتخاب گزینه مورد نظر، روی گزینه تأیید کلیک کنید.
 •  روی گزینه Done کلیک کنید تا عملیات را به پایان برسانید.
برای پرداخت‌های تبلیغات فیسبوک، شما می‌توانید از گزینه‌های مختلفی که فیسبوک پشتیبانی می‌کند، پرداختی‌های خود را انجام دهید.
برای پرداخت‌های تبلیغات فیسبوک، شما می‌توانید از گزینه‌های مختلفی که فیسبوک پشتیبانی می‌کند، پرداختی‌های خود را انجام دهید.

آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک برای کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ

در ادامه مباحث مربوط به آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک، قصد داریم مراحل انجام تنظیمات مربوط به پرداخت هزینه‌ها را قدم‌به‌قدم دنبال کنیم. شما نیز به عنوان یک دراپ‌شیپر می‌توانید از این مراحل استفاده کنید و هزینه‌ تبلیغات کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود را در فیسبوک پرداخت کنید.

 • انتخاب نماد چرخ‌دنده: از منوی عمودی سمت چپ، روی نماد چرخ‌دنده که نشانگر تنظیمات است، کلیک کنید.
 • انتخاب نماد کارت بانکی: در منوی جدید، روی نمادی که شبیه به کارت بانکی است و تنظیمات پرداخت Payment settings را نشان می‌دهد، کلیک کنید.
 • افزودن روش پرداخت: در بخش روش‌های پرداخت، روی دکمه‌ای که می‌گوید افزودن روش پرداخت Payment methods، کلیک کنید.
 • انتخاب کشور و واحد پول: در پنجره باز شده، کشور، واحد پول و منطقه زمانی خود را انتخاب کنید و روی بعدی کلیک کنید.
 • افزودن اطلاعات پرداخت: در پنجره افزودن اطلاعات پرداخت، روش پرداخت مورد نظر خود را از بین گزینه‌های کارت نقدی، اعتباری، پی‌پال، بانک‌داری آنلاین انتخاب کرده و روی بعدی کلیک کنید. اگر کارت نقدی یا اعتباری را انتخاب کردید، اطلاعات کارت خود را به‌طور دقیق وارد کنید. این اطلاعات، شامل نام، شماره، تاریخ انقضا و کد CVV می‌شود. در مطالب موجود در آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک، به درستی اطلاعات وارد شده تاکید می‌شود.
در پنجره افزودن اطلاعات پرداخت، روش پرداخت مورد نظر خود را از بین گزینه‌های مشخص شده انتخاب کرده و روی بعدی کلیک کنید.
در پنجره افزودن اطلاعات پرداخت، روش پرداخت مورد نظر خود را از بین گزینه‌های مشخص شده انتخاب کرده و روی بعدی کلیک کنید.
 • پرداخت از طریق پی‌پال: اگر پی‌پال را انتخاب کردید، در پنجره باز شده به حساب پی‌پال خود وارد شوید یا اگر هنوز حسابی ندارید، یکی بسازید.
 • پرداخت از طریق بانکداری آنلاین: اگر بانک‌داری آنلاین را انتخاب کردید، بانکی را که با آن کار می‌کنید از لیست بانک‌های موجود انتخاب کنید.
 • پرداخت از کوپن‌های فیسبوک: می‌توانید از کوپن‌های ویژه‌ای که فیسبوک به شما می‌دهد، برای پرداخت هزینه‌های تبلیغاتی استفاده کنید. اگر روش پرداخت مدنظر خود را انتخاب کردید، روی ذخیره کلیک کنید.
 • واریز اولیه: پس از وارد کردن و ذخیره اطلاعات پرداخت، فیسبوک از شما می‌خواهد بلافاصله مقداری پول را از روش پرداخت انتخابی خود به حساب داخلی‌تان منتقل کنید. شما می‌توانید در این مرحله حساب خود را شارژ کنید یا پنجره را ببندید و بعداً این کار را انجام دهید.
 • کنترل هزینه‌های تبلیغاتی: در صفحه تنظیمات پرداخت، می‌توانید هزینه‌های تبلیغاتی خود را کنترل کنید یا این‌که محدودیت مالی برای حساب خود تعیین کنید. برای این کار، در بخش حد اعتبار حساب، روی دکمه‌ای که شکل بیضی دارد کلیک کنید و تنظیم محدودیت را انتخاب کنید.
پس از وارد کردن و ذخیره اطلاعات پرداخت، لازم است تا حساب خود را شارژ کنید.
پس از وارد کردن و ذخیره اطلاعات پرداخت، لازم است تا حساب خود را شارژ کنید.

جزئیات مهم آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک در اتصال کارت بانکی

برای این‌که بتوانید مراحل پرداخت هزینه‌ها را در فیسبوک به درستی انجام دهید، باید به جزئیات تنظیمات نیز توجه کنید. موضوعات مالی باعث شده تا مطالب موجود در آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک، اهمیت پیدا کند. در این مرحله، نوع کارت بانکی شما اهمیتی ندارد. آنچه مهم است سیستم پرداختی است که از آن استفاده می‌کنید؛ مانند ویزا، مسترکارت، امریکن اکسپرس، دیسکاور و سایر موارد مشابه. علاوه‌بر این، باید مطمئن شوید ارزی که برای حساب تبلیغاتی خود انتخاب می‌کنید با ارزی که حساب کارت شما در آن باز شده است، هم‌خوانی داشته‌باشد. به‌عبارت دیگر، اگر یک کارت دلاری را به حساب خود متصل کنید، نمی‌توانید در Ads Manager یورو را به‌عنوان ارز انتخاب کنید.

اگر یک کارت دلاری را به حساب خود متصل کنید، نمی‌توانید در Ads Manager یورو را به‌عنوان ارز انتخاب کنید.
اگر یک کارت دلاری را به حساب خود متصل کنید، نمی‌توانید در Ads Manager یورو را به‌عنوان ارز انتخاب کنید.

محدودیت استفاده از کارت بانکی

گاهی اوقات شما نمی‌توانید از هر سیستم پرداختی که می‌خواهید استفاده کنید. ممکن است در هنگام راه‌اندازی حساب تبلیغاتی با محدودیت‌هایی بر اساس کشوری که انتخاب می‌کنید روبرو شوید. برای مثال، در ویتنام نمی‌توانید یک کارت امریکن اکسپرس را به حساب خود متصل کنید و در ایالات متحده، فقط می‌توانید از یک کارت JCB استفاده کنید؛ البته اگر ین ژاپن را به‌عنوان ارز خود انتخاب کرده باشید.

حداقل موجودی کارت

به این نکته توجه کنید که باید حداقل 1 دلار در کارت بانکی خود داشته‌باشید. زمانی که کارت خود را به حساب متصل می‌کنید، فیسبوک این مقدار را برای تأیید هویت شما از حسابتان کم می‌کند. این مبلغ بعداً به شما برگشت داده خواهد شد. اگر دیدید که 1 دلار از کارت شما کم شده است، ناراحت نشوید. این روش، عمل‌کرد سیستم تأیید است. در سلسله مطالب مربوط به آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک، تایید هویت اهمیت بسیاری دارد، زیرا تمام فعالیت‌های شما به آن وابسته است.

تغییر کارت

اگر نیاز داشتید، می‌توانید کارت متصل شده را با یک کارت دیگر عوض کنید. برای این کار، روی آیکون چرخ‌دنده کلیک کنید و به قسمت تنظیمات بروید و سپس تنظیمات پرداخت را انتخاب کنید.

اضافه کردن کارت

در این قسمت، می‌توانید یک کارت جدید را با استفاده از همان روش اولیه به حساب خود متصل کنید. اضافه کردن کارت جدید در مباحث مربوط به آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک اهمیت زیادی دارد، زیرا سهولت در پرداخت‌ها را برایتان فراهم می‌کند. پس از آن، دو کارت در حساب شما نشان داده می‌شود؛ کارتی که اول متصل کردید، وضعیت اصلی را خواهد داشت. اگر می‌خواهید کارت جدید را به‌عنوان اصلی قرار دهید، روی علامت مربوطه کلیک کنید و کارت قبلی را حذف کنید یا آن‌را غیرفعال کنید.

 اضافه کردن کارت جدید در مباحث مربوط به آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک اهمیت زیادی دارد.
اضافه کردن کارت جدید در مباحث مربوط به آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک اهمیت زیادی دارد.

در انتخاب ارز پرداختی باید به چه نکته‌ای توجه کنیم؟

باید این‌را بدانید که واحد پولی که در کارت بانکی شما استفاده می‌شود و واحدی که در Ads Manager انتخاب کرده‌اید، یکی باشند. اما اگر متوجه شدید که این‌طور نیست، چه کاری باید انجام دهید؟ شما می‌توانید به سادگی ارزتان را در حساب تبلیغاتی خود تغییر دهید. اما قبل از این کار، یک چیز مهم را به یاد داشته‌باشید.

وقتی که ارز خود را تغییر می‌دهید، حساب تبلیغاتی فعلی شما حذف می‌شود و یک حساب جدید جایگزین آن می‌شود. این بدان معناست که تبلیغات حساب قبلی، دیگر نمایش داده نمی‌شوند. پس قبل از انجام این تغییر، بهتر است که مزایا و معایب آن‌را با دقت مورد بررسی قرار دهید.

هزینه تبلیغات در فیسبوک برای دراپ‌شیپینگ چقدر است؟

فیسبوک یکی از پلت‌فرم‌های مناسب برای تبلیغات کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ است. این پلت‌فرم اجتماعی یکی از بزرگ‌ترین و پربازدیدترین شبکه‌های اجتماعی در جهان است که بیش از 7 میلیون تبلیغ‌کننده فعال دارد که از آن برای ارتباط با مخاطبان هدف خود و افزایش فروششان استفاده می‌کند.

شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپر، اگر از هزینه‌های تبلیغاتی در فیسبوک اطلاعات داشته‌باشید، می‌توانید نکات مهم در آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک را به درستی پیاده‌سازی کنید. در ادامه این بخش، عوامل تاثیرگذار در هزینه تبلیغات فیسبوک برای دراپ‌شیپرها را بررسی می‌کنیم.

انواع تبلیغات فیسبوک که برای دراپ‌شیپینگ مناسب است

زمانی می‌توان ادعا کرد که مطالب موجود در آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک به تمام جنبه‌ها پرداخته است که آموزش تبلیغ دراپ‌شیپینگ را در اولویت خود قرار داده باشد. دراپ‌شیپینگ مدلی از کسب‌وکار است که طرفداران زیادی دارد. در این روش، شما نیازی به انبار و ذخیره‌سازی محصولات ندارید.

فقط سفارشات را از مشتریان دریافت می‌کنید و از طریق یک تامین‌کننده شخص ثالث، سفارشات را به دست مشتریان می‌رسانید. تبلیغات فیسبوک به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود که هریک از آن‌ها هزینه‌های متفاوتی دارند. شما با توجه به نیاز کسب‌وکار خود، می‌توانید از انواع مختلف آن استفاده کنید. در ادامه با انواع تبلیغات فیسبوک که برای کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ نیز مناسب است، آشنا می‌شوید.

 • تبلیغات تصویری: تبلیغات تصویری، تبلیغات ساده‌ای هستند که یک تصویر واحد از محصول را به همراه یک عنوان جذاب و یک دکمه فراخوان نشان می‌دهند. تبلیغات تصویری به راحتی ایجاد می‌شوند و می‌توانند با تصاویری با کیفیت بالا، توجه بینندگان را به خود جلب کنند.
 • تبلیغات ویدیویی: این‌ها در اصل تبلیغاتی هستند که ویدیوی کوتاهی از محصول را نشان می‌دهند و معمولاً ویژگی‌ها، مزایا یا نظرات مشتریان را برجسته می‌کنند. تبلیغات ویدیویی جذاب‌تر هستند و می‌توانند نشان دهند که محصول چگونه کار می‌کند.
 • تبلیغات پویا: تبلیغات پویا به‌طور خودکار محصولات مرتبط را به افرادی که به آن‌ها علاقه دارند، نمایش می‌دهد. تبلیغات پویا شخصی‌سازی می‌شوند و می‌توانند باعث افزایش تبدیل‌ها شوند.
تبلیغات پویا به‌طور خودکار محصولات مرتبط را به افرادی که به آن‌ها علاقه دارند، نمایش می‌دهد.
تبلیغات پویا به‌طور خودکار محصولات مرتبط را به افرادی که به آن‌ها علاقه دارند، نمایش می‌دهد.
 • تبلیغات در استوری: این نوع تبلیغات، به تبلیغی اشاره دارد که در بخش استوری فیسبوک، اینستاگرام یا مسنجر ظاهر می‌شوند و می‌توانند توجه افرادی را که در حال مرور استوری‌ها هستند، به خود جلب کنند.
 • تبلیغات به‌صورت نمایش اسلاید: تبلیغات اسلایدی از مجموعه‌ای از تصاویر، متن و صدا تشکیل شده است و تجربه‌ای شبیه به ویدیو ایجاد می‌کنند.

خدمات myfxzone در آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک

یکی از خدماتی که تیم myfxzone ارائه می‌دهد، بخش آموزشی است که به کاربران آموزش می‌دهد چگونه با استفاده از فضای اینترنت و پلت‌فرم‌های موجود در آن به تبلیغات کسب‌و‌کار دراپ شیپینگ خود بپردازند. اگر می‌خواهید درباره آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک بیش‌تر بدانید، به محتواهای موجود در این وب‌سایت مراجعه کنید یا با کارشناسان این تیم تماس بگیرید. کارشناسان این مجموعه در همکاری مستقیم با مدیر مجموعه، سینا سینری هستند و به تمام سوالات شما در خصوص تجارت آنلاین و تبلیغات فیسبوک و سایر بخش‌های مشابه پاسخ می‌دهند.

بیش‌تر دراپ‌شیپرها به‌دنبال منابع معتبر در بخش آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک هستند. مطالب موجود در این آموزش به دراپ‌شیپرها یاد می‌دهد چگونه روش‌های پرداخت هزینه تبلیغات را در حساب خود فعال کنند. تبلیغات در فیسبوک یکی از روش‌های بازاریابی اینترنتی است که به صاحبان کسب‌وکارها کمک می‌کند تا بیش‌تر دیده شوند.

منبع ++++

آموزش پرداخت تبلیغات فیسبوک چه اهمیتی دارد؟

مطالب موجود در این آموزش به دراپ‌شیپرها کمک می‌کند تا به درستی حساب‌های فیسبوک خود را تنظیم کنند و هزینه تبلیغات را پرداخت کنند. با کمک این تنظیمات، می‌توانند پرداخت‌ها را به‌صورت خودکار انجام دهند.

تبلیغات فیسبوک به چند نوع تقسیم می‌شود؟

تبلیغات فیسبوک به انواع مختلفی مانند تصویری، ویدئویی، اسلایدی، پویا و سایر موارد مشابه تقسیم می‌شود که دراپ‌شیپرها با توجه به نیاز و بودجه خود، می‌توانند از انواع مختلف آن استفاده کنند.

هزینه تبلیغات در فیسبوک چقدر است؟

هزینه تبلیغات با توجه به نوع تبلیغی که انجام می‌‌دهید، مبالغ مختلفی به خود اختصاص می‌دهد.

اشتراک گذاری:
Picture of پوریا صادقپور
پوریا صادقپور
پوریا صادقپور هستم، دارای مدرک کارشناسی ارشد MBA از دانشگاه Aydin استانبول در رشته استراتژی ایکامرس هستم. در طول ۵ سال گذشته، تمرکزم بر طراحی و اجرای استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ و همچنین اجرای کمپین‌های فروش در پلتفرم‌هایی نظیر فیسبوک (متا)، گوگل و تیک تاک برای شرکت‌های بین‌المللی بوده است. امیدوارم تجربیاتم در این زمینه بتواند بهبودی در دستیابی به اهداف شما فراهم کند.

2 پاسخ

 1. سلام. ما که داخل ابذان هستیم باید چیکار کنیم برای تبلیغات فیس بوک؟؟ متاسفانه شرکت هایی ایرانی خدماتی برای پرداخت فیس بوک ندارن، حتی میگویند ویزا و مستر کارت هایی که ارائه میکنن متاسفانه امکان پرداخت تو فیس بوک رو نداره، همچنین برای پیپال هم هیچگونه تضمینی برای پرداخت موفق تو فیس بوک ندارن. لطفا راهکاری برای داخل ایران بگید.

  1. ممنون از ثبت سوال شما . خوشبختانه و با افتخار در ورکشاپ جامع دراپشیپینگ نحوه اجرای تبلیغات فیسبوک از داخل ایران آموزش داده شده و به تفصیل به چالش های این مسیر و راه حل های آن پرداخته شده . همچنین در کامیونیتی گرویتی که گروهی خصوصی برای اعضای این ورکشاپ هست هر موضوع که در زمان ضبط ویدیو ها وجود نداشته و طی زمان با آپدیت های فیسبوک به وجود آمده هم توضیح داده میشه و با بروز هر آپدیت این توضیحات در کامیونیتی هم بازتاب پیدا می کند. تبلیغات فیسبوک از داخل ایران که قبلا امری غیر ممکن بود با روش های تست شده در ورکشاپ دراپشیپینگ سینا سینری اکنون قابل اجراست و عزیزان زیادی موفق به انجام آن از داخل ایران شدند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *