هزینه تبلیغات در تیک تاک: هزینه کنید و میلیونی دیده شوید!

هزینه تبلیغات در تیک تاک
فهـــرست موضوعــــــــات

در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که پلت‌فرم‌های اجتماعی و سرگرمی سریع‌تر منسوخ می‌شوند و چیزهای جدیدی جای آن‌ها را می‌گیرد. اما در این بین، TikTok از این قاعده مستثنی است. تیک تاک به‌عنوان پلتفرمی ظاهر شده است که سطح بالاتری از تعامل مخاطبان را از سوی همتایان خود ارائه می‌دهد. این برنامه محبوب با استفاده از قدرت سرگرمی مبتنی بر ویدیوهای خود، توانسته از رکورد یک میلیارد دانلود در سراسر جهان عبور کند.

بسیاری از کسب‌وکارهای دراپ شیپینگ از تیک تاک برای تبلیغات خدمات خود استفاده می‌کنند. به‌همین خاطر مقدار هزینه تبلیغات در تیک تاک برای آن‌ها اهمیت دارد. تیم myfxzone زیر نظر مستقیم سینا سینری، اولین دراپ‌شیپر ایرانی که به درآمد دلاری رسید، مدیریت می‌شود. این مجموعه با تمام استراتژی‌های تبلیغاتی در تیک تاک آشنایی دارد و می‌تواند اطلاعات ارزشمندی را به دراپ‌شیپرها منتقل کند.

هزینه تبلیغات در تیک تاک چقدر است؟

هزینه تبلیغات در تیک تاک برای بسیاری از دراپ‌شیپرها اهمیت دارد، زیرا این پلت‌فرم به مکان مناسبی برای تبلیغات هدف‌مند آن‌ها تبدیل شده است. هزینه تبلیغات در این برنامه محبوب، به عوامل مختلفی از جمله اندازه و نوع تبلیغی که قرار است اجرا شود، بستگی دارد. در سطح پایین، تبلیغ‌کنندگان کوچک‌تر ممکن است بتوانند با حداقل چندصد دلار شروع به تبلیغ کنند. در مقابل، شرکت‌های بزرگ‌تر ممکن است چندین هزار یا حتی میلیون‌ها دلار برای کمپین‌هایی با دامنه وسیع‌تر بپردازند.

هزینه تبلیغات در تیک تاک را چگونه می‌توان پرداخت کرد؟

تیک تاک یک پلت‌فرم اجتماعی است که امکان ساخت و انتشار ویدیوهای کوتاه را برای کاربران خود فراهم می‌کند. این برنامه، سرویس‌های تبلیغاتی را برای مشاغل دراپ شیپینگ که قصد دارند به جمعیت هدف خود دسترسی پیدا کنند، ارائه می‌دهد. برای پرداخت هزینه‌های تبلیغاتی در TikTok، سه روش زیر در نظر گرفته شده است.

در هزینه تبلیغات در تیک تاک با پرداخت دستی

شما باید مبلغ مورد نظر را قبل از شروع کمپین تبلیغاتی به حساب بانکی مشخص شده توسط تیک تاک واریز کنید. پس از واریز، یک فاکتور پیش‌پرداخت برای شما واریز می‌شود. برای شروع کمپین تبلیغاتی، باید از این مطمئن باشید که پول کافی برای ادامه کمپین در اختیار دارید.

در هزینه تبلیغات در تیک تاک با پرداخت خودکار

هر ماه، وقتی که تراکنش‌های تبلیغاتی شما به مبلغ یا تاریخی که TikTok برای شما تعیین کرده است برسند، هزینه تبلیغات شما به‌صورت خودکار از حسابتان کسر می‌شود. این کار ممکن است باعث شود که دیگر تاخیری در پرداخت هزینه تبلیغات در تیک تاک رخ ندهد.

در پرداخت هزینه تبلیغات به صورت خودکار، هر ماه، هزینه تبلیغات تیک تاک شما به‌صورت خودکار از حسابتان کسر می‌شود.
در پرداخت هزینه تبلیغات به صورت خودکار، هر ماه، هزینه تبلیغات تیک تاک شما به‌صورت خودکار از حسابتان کسر می‌شود.

در هزینه تبلیغات در تیک تاک با صورت‌حساب ماهانه

با تنظیم صورت‌حساب ماهانه، شما می‌توانید به راحتی هزینه تبلیغات در تیک تاک را پرداخت کنید. این گزینه برای مشاغل دراپ‌شیپینگ بسیار مناسب است. اگر کسب‌وکار شما مطابق با شرایط تیک تاک باشد، این پلت‌فرم به شما یک صورت‌حساب ماهانه ارائه می‌دهد. شما باید صورت‌حساب خود را حداکثر ۳۰ روز بعد از تاریخ آن پرداخت کنید، مگر این‌که با ما توافق دیگری داشته‌باشید.

آیا هزینه تبلیغات در تیک تاک برای دراپ‌شیپینگ مقرون به‌صرفه است؟

اگر به‌دنبال راهی ارزان و موثر برای تبلیغ محصولات دراپ‌شیپینگ خود هستید، ممکن است بخواهید از تیک تاک استفاده کنید. تیک تاک یک پلت‌فرم ویدیویی محبوب است که می‌تواند فرصت‌های زیادی را برای مشاغل دراپ‌شیپینگ فراهم کند. با توجه به مزایایی که این پلت‌فرم دارد، هزینه تبلیغات در تیک تاک را بری بسیاری از دراپ‌شیپرها مقرون به‌صرفه کرده است.

 معیار محاسبه هزینه تبلیغات در تیک تاک چیست؟

انواع مختلفی از تبلیغات تیک تاک وجود دارد که می‌توانید از طریق سیستم این پلت‌فرم خریداری کنید. قیمت یک کمپین تبلیغاتی موفق Tiktok، به حوزه کاری، هدف از تبلیغ و نوع پیشنهادی که می‌کنید، بستگی دارد. اگر یک دراپ‌شیپر هستید و هزینه تبلیغات در تیک تاک برایتان اهمیت دارد، بهتر است به ادامه متن توجه کنید.

  • Cpm: این هزینه در ازای هر 1000 بازدید از تبلیغ شما دریافت می‌شود. میانگین CPM تبلیغات در تیک تاک 10 دلار است.
  • CPC: این هزینه برای هر کلیک از تبلیغ شما است. میانگین CPC این نوع از تبلیغات، 1 دلار است.
  • حداقل هزینه: این حداقل مبلغی است که برای صرف یک کمپین باید هزینه کنید. تیک تاک شما را ملزم می‌کند که حداقل 500 دلار برای یک کمپین هزینه کنید.
  • ایجاد ویدیوی تبلیغاتی: این مبلغ شامل تمام هزینه‌های ساخت یک فیلم برای تبلیغ شما است. برای کاهش هزینه‌های خود، می‌توانید از ابزارهای رایگان موجود در تیک تاک برای ساخت ویدئو استفاده کنید یا از یک سازنده ویدیو حرفه‌ای برای انجام این کار کمک بگیرید.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه تبلیغات در تیک تاک چیست؟

سه عامل اساسی وجود دارد که بر هزینه تبلیغات در تیک تاک تاثیر می‌گذارند. کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ باید به این موضوع توجه داشته‌باشند و مطابق با نیاز خود استراتژی تبلیغاتی مناسبی را پیاده‌سازی کنند.

دراپ‌شیپینگ باید به عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در تیک تاک  توجه داشته‌باشند و مطابق با نیاز خود استراتژی تبلیغاتی مناسبی را پیاده‌سازی کنند.
دراپ‌شیپینگ باید به عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در تیک تاک توجه داشته‌باشند و مطابق با نیاز خود استراتژی تبلیغاتی مناسبی را پیاده‌سازی کنند.

نوع و اندازه کمپین موثر بر میزان هزینه تبلیغات در تیک تاک

تیک تاک انواع مختلفی از فرمت‌های تبلیغاتی را پیشنهاد می‌دهد که با نیازها و اهداف شما متناسب هستند. می‌توانید از تبلیغات ویدیویی درون فید، چالش‌های هشتگ مارک، جلوه‌های برند و تبلیغات با نمای بالا استفاده کنید. هر یک از این فرمت‌ها دارای مدل‌های قیمت‌گذاری و هزینه‌ای مختلف هستند.

تعداد مخاطبان و جایگاه هدف موثر بر هزینه تبلیغات در تیک تاک

تیک تاک به شما این امکان را می‌دهد تا مخاطبان خود را بر اساس ویژگی‌های جمعیت‌شناسی، علایق و رفتارها انتخاب کنید. هزینه هر نمایش CPM یا هزینه هر کلیک CPC تبلیغات شما، بستگی به تقاضا و رقابت برای بازار هدفتان دارد.

مدت زمان تبلیغات موثر بر هزینه تبلیغات در تیک تاک

پلت‌فرم تیک تاک بر اساس تعداد نمایش‌ها یا کلیک‌هایی که تبلیغات شما دریافت می‌کند، از شما هزینه‌ می‌گیرد. پس از آن‌که مدت زمان کمپین خود را تعیین کردید، هزینه کلی آن‌را می‌توانید محاسبه کنید. همچنین باید توجه داشته‌باشید که زمان کمپین شما نیز می‌تواند بر هزینه آن تأثیر بگذارد، زیرا در برخی از دوره‌ها ممکن است تقاضا و رقابت برای مخاطبان هدف شما متفاوت باشد.

راه‌کارهای مناسب برای کاهش هزینه‌های تبلیغاتی در تیک تاک چیست؟

روش‌های زیادی برای کاهش هزینه‌های تبلیغاتی در تیک تاک وجود دارد که هر کسب‌وکاری می‌تواند با توجه به نیازها و استراتژی‌های خود از آن‌ها استفاده کند. در ادامه با این روش‌ها آشنا می‌شوید.

خلاقیت و محتوای تبلیغاتی خود را بهینه کنید

تیک تاک پلت‌فرمی است که خلاقیت، اصالت و تعامل را تشویق می‌کند. بنابراین، باید تبلیغاتی بسازید که با سبک و لحن این پلت‌فرم هماهنگ باشد و با مخاطبان هدف شما ارتباط برقرار کند. علاوه‌بر این، باید نسخه‌های مختلف تبلیغات خود را آزمایش کنید و ببینید کدام یک عمل‌کرد بهتری دارند و بر اساس آن بودجه خود را تنظیم کنید.

از ابزارهای بهینه‌سازی هوشمند در تیک تاک استفاده کنید

تیک تاک ابزارهایی را برای کمک به شما در بهینه‌سازی عمل‌کرد و هزینه کمپینتان فراهم می‌کند، مثل بهینه‌سازی خلاقانه خودکار، بهینه‌سازی تبدیل و بهینه‌سازی قیمت پیشنهادی. این ابزارها می‌توانند به شما کمک کنند که تبدیل‌های بیش‌تری ایجاد کنید، هزینه هر اقدام CPA خود را کاهش دهید و بازده هزینه تبلیغات ROAS خود را افزایش دهید.

 ابزارهای بهینه ساز به شما کمک می‌کنند که تبدیل‌های بیش‌تری ایجاد کنید و هزینه هر اقدام CPA خود را کاهش دهید.
ابزارهای بهینه ساز به شما کمک می‌کنند که تبدیل‌های بیش‌تری ایجاد کنید و هزینه هر اقدام CPA خود را کاهش دهید.

انواع تبلیغات در تیک تاک

تیک تاک 7 فرمت تبلیغاتی متفاوت را برای استفاده کسب‌وکارهای مختلف از جمله دراپ‌شیپینگ در نظر گرفته است که هر کدام از آن‌ها هزینه‌های مختلفی دارند. در ادامه با هریک از آن‌ها آشنا می‌شوید.

1. TikTok In-feed ads

این نوع تبلیغات، شامل ویدیوهایی است که در فید خبری بومی نمایش داده می‌شوند و کاربران حین مرور صفحه برای شما، آن‌ها را مشاهده می‌کنند. این ویدیوها با فید TikTok هماهنگ شده‌اند. این امر موجب می‌شود که کاربران تبلیغات مورد علاقه خود را مشاهده کنند. هزینه این تبلیغات 10 دلار به ازای هر نمایش است.

2.TikTok Brand Takeover ads

این نوع تبلیغات هنگامی که کاربران برنامه TikTok را باز می‌کنند، صفحه نمایش را برای چند ثانیه در اختیار خود می‌گیرند و سپس به یک تبلیغ ویدیویی In-feed تبدیل می‌شوند. آن‌ها همچنین در صفحه، برای شما، به‌عنوان تصاویر ثابت، ویدیوها یا گیف‌ها ظاهر می‌شوند.

تبلیغات TikTok Brand Takeover به‌طور مؤثر آگاهی انبوه را در مورد برند ایجاد می‌کند و باعث فروش می‌شود. این نوع تبلیغات در مقابل مخاطبان مناسب نشان داده می‌شود. شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپینگ می‌توانید لوگوهای سفارشی خود را ایجاد کرده و اضافه کنید تا در ذهن مخاطبان خود باقی بمانید و بینندگان برند، شما را به خاطر بسپارند.

3. TikTok Top View ads

با تبلیغات Top View، برند خود را به‌همه نشان دهید. این تبلیغات جذاب و موثر، نام تجاری شما را در ذهن مخاطبان حک می‌کنند. اما نگران نباشید، این تبلیغات برای کاربرانتان مزاحمتی ایجاد نمی‌کنند. فقط اولین پست In-feed را برای چند لحظه تبدیل به یک ویدیوی تمام صفحه می‌کنند که با صدا و بدون نیاز به کلیک پخش می‌شوند. این تبلیغات، تجربه‌ کاربر را بهبود می‌بخشند و باعث می‌شوند مخاطبان با برند شما ارتباط برقرار کنند. هزینه‌ این تبلیغات بر اساس تعداد بازدیدها و مدت زمان پخش محاسبه می‌شود.

4. TikTok Branded Hashtag ads

تبلیغات هشتگ برند، یکی از روش‌های موثر در TikTok است. این نوع تبلیغات، شامل تشویق کردن کاربران به ضبط ویدیوهایی است که محصولات را به نمایش می‌گذارند. مثلاً با رقصیدن یا انجام فعالیتی مرتبط با محصول و ارسال آن‌ها با یک هشتگ مشخص است. این تبلیغات در بخش بالای صفحه نمایش داده می‌شود. وقتی کاربران بر روی هشتگ‌ها کلیک می‌کنند، به صفحات فرود در TikTok و مجموعه‌ای از ویدیوهای دیگر که در چالش هشتگ شرکت کرده‌اند، هدایت می‌شوند. چالش‌های هشتگ تیک تاک باعث افزایش تعامل و آگاهی از برند شما می‌شوند. هزینه تبلیغات در تیک تاک ممکن است بسته به اهداف کمپین، مخاطبان هدف و عناصر خلاق متفاوت باشد.

تبلیغات هشتک، شامل تشویق کردن کاربران به ضبط ویدیوهایی است که محصولات را به نمایش می‌گذارند.
تبلیغات هشتک، شامل تشویق کردن کاربران به ضبط ویدیوهایی است که محصولات را به نمایش می‌گذارند.

5. TikTok Branded Effects ads

تبلیغات جلوه‌های برند TikTok به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که تبلیغاتی را با فیلتر سفارشی خود طراحی کنند. این نوع تبلیغات می‌تواند تا 10 روز در هر زمان از روز ادامه داشته‌باشد و یک راه عالی برای افزایش تعامل کاربر است.

6. TikTok Collection ads

با تبلیغات مجموعه TikTok، کاربران می‌توانند از تجربه‌ای منحصر به‌فرد برای مشاهده محصولات در دستگاه‌های تلفن همراه خود بهره‌مند شوند. این تبلیغات با استفاده از‌حالت تمام صفحه، محصولات را به‌صورت جذاب و واقع‌گرایانه نمایش می‌دهد. هزینه این نوع تبلیغات به عوامل مختلفی مانند هدف کمپین، استراتژی، مخاطبان هدف، خلاقیت تبلیغات و رقابت بستگی دارد.

7. TikTok Spark ads

تبلیغات TikTok Spark یک راهکار تبلیغاتی بومی است که به تبلیغ‌کنندگان این امکان را می‌دهد که محتوای ارگانیک خود را گسترش دهند و از اصالت به‌عنوان یک مزیت رقابتی بهره ببرند. این راه‌کار تبلیغاتی با توجه به تعاملات کاربران با ویدیوهای ارگانیک طراحی شده است و قابلیت‌هایی مانند اظهار نظر، پسندیدن و اشتراک‌گذاری را برای آن‌ها فراهم می‌کند. تبلیغات TikTok Spark به دراپ‌شیپرها این فرصت را می‌دهد که با جامعه خود ارتباطات صمیمی برقرار کنند و رشد چشم‌گیری را در کسب‌وکار خود ببینند.

بهترین محصولات برای تبلیغ در تیک تاک کدامند؟

تیک تاک یک پلت‌فرم اجتماعی محبوب است که به کاربران اجازه می‌دهد ویدیوهای کوتاه‌مدت ایجاد و به اشتراک بگذارند. با توجه به هزینه تبلیغات در تیک تاک، بهتر است تا دراپ‌شیپرها به سراغ محصولات پرتقاضا برای فروش بروند. این برنامه مخاطبان زیاد و متنوعی دارد. بنابراین، بهترین محصولات برای تبلیغ در تیک تاک، آن‌هایی هستند که مورد علاقه مخاطبان تیک تاک قرار داشته‌باشد. در ادامه با چند نمونه از محصولاتی آشنا می‌شوید که برای تبلیغات در تیک تاک مناسب است.

کاربران تیک تاک از تماشای آموزش‌ها، بررسی‌ها و چالش‌های مرتبط با زیبایی لذت می‌برند.
کاربران تیک تاک از تماشای آموزش‌ها، بررسی‌ها و چالش‌های مرتبط با زیبایی لذت می‌برند.
  • محصولات زیبایی: کاربران تیک تاک دوست دارند محصولات مختلف آرایشی، مراقبت از پوست و مراقبت از مو را آزمایش کنند. آن‌ها همچنین از تماشای آموزش‌ها، بررسی‌ها و چالش‌های مرتبط با زیبایی لذت می‌برند. شما اگر یک دراپ‌شیپر فعال در حوزه محصولات آرایشی بهداشتی هستید، بهتر است از محتوای جذاب و تاثیر‌گذار برای معرفی محصولات خود استفاده کنید.
  • پوشاک و مد: تیک تاک مکانی عالی برای نمایش سبک‌ها، لباس‌ها و سلایق مختلف است. کاربران اغلب هشتگ‌های معروف در حوزه لباس و مد را دنبال می‌کنند. اگر شما هم صاحب یک کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ هستید و می‌خواهید معروف شوید، بهتر است از تبلیغاتی استفاده کنید که باعث ایجاد تعامل بین شما و مخاطبان شود. مطمئناً برای شما که یک دراپ‌شیپر تازه‌کار هستید، هزینه تبلیغات در تیک تاک بسیار اهمیت پیدا می‌کند.
  • بازی و سرگرمی: کاربران تیک تاک همیشه به‌دنبال راه‌های جدید و هیجان‌انگیز برای تفریح و سرگرمی هستند. محصولات بازی و سرگرمی بیش‌تر مورد توجه نسل جوان قرار می‌گیرد و اگر شما می‌خواهید کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود را راه‌اندازی کنید، بهتر است به این نوع محصولات پرتقاضا نیز فکر کنید.
اگر می‌خواهید کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود را راه‌اندازی کنید، به محصولات بازی و سرگرمی اهمیت بیشتری دهید.
اگر می‌خواهید کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود را راه‌اندازی کنید، به محصولات بازی و سرگرمی اهمیت بیشتری دهید.

خدمات myfxzone در هزینه تبلیغات در تیک تاک

myfxzone وب‌سایتی است که کارگاه‌های آموزشی و راهنمایی در زمینه‌های web 3.0، NFT، blockchain، dropshipping و تجارت الکترونیک ارائه می‌دهد. myfxzone زیر نظر سینا سینری مدیریت می‌شود. سینا سینری اولین دراپ‌شیپر ایرانی است که با کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود به درآمد میلیون دلاری رسید. این تیم باتجربه، مشاوره‌های ارزشمندی را در زمینه سرمایه‌گذاری آنلاین و دراپ‌شیپینگ ارائه می‌دهند.

با توجه به تغییرات سریع در عرصه پلت‌فرم‌های اجتماعی و سرگرمی، بسیاری از آن‌ها هر روز بر قابلیت‌های خود اضافه می‌کنند. پلت‌فرم تیک تاک نیز مورد استقبال زیادی قرار گرفته است و گزینه‌های بیش‌تری را به کاربران خود ارائه می‌دهد. این پلت‌فرم محبوب، مورد توجه بسیاری از کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ قرار گرفته است. این کسب‌وکارها از تیک تاک برای تبلیغات محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند. هزینه تبلیغات در تیک تاک بسیار متفاوت است و به پارامترهای زیادی بستگی دارد.

منبع +++

هزینه تبلیغات در تیک تاک چقدر است؟

میانگین هزینه تبلیغات Tik Tok، به عوامل مختلفی مانند هدف کمپین، قالب تبلیغات، گزینه‌های هدف‌گذاری و استراتژی شما بستگی دارد. با این‌حال، این هزینه‌ها ممکن است بسته به عرضه و تقاضا، کیفیت و مرتبط بودن تبلیغات شما و رقابت با سایر تبلیغ‌کنندگان متفاوت باشد.

حداقل بودجه برای تبلیغات تیک تاک چقدر است؟

حداقل بودجه برای تبلیغات، 500 دلار برای هر کمپین و 50 دلار برای هر گروه تبلیغ است. این بدان معناست که برای راه‌اندازی یک کمپین در تیک تاک، باید حداقل 500 دلار هزینه کنید و باید حداقل 50 دلار به هر گروه تبلیغاتی در کمپین خود اختصاص دهید.

چگونه می‌توانم هزینه تبلیغات در تیک را کاهش دهم؟

برای کاهش هزینه‌ها و استفاده بهینه از بودجه تبلیغاتی خود، بهتر است از بودجه روزانه به جای بودجه مادام‌العمر استفاده کنید و یک سقف هزینه برای تبلیغات خود در نظر بگیرید. از همه مهم‌تر این‌که، با افراد باتجربه مشورت کنید تا برای شما بهترین و مناسب‌ترین استراتژی تبلیغاتی را تنظیم کنند.

اشتراک گذاری:
Picture of مای اف اکس زون
مای اف اکس زون
مسیر اصولی کسب درآمد دلاری آنلاین و ورود به دنیای تجارت الکترونیک و موضوعاتی چون دراپ‌شیپینگ، شاپیفای، بلاک‌چین و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *