آیا می‌دانید که از خانه خود می‌توانید کار اینترنتی انجام دهید و پول در بیاورید؟ این کار را می‌توانید با لپ‌تاپ، کامپیوتر یا تلفن همراه خود انجام دهید. برای شروع کسب‌وکار اینترنتی، به یک وب‌سایت فروشگاهی نیاز دارید تا محصولات و خدمات خود را عرضه کنید. بعد از ایجاد وب‌سایت، وقتی مشتریان از شما خرید می‌کنند، می‌توانید به سفارشات آن‌ها پاسخ دهید. اگر می‌خواهید کسب و کار اینترنتی در منزل را شروع کنید، بهتر است قبل از شروع، تحقیقات لازم را انجام دهید. تیم myfxzone زیرنظر مستقیم سینا سینری، اولین دراپ‌شیپر ایرانی، مدیریت می‌شود. این تیم، تمام راهنمایی‌های لازم را برای شروع یک بیزینس آنلاین به شما ارائه می‌دهد.

کسب‌وکار اینترنتی چیست؟

کسب‌وکار اینترنتی، یعنی کار کردن با کامپیوتر و اینترنت و پول درآوردن از طریق فروش چیزهایی که مردم به آن‌ها نیاز دارند. کسب و کار اینترنتی در منزل، می‌تواند خیلی جالب و متنوع باشد و این امکان برای شما وجود دارد تا از علاقه‌ها و استعدادهای خود درآمدزایی کنید.

کسب و کار اینترنتی در منزل چگونه انجام می‌شود؟

کسب‌وکارهای اینترنتی، بسیار متنوع هستند، مثلاً می‌توانید چیزهایی را که دوست دارید را لیست کنید و با ساخت یک فروشگاه آنلاین، آن‌ها را عرضه کنید. بهترین ایده برای شروع کسب‌وکار اینترنتی، دراپ شیپینگ است.

دراپ‌شیپینگ چیست؟

دراپ‌شیپینگ یعنی شما در جایگاه یک فروشنده هستید و قصد دارید تا کالایی را از طریق اینترنت بفروشید، اما آن کالا را در اختیار ندارید. در این روش، شما فقط سفارش مشتریان را به یک شرکت تامین‌کننده می‌دهید. این تامین‌کننده وظیفه دارد تا محصولات را با نام و برند شما برای مشتریان ارسال کند.

در این شغل، نقش یک واسطه را ایفا می‌کنید. در دراپ‌شیپینگ، دیگر نیازی نیست جایی را برای نگه‌داشتن محصولات آماده کنید یا نگران بسته‌بندی و ارسال آن‌ها باشید. شما در اصل از اختلاف قیمتی که می‌گیرید، سود کسب می‌کنید. شما با خیال راحت، می‌توانید دراپ‌شیپینگ را به‌عنوان کسب و کار اینترنتی در منزل انجام دهید.

دراپ‌شیپینگ، روشی عالی برای انجام کسب و کار اینترنتی در منزل است.
دراپ‌شیپینگ، روشی عالی برای انجام کسب و کار اینترنتی در منزل است.

مراحل شروع کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ

دراپ‌شیپینگ ممکن است در نگاه اول ساده به نظر برسد، ولی برای رسیدن به موفقیت، نیاز به انجام تحقیقات، برنامه‌ریزی و بازاریابی فراوان دارد. برای شروع یک کسب و کار اینترنتی در منزل، باید با مراحل راه‌اندازی بیزینس دراپ‌شیپینگ آشنا باشید.

 • مشخص کردن بازار هدف: شما باید محصولاتی را انتخاب کنید که پرتقاضا باشند و مشتریان حاضر باشند تا برای خرید آن، پول بپردازند. همچنین باید به آن بازار علاقه‌مند باشید و درباره آن دانش کافی داشته‌باشید.
 • رقبای خود را بشناسید: باید نقاط قوت و ضعف رقبای خود را بررسی کنید و ببینید که آن‌ها چه محصولاتی را ارائه می‌دهند، چگونه محصولات خود را تبلیغ می‌کنند و مشتریان درباره آن‌ها چه نظری دارند.
 • یک تامین‌کننده مناسب پیدا کنید: شما باید یک تامین‌کننده مطمئن و خوش‌قول را انتخاب کنید که بتواند محصولات با کیفیت بالا، ارسال سریع و خدمات خوب به شما و مشتریانتان ارائه دهد. در این راستا، می‌توانید از سایت‌هایی مانند AliExpress برای یافتن و ارتباط با تامین‌کنندگان دراپ‌شیپینگ استفاده کنید.
 • فروشگاه آنلاین بسازید: در این مرحله از راه‌‌اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل، باید یک وب‌سایت زیبا و حرفه‌ای بسازید که محصولات و برند شما را به خوبی نشان دهد. می‌توانید از سایت‌هایی مانند Shopify برای ساخت و مدیریت فروشگاه آنلاین خود استفاده کنید.
برای شروع یک کسب و کار اینترنتی در منزل، باید یک فروشگاه حرفه‌ای بسازید تا از طریق آن محصولات خود را معرفی کنید.
برای شروع یک کسب و کار اینترنتی در منزل، باید یک فروشگاه حرفه‌ای بسازید تا از طریق آن محصولات خود را معرفی کنید.
 • فروشگاه خود را تبلیغ کنید: شما باید بازدیدکنندگان وب‌سایت خود را افزایش دهید و آن‌ها را به خریدار تبدیل کنید. می‌توانید از قابلیت‌های داخلی وب‌سایت شاپیفای استفاده کنید یا از شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید و فروشگاه خود را تبلیغ کنید.
 • بهینه‌‌سازی فروشگاه: شما باید عمل‌کرد فروشگاه و رضایت مشتریان خود را پیگیری کنید. می‌توانید از ابزارهایی مانند Shopify Reports برای دنبال کردن و تحلیل داده‌های فروشگاه خود استفاده کنید. بر اساس ارزیابی که انجام می‌دهید، می‌توانید تغییرات موثری در فروشگاه، محصولات و تبلیغات خود اعمال کنید.

معیارهای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ چیست؟

دراپ‌شیپینگ این قابلیت را دارد تا به‌عنوان یک کسب و کار اینترنتی در منزل راه‌اندازی شود. با این‌حال، همه محصولات برای دراپ‌شیپینگ مناسب نیستند. شما باید عوامل مختلفی را قبل از انتخاب محصول برای فروش در نظر بگیرید. در ادامه با این عوامل آشنا می‌شوید.

 • تقاضا و رقابت: می‌خواهید محصولاتی را بفروشید که تقاضای بالا و رقابت کم دارند. می‌توانید از ابزارهایی مانند Google Trends، Keyword Planner و AliExpress برای تحقیق در مورد محبوبیت و سودآوری محصولات و جایگاه‌های مختلف استفاده کنید.
 • کیفیت و قابلیت اطمینان: شما قطعاً می‌خواهید محصولاتی را بفروشید که خوش‌ساخت هستند و نظرات مثبتی در مورد آن‌ها وجود دارد. AliExpress کمک می‌کند تا محصولات با کیفیت را پیدا کنید.
 • قیمت و حاشیه سود: دوست دارید با ایجاد کسب و کار اینترنتی در منزل، محصولاتی را بفروشید که حاشیه سود بالا و قیمت پایین دارند. به این ترتیب می‌توانید مشتریان بیش‌تری جذب کنید و هزینه‌هایی مانند بازاریابی، هزینه‌های پلت‌فرم و مالیات را پوشش دهید. شما می‌توانید از ابزارهایی مانند Shopify و Dropified برای محاسبه هزینه‌ها و سود محصولات استفاده کنید.
برای داشتن بهترین درآمد در کسب و کار اینترنتی در منزل لازم است تا محصولاتی را بفروشید که تقاضای بالا و رقابت کم دارند.
برای داشتن بهترین درآمد در کسب و کار اینترنتی در منزل لازم است تا محصولاتی را بفروشید که تقاضای بالا و رقابت کم دارند.
 • اندازه و وزن: قطعاً تمایل دارید محصولاتی را بفروشید که کوچک و سبک هستند. به این ترتیب می‌توانید در هزینه‌های حمل‌ونقل صرفه‌جویی کنید و دچار مشکلات گمرکی یا وارداتی نشوید. همچنین باید از محصولاتی که شکننده یا فاسد‌شدنی هستند، اجتناب کنید، زیرا ممکن است در حین حمل‌ونقل آسیب ببینند یا خراب شوند.
 • بی نظیر بودن و برندسازی: شما قطعاً عاشق این هستید که با ایجاد کسب و کار اینترنتی در منزل، برند خودتان را داشته‌باشید و محصولاتی را بفروشید که منحصربه‌فرد هستند و پتانسیل برندسازی قوی دارند. برای رسیدن به این هدف، باید از رقبا متمایز شوید و یک پایگاه مشتری وفادار بسازید.

در دراپ‌شیپینگ چه محصولاتی را می‌توان فروخت؟

اگر به کسب و کار اینترنتی در منزل علاقه دارید و می‌خواهید یک بیزینس بی‌دردسر را شروع کنید، مطمئناً دراپ‌شیپینگ بهترین گزینه محسوب می‌شود. این سبک از کسب‌وکار، فرصت‌های زیادی را در اختیارتان قرار می‌دهد تا انواع محصولات را بفروشید. در ادامه، با محبوب‌ترین محصولات دراپ‌شیپینگ آشنا می‌شوید.

پوشاک و کفش، برترین اقلام کسب و کار اینترنتی در منزل

این جایگاه بزرگ و پرتقاضایی است که تنوع زیادی دارد. در بخش پوشاک و کفش، می‌توانید تی‌شرت، شلوار جین، لباس، کفش، جوراب و موارد دیگر را بفروشید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد تا مدل‌های مختلفی را به لیست محصولات خود اضافه کنید.

زیبایی و مراقبت شخصی

این حوزه، بیش‌تر مختص به خانم‌هاست. خانم‌های علاقه‌مند به فروش لوازم زیبایی و آرایشی، می‌توانند این جایگاه را به‌عنوان کسب و کار اینترنتی در منزل انتخاب کنند. محصولات مراقبتی و زیبایی، یکی دیگر از بخش‌هایی است که مشتریان زیادی دارد. شما می‌توانید محصولات مربوط به مراقبت از پوست، مراقبت از مو، آرایشی، عطر و موارد دیگر را بفروشید. همچنین این اختیار را دارید تا روی محصولات ارگانیک، طبیعی یا سازگار با محیط زیست که تقاضای زیادی دارند، تمرکز کنید.

خانم‌های علاقه‌مند به فروش لوازم زیبایی و آرایشی، می‌توانند در این جایگاه درآمد بسیاری کسب کنند.
خانم‌های علاقه‌مند به فروش لوازم زیبایی و آرایشی، می‌توانند در این جایگاه درآمد بسیاری کسب کنند.

لوازم آشپزخانه، برترین اقلام کسب و کار اینترنتی در منزل

بسیاری از مردم به‌دنبال راه‌هایی برای ساده‌سازی و بهبود تجربه آشپزی و غذاخوری خود هستند. از این فرصت استفاده کنید و محصولاتی را بفروشید که آشپزی را آسان‌تر، سریع‌تر یا سرگرم‌کننده‌تر می‌کنند.

محصولات کودک، برترین اقلام کسب و کار اینترنتی در منزل

این نوع محصولات، همیشه جذابیت‌های خودشان را دارند. والدین همواره سعی می‌کنند بهترین پوشاک یا سرگرمی را برای کودکان دل‌بند خود خریداری کنند. این امکان برایتان وجود دارد تا محصولاتی را بفروشید که به والدین کمک می‌کند تا از نوزادان خود مراقبت کنند؛ مانند پوشاک، لباس، اسباب‌بازی، کالسکه و سایر موارد مشابه. شما همچنین می‌توانید با ایجاد کسب و کار اینترنتی در منزل، محصولاتی را بفروشید که زیبا، خنده‌دار یا مد روز هستند. برخی از زیرمجموعه‌های محبوب، عبارتند از: مانیتور کودک، پستانک و پیشبند نوزاد.

محصولات حیوانات خانگی، برترین اقلام کسب و کار اینترنتی در منزل

این جایگاهی است که مشتریان ثابت زیادی دارد. با توجه به این فرصت، می‌توانید محصولاتی را بفروشید که به صاحبان حیوانات خانگی کمک می‌کند تا از حیوانات خانگی خود مراقبت کنند، مانند غذا، اسباب‌بازی، تخت خواب و موارد دیگر.

محصولات حیوانات خانگی مشتریان ثابت زیادی دارد.
محصولات حیوانات خانگی مشتریان ثابت زیادی دارد.

بیشتر بخوانید: بهترین محصولات برای دراپ شیپینگ

درآمد کسب و کار اینترنتی در منزل چقدر است؟

معمولاً متوسط درآمد دراپ‌شیپینگ که از منزل مدیریت می‌شود، از 1000 تا 5000 دلار در ماه متغیر است. با این‌حال، این تضمینی نیست و برخی از دراپ‌شیپرها ممکن است بیش‌تر یا کم‌تر از این مقدار درآمد داشته‌باشند.

مزایا و معایب دراپ‌شیپینگ چیست؟

دراپ‌شیپینگ مزایا و معایبی دارد که باید در نظر گرفته شود. این سبک از کسب‌وکار، چالش‌ها و فرصت‌های زیادی دارد که باید آن‌ها را شناخت.

مزایای دراپ‌شیپینگ

 • هزینه راه‌اندازی کم: برای خرید محصولات و ایجاد کسب و کار اینترنتی در منزل، اجاره فضای خالی جهت ذخیره‌سازی یا پرداخت هزینه‌های حمل‌ونقل، نیازی به سرمایه‌گذاری هنگفت ندارید. می‌توانید فقط با یک وب‌سایت فروشگاهی شاپیفای، شروع به دراپ‌شیپینگ کنید.
 • ارزیابی آسان محصولات: می‌توانید با ارسال محصولات از طریق تامین‌کنندگان مختلف، به سرعت دریابید که چه محصولاتی محبوب و سودآور هستند.
 • انتخاب گسترده محصولات: شما می‌توانید محصولات متنوعی را با ارسال از تامین‌کنندگان مختلف به مشتریان خود ارائه دهید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد تا با افزودن تامین‌کنندگان یا دسته‌بندی‌های جدید به وب‌سایت خود، دامنه محصولات مورد نظرتان را به راحتی گسترش دهید.
 • موقعیت مکانی انعطاف‌پذیری دارد: تا زمانی که کامپیوتر و اینترنت داشته‌باشید، می‌توانید کسب‌وکار خود را از هر کجا انجام دهید. لازم نیست به یک مکان فیزیکی یا یک برنامه ثابت وابسته باشید.
برای خرید محصولات و ایجاد کسب و کار اینترنتی در منزل، اجاره فضای خالی جهت ذخیره‌سازی یا پرداخت هزینه‌های حمل‌ونقل، نیازی به سرمایه‌گذاری هنگفت ندارید.
برای خرید محصولات و ایجاد کسب و کار اینترنتی در منزل، اجاره فضای خالی جهت ذخیره‌سازی یا پرداخت هزینه‌های حمل‌ونقل، نیازی به سرمایه‌گذاری هنگفت ندارید.

معایب دراپ‌شیپینگ

 • حاشیه سود کم: شما باید با سایر دراپ‌شیپرها که ممکن است همان محصولات را با قیمت‌های پایین‌تر ارائه دهند، رقابت کنید. همچنین برای هر سفارش، باید هزینه‌ای به تامین‌کننده بپردازید که باعث کاهش حاشیه سود شما می‌شود. برای غلبه بر این مشکل، بهتر است برای ایجاد کسب و کار اینترنتی در منزل، محصولات مناسب و تامین‌کنندگان منصف پیدا کنید.
 • عدم کنترل: هیچ کنترلی بر کیفیت، در دسترس بودن یا زمان تحویل محصولاتی که می‌فروشید، ندارید. شما باید به تامین‌کننده خود اعتماد کنید تا سفارشات را به درستی و به موقع انجام دهید. اگر تامین‌کننده اشتباه کند یا ارسال را به تاخیر بیندازد، ممکن است مشتریانتان ناراضی شوند. برای جلوگیری از این مشکل، بهتر است با تامین‌کنندگانی همکاری کنید که خوش‌قول و قابل اعتماد باشند.
 • چالش‌های خدمات مشتریان: شما باید تمام مسائل مربوط به خدمات مشتریان مانند بازپرداخت، عودت، شکایات و سوالات را مدیریت کنید. همچنین باید با تامین‌کننده و مشتری خود ارتباط برقرار کنید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. داشتن روابط عمومی بالا و انتخاب تأمین‌کنندگان مناسب، باعث جلوگیری از این نوع مشکلات می‌شود.
از آنجا شما باید با سایر دراپ‌شیپرهای ارائه‌کننده محصولات رقابت کنید، لازم است تا حاشیه سود خود را کمتر کرده و محصولات را با قیمت‌های پایین‌تر ارائه دهید.
از آنجا شما باید با سایر دراپ‌شیپرهای ارائه‌کننده محصولات رقابت کنید، لازم است تا حاشیه سود خود را کمتر کرده و محصولات را با قیمت‌های پایین‌تر ارائه دهید.

خدمات myfxzone

myfxzone یک تیم فعال در حوزه‌ دراپ‌شیپینگ، E-Commerce و تکنولوژی است که خدمات آموزشی و پشتیبانی در این زمینه‌ها را ارائه می‌دهد. این تیم، توسط سینا سینری، اولین دراپ‌شیپر ایرانی، مدیریت می‌شود. myfxzone یک ورکشاپ دراپ شیپینگ جامع و کاربردی در زمینه‌ی دراپ‌شیپینگ و شاپیفای راه‌اندازی کرده است که شما می‌توانید از آن استفاده کنید و تمامی مهارت‌ها و اطلاعات لازم برای راه‌اندازی و مدیریت یک کسب و کار اینترنتی در منزل را یاد بگیرید.

کسب و کار اینترنتی در منزل، یک راه عالی برای کسب درآمد است. شما فقط به یک دستگاه هوشمند و یک وب‌سایت فروشگاهی شاپیفای نیاز دارید که محصولات و خدمات خود را در آن معرفی کنید. با ایجاد وب‌سایت و پاسخگویی به سفارشات مشتریان، می‌توانید یک بیزینس آنلاین موفق داشته‌باشید.

منبع ++

چگونه یک کسب و کار اینترنتی در منزل راه‌اندازی کنیم؟

دراپ‌شیپینگ، بهترین ایده برای شروع کسب و کار اینترنتی در منزل است. برای راه‌اندازی این بیزینس، شما باید چند مرحله اصلی مانند انتخاب یک بازار هدف، انتخاب یک تامین‌کننده، ایجاد وب‌سایت شاپیفای، بازاریابی محصولات، مدیریت سفارش‌ها و خدمات مشتریان را انجام دهید.

دراپ‌شیپینگ چقدر درآمد دارد؟

درآمد دراپ‌شیپینگ، بستگی به چندین عامل دارد؛ از جمله نوع محصول، قیمت، هزینه‌ها، بازاریابی، رقابت و مهارت‌های شخصی. برخی از دراپ‌شیپرها ممکن است فقط چند صد یا هزار دلار در ماه کسب کنند، در‌حالی که برخی دیگر ممکن است ده‌ها هزار یا حتی صدها هزار دلار در ماه درآمد داشته‌باشند.

چگونه تامین‌کننده‌های قابل اعتماد دراپ‌شیپینگ پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن تامین‌کننده‌های قابل اعتماد دراپ‌شیپینگ، شما می‌توانید از چندین روش استفاده کنید، از جمله جستجوی گوگل، تماس با تولیدکنندگان یا استفاده از قابلیت‌های داخلی شاپیفای و وب‌سایت‌هایی مانند علی بابا و علی اکسپرس.