افتتاح حساب بین المللی مجازی چگونه است؟

افتتاح حساب بین المللی مجازی
فهـــرست موضوعــــــــات

حساب بین‌المللی مجازی یا همان IBAN مجازی، درواقع یک شماره حساب بانکی بین‌المللی است که به‌صورت الکترونیکی ایجاد می‌شود و می‌تواند برای پرداخت‌های برون مرزی استفاده شود. حساب مجازی به شما این امکان را می‌دهد که پرداخت‌های خود را به‌صورت مستقیم، سریع و ایمن انجام دهید. افتتاح حساب بین المللی مجازی به کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ کمک می‌کند تا تراکنش‌های مالی خود را بدون هیچ مشکل یا هزینه اضافه‌ای انجام دهند. همچنین، این حساب به دراپ‌شیپرها کمک می‌کند تا پرداخت‌های خود را به راحتی مدیریت کنند. شما نیز به‌عنوان یک دراپ‌شیپر باید در انتخاب نوع حساب بین‌المللی خود دقت کنید. خوشبختانه تیم myfxzone توسط سینا سینری، اولین ایرانی که با دراپ‌شیپینگ به درآمد دلاری رسید، مدیریت می‌شود. با راهنمایی‌های این مجموعه، می‌توانید حساب‌های معتبر بین‌المللی را شناسایی کنید. با این توضیحات، آیا شما شرایط افتتاح حساب مجازی را می‌دانید.

چگونه می‌توان افتتاح حساب بین المللی مجازی را انجام داد؟

حساب بین‌المللی مجازی، نوعی حساب بانکی است که به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به افتتاح حساب در شعبه فیزیکی، پول خود را در ارزها و کشورهای مختلف، نگه‌داری و مدیریت کنید. با توجه به نیاز و ترجیحات شما، راه‌های مختلفی برای افتتاح حساب بین المللی مجازی وجود دارد. در این‌جا به مراحل ایجاد حساب بین‌المللی مجازی می‌پردازیم.

 • انتخاب بانک مجازی: انتخاب بانک مجازی، اولین قدم در افتتاح حساب بین المللی مجازی است. برای انجام کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود، می‌توانید بانک‌های مجازی مختلف را بر اساس کارمزدها، ویژگی‌ها و کشورهایی که در آن‌ها در دسترس هستند، مقایسه و انتخاب کنید.
 • مراجعه به وب‌سایت بانک مجازی: به وب‌سایت بانک مجازی مراجعه کنید یا اپلیکیشن آن‌را در موبایل خود دانلود کرده و نصب کنید. به‌دنبال گزینه افتتاح حساب مجازی باشید.
 • اطلاعات شخصی خود را وارد کنید: اطلاعات شخصی خود را در بخش‌های مربوطه وارد کنید. در این مرحله، باید نام، ایمیل، شماره تلفن، آدرس، ملیت و تاریخ تولد خود را وارد کنید. همچنین ممکن است لازم باشد هویت خود را با آپلود عکس پاسپورت یا کارت شناسایی تأیید کنید.
 • انتخاب نوع حساب: در این مرحله برای افتتاح حساب بین المللی مجازی، باید نوع حساب و ارز خود را انتخاب کنید. با توجه به بانک ارائه‌دهنده، ممکن است گزینه‌های مختلفی برای انتخاب نوع حساب داشته‌باشید، ولی باید با توجه به نیازهای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود، مناسب‌ترین حساب را انتخاب کنید.
برای افتتاح حساب بین المللی مجازی باید با توجه به نیازهای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود، مناسب‌ترین حساب را انتخاب کنید.
برای افتتاح حساب بین المللی مجازی باید با توجه به نیازهای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود، مناسب‌ترین حساب را انتخاب کنید.
 • واریز اولیه: حساب خود را تامین مالی کنید تا بتوانید از طریق آن مراحل افتتاح حساب بین المللی مجازی خود را به درستی پیش ببرید. ممکن است برای فعال کردن حسابتان به واریز اولیه نیاز داشته‌باشید. این کار را می‌توانید با اتصال حساب بانکی، کارت نقدی یا کارت اعتباری به بانک مجازی انجام دهید.
 • تکمیل افتتاح حساب: پس از طی کردن مراحل قبلی، حالا می‌توانید از افتتاح حساب بین المللی مجازی خود لذت ببرید. در این مرحله، این امکان برای شما وجود دارد که از حساب خود برای مدیریت آنلاین پول، پرداخت، دریافت پول و دسترسی به سایر ابزارها استفاده کنید.

IBAN مجازی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

IBAN مجازی، درواقع یک شماره حساب بانکی بین‌المللی است که به‌صورت الکترونیکی توسط یک ارائه‌دهنده خدمات بانکی صادر می‌شود. این شماره به یک کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ امکان می‌دهد که با استفاده از اطلاعات پرداخت خود، تراکنش‌های بین‌المللی را انجام دهد. در ادامه با ویژگی‌های IBAN آشنا می‌شوید.

IBAN مجازی، درواقع یک شماره حساب بانکی بین‌المللی است که به‌صورت الکترونیکی توسط یک ارائه‌دهنده خدمات بانکی صادر می‌شود.
IBAN مجازی، درواقع یک شماره حساب بانکی بین‌المللی است که به‌صورت الکترونیکی توسط یک ارائه‌دهنده خدمات بانکی صادر می‌شود.

کد استاندارد

IBAN یک کد استاندارد است که شماره حساب بانکی یک شخص یا کسب‌وکار را در یک کشور خاص مشخص می‌کند. این کد، شامل حروف و اعداد است که اطلاعاتی مانند کشور، بانک و شماره حساب را نشان می‌دهد. اگر یک حساب بانکی در اتحادیه اروپا یا بسیاری از کشورهای دیگر دارید، احتمال دارد قبلاً یک IBAN داشته‌باشید. این کد به بانک‌ها یا سایر ارائه‌دهندگان خدمات مالی اجازه می‌دهد که پول را به حساب مقصد منتقل کنند. کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ برای پرداخت‌های بین‌المللی خود بهتر است یک IBAN داشته‌باشند.

IBAN مجازی و حقیقی

IBAN مجازی، دقیقاً مانند یک IBAN معمولی عمل می‌کند و ویژگی‌های مشابهی دارند. شماره حساب بانکی بین‌المللی یا همان IBAN در اصل یک شماره حساب بانکی بین‌المللی است که به افراد امکان می‌دهد تا تراکنش‌های خود را انجام دهند. IBAN مجازی به‌صورت الکترونیکی ایجاد می‌شود و نیازی به حساب بانکی واقعی ندارد. شما می‌توانید برای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود چندین IBAN مجازی داشته‌باشید تا مشتریانتان به راحتی و بدون هیچ مشکلی خریدهای خود را انجام دهند.

در کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ، محصولات سفارشی از طریق یک تامین‌کننده شخص ثالث، به دست مشتریان می‌رسد.
در کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ، محصولات سفارشی از طریق یک تامین‌کننده شخص ثالث، به دست مشتریان می‌رسد.

افتتاح حساب بین المللی مجازی چه تاثیری روی کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ دارد؟

کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ، یک روش خرده‌فروشی هستند که در آن‌ها، دراپ‌شیپرها یا همان فروشندگان، محصولاتی را که می‌فروشند، در انبار نگه‌نمی‌دارند، بلکه محصولات سفارشی را از طریق یک تامین‌کننده شخص ثالث، به دست مشتریان می‌رسانند. افتتاح حساب بین ‌المللی مجازی می‌تواند از راه‌های مختلفی بر کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ تاثیر بگذارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • کاهش هزینه‌ها: این نوع حساب، می‌تواند به کسب‌‌وکارهای دراپ‌شیپینگ اجازه دهد تا بدون پرداخت هزینه یا نرخ مبادله بالا، پرداخت‌هایی را از مشتریان در ارزها و کشورهای مختلف بپذیرد.
 • واریز بدون دردسر: کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ می‌توانند به راحتی از تامین‌کنندگان خارجی، محصولات متنوعی را در حجم و تعداد بالا برای مشتریان خود خریداری کنند در عین‌حال هیچ مشکلی در واریز پول نداشته‌باشند.
 • بدون مالیات: کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ با افتتاح حساب بین المللی مجازی در یک کشور دیگر، می‌توانند خود را از پرداخت مالیات معاف کنند.
کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ با افتتاح حساب بین المللی مجازی در یک کشور دیگر، می‌توانند خود را از پرداخت مالیات معاف کنند.
کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ با افتتاح حساب بین المللی مجازی در یک کشور دیگر، می‌توانند خود را از پرداخت مالیات معاف کنند.

چالش‌های افتتاح حساب بین المللی مجازی چیست؟

افتتاح یک حساب بین‌المللی مجازی می‌تواند برای کسب‌وکارهای دراپ‌شیپینگ که می‌خواهند بازار خود را گسترش دهند، هزینه‌های خود را پایین بیاورند و تنوع محصولات خود را بالا ببرند، مفید باشد. با این‌حال، ممکن است شامل برخی از چالش‌ها نیز باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • لزوم رعایت قوانین مختلف: ممکن است یک کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ را ملزم به رعایت مقررات و قوانین گوناگون در کشورهای مختلف کند، مانند مبارزه با پولشویی، حفاظت از حقوق مصرف کننده، حریم خصوصی داده‌ها.
 • خطرات کلاهبرداری: ممکن است کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ را در معرض خطرات مختلف کلاهبرداری قرار دهد. به چنین کسب‌وکارهایی پیشنهاد می‌شود تا قبل از افتتاح حساب بین المللی مجازی، با افراد باتجربه مشورت کنند.
 • دقت بیش‌تر: باز کردن یک حساب بین‌المللی مجازی، می‌تواند مستلزم این باشد که کسب‌‌وکار دراپ‌شیپینگ در مدیریت عملیات، امور مالی و خدمات مشتریان خود کوشاتر باشد.

تفاوت بین کد IBAN و کد سوئیفت چیست؟

سوئیفت یک شبکه نقل و انتقالات مالی بین‌المللی است که توسط بانک‌ها برای انجام پرداخت‌های خارجی استفاده می‌شود. این شبکه شامل بیش از ۱۱ هزار بانک در بیش از ۲۰۰ کشور است و به‌عنوان روش استاندارد برای انتقال وجه بین‌المللی شناخته می‌شود. برای استفاده از این شبکه، هر بانک یک کد شناسایی یا کد SWIFT دارد که مشخص‌کننده‌‌ نام، کشور و شهر بانک است. این کد به‌عنوان یک آدرس برای هدایت پرداخت‌ها به بانک مقصد استفاده می‌شود.

کدهای SWIFT و IBAN به بانک‌ها امکان می‌دهند که پرداخت‌ها را به‌صورت سریع، امن و دقیق انجام دهند.
کدهای SWIFT و IBAN به بانک‌ها امکان می‌دهند که پرداخت‌ها را به‌صورت سریع، امن و دقیق انجام دهند.

در مقابل کد IBAN یا شماره حساب بین‌المللی، یک روش دیگر برای شناسایی حساب‌های بانکی در پرداخت‌های خارجی است. این کد شامل یک کد کشور، یک کد کنترل و یک شماره حساب ملی است. این کد به بانک‌ها کمک می‌کند که از صحت و دقت پرداخت‌ها اطمینان حاصل کنند. در حال حاضر، بیش از ۵۰ کشور از این کد به‌عنوان فرمت رسمی حساب‌های خود استفاده می‌کنند.

به‌طور کلی کدهای SWIFT و IBAN نقش مهمی در پرداخت‌های بین‌المللی دارند. این کدها به بانک‌ها امکان می‌دهند که پرداخت‌ها را به‌صورت سریع، امن و دقیق انجام دهند. اگر کشور مقصد از IBAN پشتیبانی نکند، کد SWIFT می‌تواند به‌عنوان یک جایگزین استفاده شود. همچنین، اگر هر دو کشور از IBAN پشتیبانی کنند، کد SWIFT همچنان لازم است، زیرا این کد راه ارتباطی بانک‌ها در سطح جهانی است. بنابراین، پرداخت‌های بین‌المللی معمولاً از هر دو کد SWIFT و IBAN استفاده می‌کنند.

کدام بانک‌ها حساب IBAN مجازی ارائه می‌دهند؟

 • Revolut
 • N26
 • Bunq
 • Axos
 • Wise

آیا امکان افتتاح حساب بین المللی مجازی از ایران وجود دارد؟

اگر در ایران ساکن هستید و می‌خواهید در یک بانک بین‌المللی، افتتاح حساب بین المللی مجازی انجام دهید، باید یک بانک را پیدا کنید که این امکان را به شما بدهد و دستورالعمل‌های آن‌را دنبال کنید. ولی توجه کنید که همه بانک‌ها در ایران این خدمات را ارائه نمی‌دهند و بعضی از آن‌ها ممکن است شرایط یا هزینه‌های اضافی برای باز کردن حساب آنلاین داشته‌باشند. برای این‌که بتوانید از ایران برای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود افتتاح حساب انجام دهید، باید با افراد کاربلد در این بخش مشورت کنید.

 برای این‌که از ایران برای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود افتتاح حساب انجام دهید، باید با افراد کاربلد در این بخش مشورت کنید.
برای این‌که از ایران برای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود افتتاح حساب انجام دهید، باید با افراد کاربلد در این بخش مشورت کنید.

در ادامه با مدارک ضروری برای افتتاح حساب آشنا می‌شوید.

 • پاسپورت و ویزای معتبر
 • یک شماره شناسایی مالیاتی از کشور خودتان
 • یک نامه از کارفرما یا همکار تجاری خود در ایران
 • مدرکی که نشان دهد در کجای ایران زندگی می‌کنید، مثلا قبض خدمات یا قرارداد اجاره
 • حداقل مقدار پول را به حساب خود واریز کنید.

حداقل مبلغ واریزی در حساب بین‌المللی مجازی چقدر است؟

حساب بین‌المللی مجازی، یک حساب آنلاین است که به شما امکان می‌دهد پول خود را با ارزهای مختلف نگه‌داری و مدیریت کنید. این می‌تواند برای دراپ‌شیپرها که مشتریان خارجی دارند، مفید باشد. حداقل مبلغ سپرده در یک حساب بین‌المللی مجازی، به بانک مورد نظر و ارزی که انتخاب می‌کنید، بستگی دارد. بعضی از بانک‌ها شرط حداقل واریزی را دارند و برخی دیگر چنین شرطی ندارند.

خدمات myfxzone

تیم myfxzone در مورد موضوعات مختلف مرتبط با تجارت الکترونیک، مانند web 3.0، NFT، blockchain، ورکشاپ دراپ شیپینگ و Shopify اطلاعات و کارگاه‌های مفید و کاربردی را به‌صورت آنلاین ارائه می‌دهد. این تیم همچنین نکات و ترفندهایی را برای کسب درآمد آنلاین و ایجاد محصولات دیجیتال ارائه می‌دهد. اگر قصد دارید تا کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ برای خود راه‌ بیندازید، کافی‌ست از انجمن‌ها و راهنمایی‌های مربیان myfxzone کمک بگیرید. برای دریافت اطلاعات بیش‌تر، با کارشناسان این مجموعه در تماس شوید.

دراپ‌شیپینگ یک مدل کسب‌وکار است که در آن، شما محصولات را به‌صورت آنلاین و بدون نیاز به رسیدگی به موجودی، ذخیره‌سازی یا حمل‌ونقل، می‌فروشید. شما می‌توانید محصولات را از تامین‌کنندگان در سراسر جهان تهیه کنید و از طریق آن‌ها، سفارشات را مستقیماً به مشتریان خود تحویل دهید. با این‌حال دراپ‌شیپینگ نیز با چالش‌هایی همراه است، به‌خصوص در مورد پرداخت‌ها. شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپر باید بتوانید پرداخت‌های مشتریان خود را با ارزهای مختلف بپذیرید و به تامین‌کنندگان خود به ارز دلخواه خود پرداخت کنید. بهترین راه‌کار برای شما، افتتاح حساب بین المللی مجازی است.

منبع ++

چگونه می‌توان یک حساب بین‌المللی مجازی ایجاد کرد؟

به‌عنوان یک مشتری یا یک دراپ‌شیپر، می‌توانید با برخی از ارائه‌دهندگان خدمات بانکی به‌صورت آنلاین حساب مجازی ایجاد کنید. شما باید برخی از اطلاعات اولیه مانند نام، ایمیل، شماره تلفن و آدرس خود را ارائه دهید و هویت خود را با یک مدرک شناسایی معتبر تأیید کنید.

مزایای استفاده از حساب بین‌المللی مجازی چیست؟

یک حساب بین‌المللی مجازی، می‌تواند به شما در صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان پرداخت‌‌ها کمک کند. شما به‌عنوان یک دراپ‌شیپر می‌توانید پرداخت‌های مشتریان خود را به چند ارز دریافت کنید و با هزینه کم و نرخ ارز مطلوب به ارز محلی خود تبدیل کنید. همچنین می‌توانید با حداقل کارمزد و زمان پردازش سریع، پرداخت‌های تامین‌کنندگان دراپ‌شیپینگ را انجام دهید.

چالش‌های استفاده از حساب بین‌المللی مجازی چیست؟

یک حساب بین‌المللی مجازی یک حساب بانکی کامل نیست و ممکن است سطح حفاظت و مقرراتی مانند یک حساب بانکی سنتی را ارائه ندهد. البته بسیاری از ارائه‌دهندگان خدمات بانکی مجازی را می‌توان یافت که سطح ایمنی و کیفیت بالای خدمات را ارائه می‌دهند.

اشتراک گذاری:
Picture of مای اف اکس زون
مای اف اکس زون
مسیر اصولی کسب درآمد دلاری آنلاین و ورود به دنیای تجارت الکترونیک و موضوعاتی چون دراپ‌شیپینگ، شاپیفای، بلاک‌چین و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *