آموزش هشتگ در اینستاگرام: کامل‌ترین آموزش رایگان هشتگ گذاری در اینستا

آموزش هشتگ در اینستاگرام
فهـــرست موضوعــــــــات

دراپ‌شیپرها به این نتیجه رسیده‌اند که اینستاگرام نقش گسترده‌ای در فعالیت‌های آن‌ها دارد و باعث شده حضور پررنگی در کسب‌وکارهای آنلاین داشته‌باشند. تحقیقات نشان می‌دهد این اپلیکیشن محبوب بین‌المللی، یکی از کاربردی‌ترین ابزارها برای تبلیغ و فروش دراپ‌شیپینگ است. دراپ‌شیپرها، هشتگ اینستاگرام را جزء آن دسته از ابزارهایی می‌دانند که در عین‌ ساد‌گی، می‌تواند چالش‌های بسیاری را برای آن‌ها ایجاد کند. در این مقاله قصد داریم مفاهیم موجود در آموزش هشتگ در اینستاگرام را بررسی کنیم.

مجموعه myfxzone یک تیم پیش‌رو در حوزه دراپ‌شیپینگ است. این مجموعه زیرنظر سینا سینری، اولین دراپ‌شیپر ایرانی مدیریت می‌شود. سینا سینری تجربیات ارزش‌مندی در بخش تجارت آنلاین دارد و آموخته‌های خود را در دسترس افراد علاقه‌مند به دراپ‌شیپینگ قرار می‌دهد. برای دریافت اطلاعات بیش‌تر، پیشنهاد می‌دهیم به وب‌سایت myfxzone مراجعه کنید.

هشتگ چیست و چگونه کار می‌کند؟

به‌عنوان یک دراپ‌شیپر باید بدانید هشتگ‌ها جزء آن دسته از ابزارهایی هستند که می‌توانند سرنوشت بیزینس دراپ‌شیپینگ شما را متحول کنند. شاید برایتان این جملات کمی دور از ذهن به‌نظر برسد، اما حقیقت ماجرا همین است و نباید تاثیر هشتگ‌ها را دست‌کم بگیرید. قبل از این‌که به آموزش هشتگ گذاری در اینستاگرام بپردازیم، بهتر است با ذکر مثالی، با کاربرد اصلی آن‌ها آشنا شوید.

هشتگ‌ها مانند نشانگرهای راهنما در یک نقشه بزرگ هستند. نقشه‌ای که در آن مسیرها و مقاصد به دقت مشخص شده‌اند و شما می‌توانید به‌راحتی مقصد دلخواه خود را پیدا کنید و تعداد مسیرهایی که به هر مقصد منتهی می‌شوند را نیز ببینید.

در دنیای دراپ ‌شیپینگ که محصولات بسیار متنوعی وجود دارد، آموزش هشتگ گذاشتن در اینستاگرام به‌عنوان راهنما عمل می‌کند و باعث می‌شود نتیجه کار به مشتریان، مقصد نهایی را نشان دهد و آن‌ها را در رسیدن به کالاهای مورد نیازشان راهنمایی کند.

هشتگ‌ها جزء آن دسته از ابزارهایی هستند که می‌توانند سرنوشت بیزینس دراپ‌شیپینگ شما را متحول کنند.
هشتگ‌ها جزء آن دسته از ابزارهایی هستند که می‌توانند سرنوشت بیزینس دراپ‌شیپینگ شما را متحول کنند.

اگر شما یک دراپ‌شیپر هستید و می‌خواهید یک راهنمای مقصد باشید، می‌توانید مقصد نهایی خود را به نقشه اضافه کنید و با استفاده از نشانگر مورد نظرتان، مشتریان را بتوانید در مسیر فروشگاه آنلاین خودتان قرار دهید.

نقش هشتگ‌ها در اینستاگرام، شبیه به نشانگرهای راهنما است و تمامی مطالب، پست‌ها و استوری‌هایی که در اینستاگرام منتشر می‌شوند، مانند مقاصد مختلف در نقشه هستند. با آموزش هشتگ در اینستاگرام و انتخاب یک نشانگر یا هشتگ برای هر پست یا استوری، محتوای شما مشخص شده و امکان پیدا شدن و دیده شدن بیش‌تر آن فراهم می‌شود.

هر کلمه‌ای که در کنار علامت # قرار می‌گیرد، به یک مقصد کلیدی در نقشه تبدیل می‌شود. مقصد کلیدی، این امکان را برای آن کلمه فراهم می‌آورد که بتوان روی آن کلیک کرد و سایر مسیرهایی که به آن مقصد منتهی شده‌اند را مشاهده کرد. هدف از آموزش هشتگ نویسی در اینستاگرام همین است که مقصد کلیدی را به کاربران نشان دهد.

بنابراین، هر دراپ‌شیپری که در اینستاگرام برای پست یا استوری خود نشانگر اضافه می‌کند، به مشتریان این امکان را می‌دهد که با استفاده از نشانگرها، آن محتوا و پیج را پیدا کنند. نشانگرها برای کسانی که محصول می‌فروشند، محتوایی تولید می‌کنند یا برای کسانی که به‌دنبال محتوا هستند، کاربرد دوجانبه دارند و به هر دو گروه برای دستیابی به اهدافشان در فضای اینستاگرام کمک می‌کنند. در کل آموزش ساختن هشتگ در اینستاگرام به دراپ‌شیپرها این امکان را می‌دهد تا استراتژی بازاریابی خود را به درستی پیاده‌سازی کنند.

ساختن هشتگ در اینستاگرام به دراپ‌شیپرها این امکان را می‌دهد تا استراتژی بازاریابی خود را به درستی پیاده‌سازی کنند.
ساختن هشتگ در اینستاگرام به دراپ‌شیپرها این امکان را می‌دهد تا استراتژی بازاریابی خود را به درستی پیاده‌سازی کنند.

تکنیک‌های هشتگ گذاری در اینستاگرام چگونه است؟

دراپ‌شیپرها برای موفقیت در این پلت‌فرم، باید با مفاهیم موجود در آموزش هشتگ در اینستاگرام آشنا باشند. در ادامه به تکنیک‌های مهم در هنگام هشتگ گذاری می‌پردازیم.

هشتگ‌های مرتبط با موضوع پست

این کار باعث می‌شود مخاطبان مرتبط با موضوع شما پست‌هایتان را ببینند و در صورتی که محصول مورد نیاز آن‌ها را پست کرده باشید، به احتمال زیاد از شما خرید انجام دهند. آموزش ساخت هشتگ در اینستاگرام به شما کمک می‌کند بدانید چگونه مشتریان احتمالی خود را مستقیماً به پست‌های مورد نظرتان هدایت کنید.

از هشتگ‌های پرطرفدار استفاده کنید

هشتگ‌های پرطرفدار به شما کمک می‌کنند تا مخاطبان هدف خود را سریع‌تر پیدا کنید. همچنین این هشتگ‌ها می‌توانند در دیده شدن پست‌هایتان نقش موثری داشته‌باشند و باعث رونق در کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ شما شوند.

از هشتگ‌های جدید استفاده کنید

این کار به شما کمک می‌کند تا مخاطبان جدیدی را جذب کنید و به تعداد زیادی مشتری، خدمات و محصولات دراپ‌شیپینگ خودتان را عرضه کنید.

از هشتگ‌های مرتبط با موقعیت مکانی خود استفاده کنید

این امر به شما کمک می‌کند تا مخاطبان محلی را جذب کنید و محصولات خود را در منطقه جغرافیایی مورد نظرتان عرضه کنید.

تعداد مناسبی از هشتگ‌ها را انتخاب کنید

استفاده بیش از حد از هشتگ‌ها ممکن است باعث شود پست‌های شما اسپم به‌نظر برسند. مفاهیم موجود در آموزش هشتگ در اینستاگرام به استفاده مناسب از هشتگ‌ها تاکید دارد.

هشتگ‌های برند خود را ایجاد کنید

این کار به شما کمک می‌کند تا برند دراپ‌شیپینگ خود را تقویت کنید و مخاطبان خاصی را به سمت خود جذب کنید.

بهتر است بدانید استفاده از هشتگ‌ها باید بخشی از استراتژی بازاریابی کلی شما در اینستاگرام باشد و باید به‌صورت هدف‌مند و متناسب با برند و مخاطبانتان انجام شود. البته هدف از آموزش هشتگ در اینستاگرام این است که مخاطبان و فالوورهای بیش‌تری با پیج کسب‌وکارتان آشنا شوند و از محصولاتتان خرید کنند.

با ساخت هشتگ‌های برند دراپ‌شیپینگ خود، آن را تقویت کنید و مخاطبان خاصی را به سمت خود جذب کنید.
با ساخت هشتگ‌های برند دراپ‌شیپینگ خود، آن را تقویت کنید و مخاطبان خاصی را به سمت خود جذب کنید.

چطور با آموزش هشتگ در اینستاگرام، برای پست خود هشتگ قرار دهیم؟

دراپ‌شیپرهای تازه‌کاری که تصمیم گرفتند با مفاهیم آموزش هشتگ در اینستاگرام آشنا شوند، باید در قدم نخست نحوه استفاده و هشتگ گذاری در این پلت‌فرم را بدانند. در ادامه به آموزش هشتگ گذاری در اینستاگرام می‌پردازیم.

 1. وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید.
 2. روی آیکن + کلیک کنید تا بتوانید پست جدیدی ایجاد کنید.
 3. عکس یا ویدیو مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی Next بزنید.
 4. در قسمت کپشن، متن دلخواه خود را وارد کنید.
 5. هشتگ‌های مورد نظر خود را با قرار دادن علامت # قبل از کلمات اضافه کنید. مثلاً #دراپ_شیپینگ، #فروش یا #تجارت_آنلاین .

به‌عنوان یک دراپ‌شیپر باید دقت کنید آموزش استفاده از هشتگ در اینستاگرام به موضوعاتی مثل محدودیت استفاده از هشتگ و واضح بودن حروف و کلمات تاکید می‌کند.

اگر قصد دارید برای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود هشتگ‌های جذاب و کاربردی بگذارید، بهتر است به این موضوع توجه کنید که اینستاگرام برای هر پست محدودیت 30 هشتگ را اعمال کرده است و توصیه می‌شود برای داشتن بالاترین نرخ تعامل و دسترسی، از این تعداد هشتگ‌ها استفاده کنید.

همچنین، می‌توانید پس از انتشار پست، هشتگ‌ها را به کامنت‌ها اضافه کنید. این کار به شما امکان می‌دهد تا پست خود را بدون هشتگ‌های زیادی در کپشن منتشر کنید و در عین حال از مزایای هشتگ‌ها برای دسترسی بهتر کاربران و مشتریان به کسب‌وکار خود استفاده کنید.

با استفاده مناسب از هشتگ‌ها، می‌توانید به افزایش بازدید پست‌هایتان در اینستاگرام کمک کنید.
با استفاده مناسب از هشتگ‌ها، می‌توانید به افزایش بازدید پست‌هایتان در اینستاگرام کمک کنید.

نتیجه کلیک کردن روی هشتگ چیست؟

وقتی کاربران روی یک هشتگ کلیک می‌کنند یا آن‌را جستجو می‌کنند، به یک صفحه هدایت می‌شوند که تمام پست‌هایی که از آن هشتگ استفاده کرده‌اند، در آن نمایش داده می‌شوند. مکان نمایش پست شما در صفحه هشتگی که در پست خود استفاده کرده‌اید، به تعداد کلیک روی آن، محبوبیت پست شما، زمان به اشتراک‌گذاری آن و نوع مخاطبانتان بستگی دارد. بنابراین، با استفاده مناسب از هشتگ‌ها، می‌توانید به افزایش بازدید پست‌هایتان در اینستاگرام کمک کنید. در ادامه با نتایج کلیک کردن روی هشتگ‌های اینستاگرام آشنا می‌شوید.

پست‌های برتر

این بخش شامل محبوب‌ترین پست‌هایی است که از هشتگ مورد نظر استفاده کرده‌اند. الگوریتم اینستاگرام این پست‌ها را بر اساس میزان تعامل و ارتباط انتخاب می‌کند، بنابراین اغلب از حساب‌هایی با تعداد دنبال‌کننده‌های بالا یا پست‌هایی که لایک و کامنت زیادی دریافت کرده‌اند، انتخاب می‌شوند. سرفصل‌های مربوط به آموزش هشتگ در اینستاگرام، به موضوع بارگذاری پست‌های برتر اهمیت زیادی می‌دهد.

پست‌های اخیر

این قسمت آخرین پست‌هایی که هشتگ مورد نظر را به‌کار برده‌اند، نشان می‌دهد. این فید به‌صورت زنده است، بنابراین کاربران اینستاگرام پست‌های جدید را به‌محض بارگذاری مشاهده می‌کنند.

داستان‌های اینستاگرام

اگر استوری‌هایی که از هشتگ استفاده کرده‌اند، در حال حاضر لایو باشند، در بالای صفحه ظاهر می‌شوند. این امکان را به کاربران می‌دهد تا محتوای موقتی مرتبط با هشتگ را مشاهده کنند و با کسب‌وکارهایی که از این امکانات استفاده می‌کنند، آشنا شوند. مفاهیم اولیه آموزش هشتگ در اینستاگرام به مبحث پست‌های موقتی و استفاده بهینه از آن‌ها تاکید می‌کند.

دنبال کردن هشتگ‌ها

با این قابلیت می‌توانید به کاربران اجازه دهید گزینه‌ای برای دنبال کردن هشتگ‌هایتان داشته‌باشند. کاربران با کلیک روی هشتگ می‌توانند پست‌های برتر را مشاهده کنند. پس بهتر است با یادگیری آموزش هشتگ در اینستاگرام، بتوانید جزء پیج‌هایی باشید که پست‌های برتر منتشر می‌کنند.

تحلیل هشتگ‌ها

برای خالقان محتوا و برندها، هشتگ‌ها راهی برای پیگیری عمل‌کردشان محسوب می‌شود. کاربران با کلیک روی هشتگ‌ها، می‌توانند محبوبیت و سطح تعامل محتوای مرتبط با برندها را ارزیابی کنند. پس بهتر است برای این‌که یک تجربه رضایت‌بخش به کاربران بدهید، مفاهیم آموزش هشتگ در اینستاگرام را به‌طور مناسب پیاده‌سازی کنید.

کاربران با کلیک روی هشتگ‌ها، می‌توانند محبوبیت و سطح تعامل محتوای مرتبط با برندها را ارزیابی کنند.
کاربران با کلیک روی هشتگ‌ها، می‌توانند محبوبیت و سطح تعامل محتوای مرتبط با برندها را ارزیابی کنند.

قابلیت کشف

کلیک روی هشتگ‌ها باعث می‌شود کاربران پست‌های شما را ببینند و ایده‌های شما را کشف کنند. نکات موجود در آموزش هشتگ در اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا دسته‌بندی محتوای خود را انجام داده و شانس دیده شدن آن توسط کاربرانی که به آن موضوع خاص علاقه‌مند هستند را افزایش دهید.

جامعه و کمپین‌ها

هشتگ‌ها می‌توانند برای ساخت یک مجموعه یا اجرای کمپین‌ها استفاده شوند. آن‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا در فعالیت‌ها شرکت کرده و با دیگر افراد و دراپ‌شیپرهایی که علاقه‌مندی‌های مشابهی دارند، تعامل داشته‌باشند.

محتوای تولید شده توسط کاربر

برندها اغلب از هشتگ‌ها برای جمع‌آوری UGC استفاده می‌کنند. دراپ‌شیپرها می‌توانند هشتگ برند خود را به پست‌هایشان اضافه کنند. این کار باعث می‌شود تا کاربران، هر برند را با هشتگ مختص به خود بشناسند و با کلیک روی آن، به صفحات مورد نظر بروند.

برندها اغلب از هشتگ‌ها برای جمع‌آوری UGC استفاده می‌کنند.
برندها اغلب از هشتگ‌ها برای جمع‌آوری UGC استفاده می‌کنند.

چگونه با آموزش هشتگ در اینستاگرام، هشتگ‌های مناسب کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود را پیدا کنیم؟

هشتگ‌های اینستاگرام نقش مهمی در ترویج کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ شما دارند؛ به‌همین دلیل آموزش هشتگ در اینستاگرام راهنمای ارزش‌مندی برای تمام دراپ‌شیپرها محسوب می‌شود. در ادامه به روش‌های مختلف یافتن هشتگ‌های مناسب در اینستاگرام می‌پردازیم.

تحقیق در مورد مخاطبان هدف

 • تحقیق کنید مشتریان ایده‌آل شما چه کسانی هستند و چه چیزهایی آن‌ها را علاقه‌مند می‌کند. به‌دنبال هشتگ‌های محبوب مرتبط با حوزه کاری خود بگردید. آموزش هشتگ در اینستاگرام کمک می‌کند هشتگ‌های محبوب و مرتبط پیدا کنید.
 • تعاملی که این هشتگ‌ها ایجاد می‌کنند را تحلیل کنید تا از اثربخشی آن‌ها مطمئن شوید.

انتخاب هشتگ‌های مرتبط و منحصر به‌فرد

 • یک هشتگ خاص برای کسب‌وکار دراپ‌شیپینگ خود ایجاد کنید. باید مرتبط، به‌یادماندنی و منحصر به‌فرد باشد.
 • هشتگ‌های عمومی مرتبط با صنعت را با هشتگ‌های خاص مرتبط با محصولات دراپ‌شیپینگ خود ترکیب کنید.

تعامل با مخاطبان

 • با کاربرانی که از هشتگ‌های انتخابی شما استفاده می‌کنند، تعامل داشته‌باشید. لایک کنید، کامنت بگذارید و حساب‌های مرتبط را دنبال کنید.
 • تعامل با مخاطبان باعث افزایش دیده شدن و تشویق دیگران برای کشف محتوای شما می‌شود. سلیقه مخاطب تعیین می‌کند هشتگ‌های مناسبی را انتخاب کنید. آموزش هشتگ در اینستاگرام توجه ویژه‌ای به سلیقه مخاطبان دارد.
اگر مفاهیم مربوط به آموزش هشتگ در اینستاگرام را دنبال کنید، متوجه می‌شوید چگونه قوانین و استانداردهای آن‌را رعایت کنید.
وقتی از هشتگ‌های ممنوع یا نامناسب استفاده می‌کنید، اینستاگرام ممکن است شادوبن را بر حساب شما اعمال کند.

مجازات اینستاگرام برای خطاکاران در استفاده از هشتگ اینستاگرام چیست؟

استفاده از هشتگ‌ها در اینستاگرام بدون ریسک نیست. اگر مفاهیم مربوط به آموزش هشتگ در اینستاگرام را دنبال کنید، متوجه می‌شوید چگونه قوانین و استانداردهای آن‌را رعایت کنید.

اینستاگرام از شادوبن برای اجرای دستورالعمل‌های خود استفاده می‌کند. شادوبن به این معناست که پست‌های شما ممنوع می‌شوند، اما حساب کاربری‌تان مسدود نمی‌شود. وقتی از هشتگ‌های ممنوع یا نامناسب استفاده می‌کنید، اینستاگرام ممکن است شادوبن را بر حساب شما اعمال کند. عواقب شادوبن شامل موارد زیر است:

 • کاهش دسترسی: دیده شدن پست‌های شما محدود می‌شود؛ به این معنی که در فید کاربران یا صفحه کاوش نمایش داده نمی‌شوند.
 • کم شدن تأثیر: پست شما تأثیر کم‌تری خواهد داشت، که باعث می‌شود کم‌تر توسط مخاطبان دیده شود.
 • محدودیت در نتایج جستجو: محتوای شما دیگر در نتایج جستجوی هشتگ ظاهر نمی‌شود، که به شدت قابلیت معرفی آن‌را کاهش می‌دهد.
 • کاهش تعامل: به‌دلیل کاهش دیده شدن و قابلیت کشف، پست شما احتمالاً لایک، کامنت و اشتراک‌گذاری کم‌تری دریافت می‌کند.
تعامل با مخاطبان باعث افزایش دیده شدن و تشویق دیگران برای کشف محتوای شما می‌شود.
اگر مفاهیم مربوط به آموزش هشتگ در اینستاگرام را دنبال کنید، متوجه می‌شوید چگونه قوانین و استانداردهای آن‌را رعایت کنید.

نحوه خارج شدن از مجازات اینستاگرام چگونه است؟

اگر متوجه شدید که نمی‌توانید از برخی ویژگی‌های اینستاگرام استفاده کنید، احتمال دارد حساب شما به‌طور موقت محدود شده یا به اصطلاح در زندان اینستاگرام قرار گرفته باشد. این اتفاق می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد، مانند فعالیت‌های غیرمعمول مثل دنبال کردن یا لغو دنبال کردن انبوه، لایک یا کامنت گذاری بیش از حد، ارسال محتوای نامناسب یا استفاده از ابزارهای خودکار. آموزش تصویری هشتگ در اینستاگرام کمک می‌کند تا بتوانید از مجازات اینستاگرام به راحتی خارج شوید.

در اینجا به چند مرحله برای خروج از مجازات اینستاگرام آورده اشاره می‌کنیم.

 • دلیل را درک کنید: تشخیص دهید که چه عملی باعث بلاک شدن شده است. اینستاگرام معمولاً پیامی را برای توضیح دلیل بلاک شدن ارائه می‌دهد.
 • استراحت کنید: برای مدتی از انجام هرگونه عملی که ممکن است به‌عنوان اسپم یا خودکار تلقی شود، خودداری کنید.
 • قوانین اینستاگرام را رعایت کنید: مطمئن شوید که با دستورالعمل‌های جامعه اینستاگرام آشنا هستید و آن‌ها را دنبال می‌کنید.
 • مشکل را گزارش دهید: اگر فکر می‌کنید به اشتباه بلاک شده‌اید، از ویژگی گزارش مشکل درون برنامه، برای اطلاع‌رسانی به اینستاگرام استفاده کنید.
آموزش تصویری هشتگ در اینستاگرام کمک می‌کند تا بتوانید از مجازات اینستاگرام به راحتی خارج شوید.
آموزش تصویری هشتگ در اینستاگرام کمک می‌کند تا بتوانید از مجازات اینستاگرام به راحتی خارج شوید.

خدمات myfxzone

مجموعه myfxzone یک تیم فعال در حوزه‌های مختلف وب 3، ،NFT بلاک‌چین، دراپ‌شیپینگ و Ecommerce است. از آغاز فعالیتش تا امروز، این تیم به‌روزترین و کاربردی‌ترین روش‌های درآمدزایی و ترفندهای کسب درآمد در دنیای دیجیتال را ارائه کرده است.

این تیم با ارائه دوره آموزش دراپ‌ شیپینگ، خدمت ارزش‌مندی را به علاقه‌مندان این حوزه ارائه می‌دهد. اگر کسب‌وکار آنلاین را دوست دارید، به سایت myfxzone مراجعه کنید. این تیم با نظارت مستقیم سینا سینری، اولین دراپ‌شیپر ایرانی مدیریت می‌شود.

بهتر است بدانید که آموزش هشتگ در اینستاگرام یک مهارت ارزش‌مند، برای افزایش حضور در این رسانه‌ اجتماعی است. با درک و استفاده موثر از هشتگ‌ها، دراپ‌شیپرها می‌توانند به‌طور قابل توجهی دید و تعامل خود را در پلت‌فرم تقویت کنند.

منبع +++

آیا هشتگ ها روی حساب‌های خصوصی کار می‌کنند؟

خیر! هشتگ‌های حساب‌های خصوصی برای غیر فالوورها قابل مشاهده نیست.

آیا می‌توانیم از فاصله‌ها در هشتگ‌ها استفاده کنیم؟

خیر! فاصله‌ها هشتگ را بی‌تاثیر می‌کنند. برای اتصال کلمات از آندرلاین (_) استفاده کنید.

آیا می‌توانیم از ایموجی در هشتگ‌ها استفاده کنیم؟

بله! ایموجی‌ها می‌توانند بخشی از یک هشتگ باشند.

اشتراک گذاری:
Picture of مای اف اکس زون
مای اف اکس زون
مسیر اصولی کسب درآمد دلاری آنلاین و ورود به دنیای تجارت الکترونیک و موضوعاتی چون دراپ‌شیپینگ، شاپیفای، بلاک‌چین و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *