راهنمای راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی به زبان ساده

راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی
فهـــرست موضوعــــــــات

در دنیای امروز، تجارت الکترونیک به یک جزء حیاتی در روزمرگی ما تبدیل شده است. فروشگاه‌های آنلاین این امکان را به ما می‌دهند که بدون ترک خانه، کالاهای مورد نظرمان را تهیه کنیم؛ به‌ویژه در زمینه تهیه لوازم خانگی مانند ظروف و وسایل آشپزخانه، وجود یک بازار آنلاین مخصوص می‌تواند به نفع خریداران و فروشندگان تمام شود. اگر به راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی فکر می‌کنید که در آن مردم بتوانند به جستجو و خریدوفروش لوازم آشپزخانه باکیفیت بپردازند، اکنون در مسیر درستی قرار گرفته‌اید. مجموعه myfxzone دوره دراپ‌ شیپینگ را ارائه می‌دهد. این مجموعه زیرنظر مستقیم سینا سینری، اولین دراپ‌ شیپر ایرانی مدیریت می‌شود. در این دوره آموزشی، کارشناسان myfxzone مرحله به مرحله با شما خواهند بود تا چگونگی ساخت یک فروشگاه شاپیفای را به شما آموزش دهند.

چرا راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی مهم است؟

به‌عنوان یک دراپ‌ شیپر می‌توانید با راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی، فروش خود را بدون محدودیت‌های زمانی و مکانی انجام دهید. معمولاً مردم برای خرید لوازم خانگی به فروشگاه‌های بزرگ در شهرهای خود می‌روند که این امر باعث می‌شود فروش در یک فروشگاه بزرگ در یک کلان‌شهر با یک فروشگاه در شهر کوچک‌تر متفاوت باشد.

پس چگونه می‌توان به فروشگاه‌های کوچک‌تر این فرصت را داد تا فروش بیش‌تری داشته‌باشند و خود را به مردم معرفی کنند؟ در جایگاه یک دراپ‌ شیپر می‌توانید به راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی فکر کنید. با داشتن یک فروشگاه آنلاین، دیگر مهم نیست که فروشگاه شما در کدام شهر یا منطقه قرار دارد، مشتریان می‌توانند تنها با دسترسی به اینترنت، به‌راحتی از شما خریداری کنند.

 با راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی، می‌توانید فروش خود را بدون محدودیت‌های زمانی و مکانی انجام دهید.
با راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی، می‌توانید فروش خود را بدون محدودیت‌های زمانی و مکانی انجام دهید.

پیش‌نیازهای راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی چیست؟

راه‌اندازی فروشگاه آنلاین لوازم خانگی می‌تواند فرصتی عالی برای دستیابی به بازار گسترده‌تر و ارائه خدمات به مشتریان در سراسر دنیا باشد. پیش‌نیازهای اولیه، شامل نیچ مارکتینگ و تحقیق بازار، تعیین مخاطبان هدف، انتخاب محصولات با کیفیت و متنوع و طراحی وب‌سایتی کاربرپسند است. همچنین، باید برنامه‌ریزی برای ارسال محصولات، تعیین استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال و تأمین مالی کسب‌ وکار را در نظر گرفت. با پیاده‌سازی این مراحل، می‌توانید راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی خود را به‌درستی انجام دهید و به موفقیت دست یابید.

نیچ مارکتینگ

نیچ مارکتینگ، که به آن بازاریابی تخصصی نیز می‌گویند، استراتژی‌ای است که در آن روی یک بخش خاص و مشخص از بازار تمرکز می‌شود. به‌عنوان مثال، در حوزه لوازم خانگی به‌جای پیشنهاد تمامی لوازم موجود در بازار، شما ممکن است تصمیم بگیرید تنها روی فروش یخچال فریزر تمرکز کنید. این رویکرد می‌تواند مزایای متعددی برای کسب‌وکار دراپ‌ شیپینگ شما داشته‌باشد.

نیچ مارکتینگ، استراتژی‌ای است که در آن روی یک بخش خاص و مشخص از بازار تمرکز می‌شود.
نیچ مارکتینگ، استراتژی‌ای است که در آن روی یک بخش خاص و مشخص از بازار تمرکز می‌شود.

در ادامه با مزایای نیچ مارکتینگ برای کسب‌وکار خود آشنا می‌شوید.

 • تمایز در بازار: با تخصص در یک دسته‌بندی محصول، می‌توانید به‌عنوان یک فروشگاه متخصص شناخته شوید که این امر می‌تواند به ایجاد یک برند قوی و متمایز به شما کمک کند.
 • شهرت و اعتبار: با تمرکز بر یک دسته خاص، می‌توانید به‌سرعت به‌عنوان مرجعی در آن حوزه شناخته شوید. این ترفند کمک می‌کند تا در جایگاه یک دراپ‌شیپر، بتوانید مشتریان بیش‌تری را به سمت فروشگاه آنلاین خود جذب کنید.
 • مدیریت آسان‌تر موجودی: اگر در بخش لوازم خانگی محصولات کم‌تری را برای فروش آنلاین انتخاب کنید، مدیریت موجودی و تهیه محصولات را می‌توانید ساده‌تر و کارآمدتر انجام دهید.
 • بازاریابی موثرتر: اگر مخاطبان هدف خود را به‌خوبی بشناسید، می‌توانید استراتژی‌های بازاریابی خود را دقیق‌تر و موثرتر طراحی کنید.
 • تخصص و دانش عمیق‌تر: با تمرکز بر یک نیچ خاص در حوزه لوازم خانگی، می‌توانید دانش عمیق‌تری در مورد آن محصول کسب کنید، که این امر به ارائه خدمات و مشاوره‌های بهتر به مشتریان منجر می‌شود.
با تمرکز بر یک نیچ خاص در حوزه لوازم خانگی، می‌توانید به ارائه بهتر خدمات و مشاوره به مشتریان بپردازید.
با تمرکز بر یک نیچ خاص در حوزه لوازم خانگی، می‌توانید به ارائه بهتر خدمات و مشاوره به مشتریان بپردازید.

تعیین مخاطبان هدف

تعیین مخاطبان هدف، یکی از مهم‌ترین مراحل در شروع هر کسب‌وکار آنلاین، از جمله راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی است. این فرآیند به شما کمک می‌کند تا راهبردهای بازاریابی خود را بهینه‌سازی کنید و منابع مالی خود را به شکلی هوشمندانه‌تر هزینه کنید، که همه این‌ها به افزایش فروش و موفقیت کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ شما منجر می‌شود. در نهایت با تعیین مخاطبان هدف خود به اهداف زیر می‌رسید.

 • شناخت دقیق‌تری از نیازها و خواسته‌های مشتریان احتمالی خود پیدا کنید.
 • استراتژی‌های بازاریابی خود را متناسب با این نیازها و خواسته‌ها تنظیم کنید.
 • محتوای تبلیغاتی خود را طوری طراحی کنید که با مخاطبان هدفتان ارتباط برقرار کند.
 • بودجه تبلیغاتی خود را به شکل مؤثرتری هزینه کنید، چرا که با شناخت مخاطبان هدف، می‌توانید تبلیغات خود را در جایی قرار دهید که بیش‌ترین تأثیر را داشته‌باشد.
 • نرخ تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان واقعی را افزایش دهید.

انتخاب محصولات با کیفیت و متنوع

شاید همیشه انتخاب یک محصول تک، جواب‌گوی درخواست مشتریان نباشد. به‌همین جهت انتخاب محصولات متنوع و باکیفیت، هم نیاز مشتریان را پاسخ می‌دهد و هم کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ شما را حرفه‌ای‌تر نشان می‌دهد. همچنین انتخاب محصولات باکیفیت و متنوع، می‌تواند تاثیر بسزایی در موفقیت فروشگاه آنلاین لوازم خانگی شما داشته‌باشد.

انتخاب محصولات متنوع و باکیفیت، هم نیاز مشتریان را پاسخ می‌دهد و هم کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ شما را حرفه‌ای‌تر نشان می‌دهد.
انتخاب محصولات متنوع و باکیفیت، هم نیاز مشتریان را پاسخ می‌دهد و هم کسب‌وکار دراپ‌ شیپینگ شما را حرفه‌ای‌تر نشان می‌دهد.

این موارد به شما کمک می‌کنند تا به اهداف زیر دست پیدا کنید.

 • جلب اعتماد مشتریان: محصولات با کیفیت نشان‌دهنده تعهد شما به مشتریان است.
 • تمایز از رقبا: با ارائه محصولات متنوع و باکیفیت، می‌توانید در بازار رقابتی حرفه‌ای و کاربلد به‌نظر برسید.
 • وفاداری مشتریان
 • وفاداری مشتریان: مشتریانی که تجربه خوبی با محصولات شما دارند، احتمال بیش‌تری دارد که دوباره از سایت شما خرید کنند.
 • بازاریابی دهان به دهان: مشتریان راضی معمولاً در مورد تجربیات خوب خود با دیگران صحبت می‌کنند.
انتخاب محصولات باکیفیت باعث افزایش میزان فروش می‌شود؛ زیرا مشتریان راضی معمولاً در مورد تجربیات خوب خود با دیگران صحبت می‌کنند.
انتخاب محصولات باکیفیت باعث افزایش میزان فروش می‌شود؛ زیرا مشتریان راضی معمولاً در مورد تجربیات خوب خود با دیگران صحبت می‌کنند.

کدام لوازم خانگی پر طرفدار است؟

لوازم خانگی پرطرفدار، شامل تلویزیون و سیستم‌های صوتی، یخچال و فریزر، ماشین‌ لباسشویی، ماشین ظرفشویی، دستگاه‌های غذاساز، اجاق‌های مایکروویو و سیستم‌های تهویه مطبوع هستند. راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی در این زمینه می‌تواند ایده خوبی باشد، به‌ویژه اگر با برنامه‌ریزی دقیق و تحقیقات بازار انجام شود.

طراحی وب‌سایتی کاربرپسند

اگر یک دراپ‌ شیپر هستید و می‌خواهید استارت یک بیزینس آنلاین را بزنید، وب‌سایت فروشگاهی شاپیفای، بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شود. طراحی سایت با شاپیفای، یک روش عالی برای ورود به دنیای تجارت الکترونیک است. شاپیفای، با ارائه یک پلت‌فرم کاربرپسند و انعطاف‌پذیر، به شما این امکان را می‌دهد که فروشگاه لوازم خانگی خود را بدون نیاز به دانش فنی پیچیده راه‌اندازی کنید. از قالب‌های زیبا و حرفه‌ای گرفته تا ابزارهای مدیریت فروش و بازاریابی، شاپیفای همه چیز را برای موفقیت شما فراهم کرده است. با شاپیفای، تنها چند کلیک تا راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی جذاب فاصله دارید. در ادامه با مراحل ایجاد یک وب‌سایت فروشگاهی لوازم خانگی آشنا می‌شوید.

شاپیفای، با ارائه یک پلت‌فرم کاربرپسند و انعطاف‌پذیر، به شما این امکان را می‌دهد که فروشگاه لوازم خانگی خود را بدون نیاز به دانش فنی پیچیده راه‌اندازی کنید.
شاپیفای، با ارائه یک پلت‌فرم کاربرپسند و انعطاف‌پذیر، به شما این امکان را می‌دهد که فروشگاه لوازم خانگی خود را بدون نیاز به دانش فنی پیچیده راه‌اندازی کنید.

ساخت اکانت شاپیفای

برای ساخت یک اکانت شاپیفای، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

 • به وب‌سایت شاپیفای بروید و روی دکمه‌ی شروع کلیک کنید.
 • اطلاعات لازم مانند آدرس ایمیل، نام فروشگاه و رمز عبور خود را وارد کنید.
 • به سوالاتی که درباره‌ نوع کسب‌وکار و درآمد تخمینی شما پرسیده می‌شود، پاسخ دهید.
 • آدرس فروشگاه و جزئیات دیگر را تکمیل کنید.
 • پس از تکمیل این مراحل، به داشبورد شاپیفای هدایت می‌شوید که می‌توانید محصولات، تنظیمات و طراحی فروشگاه خود را مدیریت کنید.

انتخاب قالب سایت

قالب‌های شاپیفای می‌توانند برای فروشگاه آنلاین لوازم خانگی مناسب باشند. شاپیفای یک پلت‌فرم ای‌کامرس مبتنی بر ابر است که امکان ساخت فروشگاه آنلاین را بدون نیاز به کدنویسی فراهم می‌کند و دارای قالب‌ها و طرح‌های آماده‌ای است که می‌توانند برای کسب‌وکارهای کوچک و تازه‌کار مناسب باشند. همچنین، قالب‌های متنوعی برای انتخاب وجود دارد که می‌توانند با برند و طراحی مخصوص به فروشگاه شما سازگار شوند. این قالب‌ها معمولاً ساده و مدرن هستند و امکان شخصی‌سازی آن‌ها نیز وجود دارد.

در شاپیفای قالب‌های متنوعی برای انتخاب وجود دارد که می‌توانند با برند و طراحی مخصوص به فروشگاه شما سازگار شوند.
در شاپیفای قالب‌های متنوعی برای انتخاب وجود دارد که می‌توانند با برند و طراحی مخصوص به فروشگاه شما سازگار شوند.

برای انتخاب قالب‌های شاپیفای مناسب برای وب‌سایت فروشگاهی لوازم خانگی خود، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

 • ورود به بخشOnline Store : ابتدا وارد پنل مدیریت شاپیفای خود شوید و به بخش فروشگاه آنلاین بروید.
 • انتخاب قالب: در این بخش، می‌توانید با کلیک روی گزینه Explore Free Themes به قالب‌های رایگان دسترسی پیدا کنید. همچنین می‌توانید برای قالب‌های پولی، هزینه پرداخت کنید.
 • تنظیم قالب: پس از انتخاب قالب مورد نظر، برای نهایی کردن آن، در بخش Action، گزینه Publish را انتخاب کنید.

قرار دادن محصولات در فروشگاه

برای قرار دادن محصولات در وب‌سایت فروشگاهی شاپیفای خود، مراحل زیر را دنبال کنید.

 • به پنل مدیریت شاپیفای خود وارد شوید.
 • از منوی سمت چپ، روی گزینه محصولات کلیک کنید.
 • در صفحه باز شده، دکمه سبز رنگ افزودن محصول را بزنید.

در فرم افزودن محصول، اطلاعات مربوط به محصول خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر می‌شود.

 • عنوان: نام محصول خود را به‌طور واضح و مختصر وارد کنید.
 • شرح: توضیحات کاملی از محصول خود ارائه دهید. این توضیحات باید شامل ویژگی‌ها، مزایا، کاربردها و سایر اطلاعات مربوط به محصول باشد.
 • قیمت: قیمت محصول خود را با هر واحد پول که می‌خواهید، وارد کنید.
 • نوع محصول: نوع محصول خود را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید.
 • مجموعه: اگر می‌خواهید محصول خود را در دسته‌بندی خاصی قرار دهید، مجموعه مورد نظر را انتخاب کنید.
 • تصاویر: تصاویر باکیفیتی از محصولات خود بارگذاری کنید.
 • موجودی: تعداد موجودی محصولات خود را وارد کنید.
 • وزن و ابعاد: وزن و ابعاد محصول مورد نظرتان را وارد کنید.

گزینه‌های حمل‌ونقل

 گزینه‌های حمل‌ونقل مناسبی را برای ارسال محصولات انتخاب کنید.

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی بهتر است از گزینه‌های پرداخت متنوع استفاده کنید تا مشتریانتان بدون هیچ مشکلی هزینه خرید خود را پرداخت کنند.
برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی بهتر است از گزینه‌های پرداخت متنوع استفاده کنید تا مشتریانتان بدون هیچ مشکلی هزینه خرید خود را پرداخت کنند.

گزینه‌های پرداخت

بهتر است از گزینه‌های پرداخت متنوع استفاده کنید تا مشتریانتان بدون هیچ مشکلی هزینه خرید خود را پرداخت کنند. در شاپیفای، شما می‌توانید از بین درگاه‌های پرداخت مختلف، درگاه مورد نظر خود را انتخاب و تنظیم کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

 • به پنل مدیریت شاپیفای خود بروید.
 • از منوی سمت چپ، تنظیمات را انتخاب کنید.
 • در بخش پرداخت‌ها، روی ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت کلیک کنید.
 • درگاه مورد نظر خود را از لیست ارائه‌دهندگان انتخاب کنید.
 • اطلاعات مربوط به حساب خود را وارد کنید.
 • تنظیمات مربوط به درگاه، مانند فعال یا غیرفعال کردن، محدودیت تراکنش و سایر موارد مشابه را انجام دهید.
 • در نهایت، روی ذخیره کلیک کنید.

خوشبختانه شاپیفای از درگاه‌های پرداخت مختلفی در سراسر جهان پشتیبانی می‌کند. برخی از درگاه‌های پرداخت ممکن است نیاز به نصب افزونه یا برنامه جانبی داشته‌باشند. قبل از انتخاب درگاه پرداخت، به شرایط و ضوابط و همچنین کارمزد آن دقت کنید.

پردازش، ارسال و پیگیری سفارشات در شاپیفای

پردازش، ارسال و پیگیری سفارشات در شاپیفای از طریق داشبورد کاربری انجام می‌شود. شما می‌توانید از ابزارهای داخلی شاپیفای برای مدیریت سفارش‌ها استفاده کنید. همچنین، شاپیفای یک سیستم مدیریت سفارشات داخلی دارد که به شما کمک می‌کند تا سفارشات مشتریان را ردیابی و مدیریت کنید. برای پیگیری سفارشات، به داشبورد شاپیفای خود مراجعه کنید و مطمئن شوید که سفارشات در زمان مقرر بسته‌بندی و ارسال شده‌اند. البته با توجه به ابعاد لوازم خانگی، باید تدارکات مناسبی از طرف تامین‌کننده در نظر گرفته شود.

انتخاب تأمین‌کنند‌گان دراپ‌شیپینگ

امکان انتخاب تأمین‌کنند‌گان دراپ‌ شیپینگ برای فروشگاه‌های آنلاین لوازم خانگی وجود دارد. دراپ‌ شیپینگ یک مدل کسب‌وکار است که در آن فروشنده بدون نیاز به نگه‌داری موجودی، محصولات را مستقیماً از تأمین‌کننده به مشتری ارسال می‌کند. این روش برای کاهش هزینه‌های انبارداری و نگه‌داری موجودی مناسب است. سایت‌هایی مثل علی بابا و علی اکسپرس می‌توانند در یافتن تأمین‌کنند‌گان دراپ‌ شیپینگ به شما کمک کنند. اگر می‌خواهید برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی یک تامین‌کننده مناسب پیدا کنید، این وب‌سایت‌ها را فراموش نکنید.

درآمد حاصل از فروش اینترنتی لوازم خانگی به نوع محصولات، بازار هدف، استراتژی‌های بازاریابی و فروش و... وابسته است.
درآمد حاصل از فروش اینترنتی لوازم خانگی به نوع محصولات، بازار هدف، استراتژی‌های بازاریابی و فروش و… وابسته است.

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی چقدر است؟

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی به روش دراپ‌ شیپینگ، سرمایه‌گذاری اولیه نسبتاً کمی نیاز دارید. از آن‌جا که در دراپ‌ شیپینگ نیازی به انبارداری یا پرداخت حقوق به کارمندان نیست، هزینه‌های اولیه عمدتاً شامل راه‌اندازی وب‌سایت و هزینه‌های بازاریابی می‌شود. این هزینه‌ها می‌توانند بسته به اندازه و دامنه فروشگاه شما متفاوت باشند.

میزان درآمد فروش اینترنتی لوازم خانگی چقدر است؟

درآمد حاصل از فروش اینترنتی لوازم خانگی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع محصولات، بازار هدف، استراتژی‌های بازاریابی و فروش و همچنین، تجربه کاربری وب‌سایت. برای مثال، یک فروشگاه اینترنتی که تجربه کاربری خوبی ارائه می‌دهد و محصولات متنوعی دارد، می‌تواند درآمد بیش‌تری نسبت به یک فروشگاه با تجربه کاربری ضعیف داشته‌باشد.

همچنین، با توجه به رشد روزافزون خرید آنلاین، فروشگاه‌های اینترنتی لوازم خانگی فرصت‌های بیش‌تری برای افزایش درآمد دارند. به‌عنوان مثال، حدود ۶۰ درصد از خریداران پیش از خرید لوازم خانگی، محصولات مورد نظر خود را به‌صورت آنلاین بررسی می‌کنند، که این امر نشان‌دهنده اهمیت حضور آنلاین و ارائه اطلاعات دقیق و جامع درباره این محصولات است.

درآمد حاصل از فروش اینترنتی لوازم خانگی به نوع محصولات، بازار هدف، استراتژی‌های بازاریابی و فروش و... وابسته است.
درآمد حاصل از فروش اینترنتی لوازم خانگی به نوع محصولات، بازار هدف، استراتژی‌های بازاریابی و فروش و… وابسته است.

خدمات myfxzone

myfxzone یک تیم پویا در زمینه‌های وب ۳، آن آف تی، بلاک‌چین، آموزش دراپ‌ شیپینگ، Ecommerce و اخبار تکنولوژی است. از زمان شروع به‌کار، این تیم همواره جدیدترین و مؤثرترین استراتژی‌های درآمدزایی و نکات مهم برای کسب درآمد در فضای دیجیتال را به اشتراک گذاشته است. این تیم زیرنظر مستقیم سینا سینری، اولین دراپ‌شیپر ایرانی مدیریت می‌شود. او با تجربه ارزش‌مندی که در دراپ‌ شیپینگ دارد، می‌تواند شما را در راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی راهنمایی کند.

راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین لوازم خانگی می‌تواند فرصت‌های بی‌شماری برای رشد و توسعه کسب‌وکار ایجاد کند. با توجه به روند رو به رشد خرید آنلاین، این مدل از کسب‌وکار می‌تواند به‌عنوان یک بستر مهم برای دستیابی به بازارهای جدید و ارائه خدمات بهتر به مشتریان عمل کند. با این‌حال، موفقیت در این عرصه نیازمند تعهد و پشتکار مستمر و انطباق با تغییرات فناوری و ترجیحات مصرف‌کنندگان است.

منبع ++

محصولات لوازم خانگی را چطور می‌توان قیمت‌گذاری کرد؟

هنگام تعیین قیمت، هزینه کالا، تقاضای بازار، رقابت و حاشیه سود مورد نظر خود را در نظر بگیرید.

کدام روش‌های پرداخت را باید بپذیریم؟

گزینه‌های پرداخت متعددی، از جمله کارت های اعتباری، پی پال و سایر کیف پول‌های دیجیتال را می‌توانید برای پاسخگویی به اولویت‌های مشتری ارائه دهید.

اگر سفارشات مشتری در هنگام حمل‌ونقل آسیب ببینند، چه باید بکنیم؟

یک خط مشی بازگشت واضح داشته‌باشید و با شرکت حمل‌ونقل خود برای رسیدگی به ادعاها و جایگزینی کالاهای آسیب‌دیده همکاری کنید. البته در روش دراپ‌شیپینگ، تمام مسئولیت‌های حمل‌ونقل بر عهده تامین‌کننده محصولات است.

اشتراک گذاری:
Picture of مای اف اکس زون
مای اف اکس زون
مسیر اصولی کسب درآمد دلاری آنلاین و ورود به دنیای تجارت الکترونیک و موضوعاتی چون دراپ‌شیپینگ، شاپیفای، بلاک‌چین و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *