سینا سینری، متولد 1371، کارشناس International Business از دانشگاه Staffordshire انگلیس – شعبه مالزی

سینا سینری پس از اتمام دانشگاه در مالزی، در شرکتE-Commerce مشغول به کار شد، اما پس از یک سال شغل خود را تغییر داد و در شرکت چینی فعال در حوزه ساخت‌وساز و تأمین مصالح ساختمانی فعالیت خود را آغاز نمود. در همان زمان بود که برای اولین بار با مفهوم بیزینس آشنا شد.

او در این زمینه اطلاعات بسیاری از رئیس خود کسب کرد و در این حین، متوجه شد به جایگاه شغلی کارمندی و فعالیت برای شخص دیگر علاقه‌مند نیست. معیارهای مورد علاقه او برای شغلی ایده‌آل، شرایط کاری آنلاین، بدون نیاز به حضور فیزیکی، بدون محدودیت مکان و زمان و… بود.

او تا دو سال با وجود مشکلات و شرایط سخت، کار خود را ادامه داد و در اواخر همکاری با شرکت چینی، تلاش کرد پایه‌های بیزینس خود را استوار کند. در نهایت بیزینس واردات و صادرات را انتخاب نمود و با واردات میوه از مالزی به ایران، فعالیت خود را به‌طور رسمی آغاز کرد.

او در زمان شروع این کار، سرمایه چندانی نداشت و مجبور شد برای آغاز فعالیتش و تأمین بودجه لازم، از نزدیکان و دوستانش کمک بگیرد و اولین محموله میوه را به ایران بفرستد.

پس از این شروع موفقیت‌آمیز، با شرکت چینی خداحافظی کرد و اولین شرکت شخصی خود را با محور صادرات و واردات میوه در ایران ثبت نمود. در چند سال اول، توانست شرکت خود را توسعه دهد و با برندهای مختلفی در ایران همکاری کند، اما همچنان کسب‌وکارش درگیر محدودیت‌های زمانی و مکانی بود. گذشته از این، به دلیل وجود تحریم‌های اقتصادی و افزایش چشم‌گیر قیمت دلار در ایران، متضرر شده بود.

در سال 2019 به‌طور اتفاقی در یکی از صفحات اینستاگرام با محصولی آشنا شد که برای فروش آنلاین مناسب به‌نظر می‌رسید. او با تحقیق و جستجوی بسیار، تولیدکننده اصلی آن را یافت و به‌دنبال راهی برای واردات این محصول به ایران بود.

سرانجام توانست برای اولین بار، گردنبند و دستبندهای خاص که روی نگین آن به 100 زبان زنده دنیا عبارت «دوستت دارم» نوشته شده بود را وارد ایران کند. او هیچ پیش‌بینی خاصی از سود و فروش این بیزینس نداشت و به‌طور اتفاقی این کسب‌وکار شکل گرفته بود.

سینا سینری در زمینه مارکتینگ و تبلیغات در اینستاگرام، خلاقانه عمل کرد و توانست محصولات وارداتی‌اش را به سراسر ایران معرفی کند؛ تا حدی که فروش ماهیانه برای این محصولات به حدود 7 تا 8 هزار دلار رسید.

این اتفاق، نقطه‌عطفی بود که باعث شد او متوجه علاقه و استعدادش به بیزینس شود. یک سال بعد و پس از مهاجرت از ایران و آشنایی با پلتفرم شاپیفای، فروش آنلاین بین‌الملل و دراپ شیپینگ، اولین وب‌سایت فروشگاهی خود را راه‌اندازی کرد و در آن محصولات دیجیتال را به سراسر دنیا ارائه نمود.

در ابتدای این مسیر، ایده و درک کاملی از این بیزینس نداشت و به‌دلیل داشتن ملیت ایرانی، با مشکلات بسیاری برای دریافت درگاه پرداخت و کارت بانکی معتبر روبه‌رو شد. از طرفی منتوری برای آموزش این کسب‌وکار به او وجود نداشت؛ آموزش‌های عمومی در بستر اینترنت کلی و گسترده بودند و تشخیص مسیر صحیح بسیار سخت و زمان‌بر به‌نظر می‌رسید. دوره‌های آموزشی منتورهای خارجی و حرفه‌ای نیز قیمت بالایی داشتند و همین موضوع باعث شد برای دریافت یک درگاه پرداخت، حدود 7 ماه زمان صرف کند.

او در طول این مسیر پر فراز و نشیب، با شکست‌های زیادی مواجه شد که در طول سال‌ها تبدیل به تجربیات ارزشمند شدند و زمینه آموزش جزئیات این بیزینس را فراهم کردند.

سینا سینری همواره این باور ذهنی را داشت که این مسیر به موفقیت منجر خواهد شد. او روزانه حدود 12 ساعت روی این بیزینس کار می‌کرد. اشتیاق به این سبک کاری و لذت‌های این بیزینس، باعث شد از همان روزهای اول ورود به این تجارت، مسیر خود را مستندسازی کند.

سینا سینری تجارت خود را با تمام چالش‌هایش ادامه داد تا اینکه بعد از گذشت 18 ماه، توانست به رکورد رؤیایی یک میلیون دلار فروش آنلاین دست یابد و در این راه، 2 تندیس عبور از رکوردهای فروش آنلاین از آکادمی Empire Builders امریکا دریافت کرد و چندین مقاله و مصاحبه از او منتشر شد.

به گفته او، یکی از لذت‌بخش‌ترین خاطرات در این بیزینس، روزی بود که رکورد بیشترین فروش تا مرز 95.000 دلار را از آنِ خود کرد. او همیشه طی این مسیر سعی داشت تجربیاتش را به‌صورت رایگان با مخاطبان خود به اشتراک بگذارد و همین موضوع باعث شد افراد زیادی با این کسب‌وکار آشنا شده و به موفقیت‌های نسبی دست یابند.

در سال‌های بعد با ثبت شرکت و اضافه کردن چند فروشگاه و وب‌سایت دیگر، بیزینس خود را گسترش داد و در کنار آن وارد سرمایه‌گذاری در بازار فارکس و بیزینس‌هایی در حوزه وب3 و NFT شد.

علاقه و تخصص اصلی او که در حوزه فروش، مارکتینگ و ایده‌پردازی تبلیغاتی بود، باعث شد شرکت مارکتینگ و خدماتی آنلاین هم تأسیس کند و با افراد و شرکت‌های بنام و معتبری مثل Garyvee و FashionTV همکاری داشته باشد.

طی این سال‌ها، با این‌که بیشتر فعالیت‌های بیزینسی او خارج از ایران بود، اما به واسطه آموزش‌های رایگان و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در صفحه اینستاگرامش، مخاطبان زیادی را به فروش آنلاین علاقه‌مند کرد.

در این حین، به دفعات از او درخواست شد در کنار نکات اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام، آموزش‌هایش را به‌طور جامع هم ارائه کند؛ اما به‌دلیل مشغله‌های زیاد و نداشتن تخصص در انتقال تجربیات، این اتفاق غیرممکن بود؛ تا اینکه ایده همکاری با تیم MYFXZONE مطرح شد.

تیم MYFXZONE متشکل از دوستان و دانش‌آموختگان سینا سینری است و به‌مدت یک سال است در حیطه‌های مرتبط فعالیت نموده و مسئولیت همکاری همه‌جانبه با ایشان را برای برگزاری جامع‌‌‌ترین و کامل‌‌ترین ورکشاپ E-Commerce و فروش آنلاین و دوره دراپ شیپینگ بر عهده دارد.

ما در تیم MYFXZONE توانستیم سینا سینری را متقاعد کنیم تا تجربیاتش را انتقال دهد و با این هدف، تصمیم گرفتیم برای اولین بار در ایران، کامل‌‌ترین ورکشاپ به زبان فارسی را با بیشترین جزئیات ممکن آماده کنیم.

 

 

مقالات سینا سینری